רוצה פרטים על חינוך מיוחד לעל יסודי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי חינוך מיוחד לבית ספר על יסודיים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על חינוך מיוחד לעל יסודי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך מיוחד לבית הספר העל יסודי


גיל ההתבגרות הוא שלב מאתגר בחיים, הדבר מתחדד כאשר מדובר בנערים ונערות המתמודדים עם צרכים מיוחדים. לצד אתגרים לימודיים בבית הספר, צעירים וצעירות אלה צריכים להתמודד עם מעברים משמעותיים בחייהם כגון סיום בית הספר, מעבר לשירות צבאי והשתלבות בשוק העבודה. זהו שינוי משמעותי בחייהם ונדרשת הכנה מתאימה לקראתו. המורים מהווים דמות מפתח שיכולה לסייע לבני הנוער לממש את הפוטנציאל שלהם, להכיר בכישורים ובחוזקות שלהם ולהגביר את תחושת המסוגלות שלהם.


לימודי חינוך מיוחד לבית ספר על יסודי מתקיימים כמסלול במסגרת לימודי החינוך המיוחד, שבו מקבלים הסטודנטים את הכלים הנדרשים להשתלבות כמורים בחטיבות ביניים ותיכונים של החינוך המיוחד. הלימודים מקנים להם את הידע הנדרש לסיוע לתלמידים בהתמודדות עם האתגרים הייחודיים להם בתקופת גיל ההתבגרות ומסייעים להם לפתח את הרגישות, היצירתיות וההכלה הנדרשים ממורי החינוך המיוחד. המורים בחינוך המיוחד העל יסודי פועלים בבתי ספר תיכון ובבתי ספר של החינוך המקצועי וכמו כן הם פועלים במסגרות שילוב שבהן פועלות כיתות מיוחדות בחינוך הרגיל.


חינוך מיוחד על יסודי


לימודי חינוך מיוחד לבית הספר העל יסודי מתמקדים בשיטות הוראה וטכניקות התערבות ייעודיים לבני נוער עם צרכים מיוחדים שלומדים בכיתות ז' - י"ב. במסלול החינוך העל יסודי מושמים דגשים כגון הכנת בני ובנות הנוער לקראת שירות צבאי או לאומי משמעותי, הכנה לקראת השתלבות בעבודה ופיתוח קריירה, וכן הקנייה של כלים וערכים לקראת השתלבות בקהילה כאזרחים בוגרים.


הסטודנטים דנים בדרכים להתאמת תכניות הלימודים ואסטרטגיות ההוראה לגיל של התלמידים והם מתייחסים לסוגיות פדגוגיות, חברתיות, רגשיות וקוגניטיביות תוך שימת דגש על הצורכים הייחודיים של התלמידים. נלמדים תהליכי הוראה לבתי ספר של החינוך המיוחד וכן כאלה ייעודיים לחינוך המשלב, כלומר כיתות חינוך מיוחד בבתי ספר רגילים.


בחלק מן התכניות לחינוך מיוחד על יסודי, מאפשרים לסטודנטים להתמחות בענפים ייעודיים לאותם מורים ולקבל תעודה המעידה על הכשרתם. לימודי תעודה בחינוך מסוג זה עוסקים בנושאים כגון אבחון לקויות למידה, הוראה מתקנת, הוראת ילדים על הספקטרום האוטיסטי ועוד.

 

לימודי חינוך מיוחד


לימודי חינוך מיוחד מתקיימים במספר מסלולי לימוד נוספים, המכשירים את הסטודנטים להוראה בשכבות גיל שונות. ניתן ללמוד חינוך מיוחד במסלול הוראה לבית הספר היסודי המכשיר מורים לכיתות א' - ו'. כמו כן, קיימות תכניות חינוך מיוחד לגיל הרך שבהם מקבלים הכשרה להשתלבות בגנים של החינוך המיוחד ובהוראה בשכבה הצעירה א' - ב'. פועלות גם תכניות רב גיליות לחינוך מיוחד שבהן ניתנת תעודת הוראה ליסודי ועל יסודי כאחד.


מתכונת הלימוד


היקפם של לימודי החינוך במרבית המוסדות הוא כארבע שנים - מתוכן שלוש שנים של לימודים במוסדות הלימוד ושנה רביעית המוקדשת לסטאז' מעשי שמתקיים בבתי הספר. במהלך הסטאז' המורים פועלים בשכר ומשתלבים כאנשי הוראה בבתי ספר על יסודיים של החינוך המיוחד או הרגיל.


כמו כן, במהלך הלימודים משולבת התנסות מעשית בהוראה. התנסות זו מתקיימת בהדרכה ובמהלכה הסטודנטים מתרגלים עמידה בפני כיתה בחינוך המיוחד וכן משתתפים בפעילות ובהווי הבית ספרי.

 

חינוך מיוחד לימודי ערב


בחלק ממוסדות הלימוד, לימודי חינוך מיוחד מתקיימים במסגרת לימודי ערב בחינוך מיוחד. תכניות אלה מתאימות במיוחד לסטודנטים שמעוניינים לשלב עבודה ולימודים. משך תכניות אלה נע בין שלוש לארבע שנים. תכניות הלימודים הן זהות לאלה במסלול היום וההבדל העיקרי הוא בשעות ההוראה ובימי הלימוד.


הסבת אקדמאים חינוך מיוחד על יסודי


אקדמאים ממגוון תחומי ידע שברצונם להשתלב במערכת החינוך כמורים יכולים ללמוד בתכניות הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד. תכניות אלה מכשירות את האקדמאים לתפקידי מורים ומאפשרים להם להשלים תעודת הוראה ולרכוש את הידע הפדגוגי והדידקטי הנחות לאנשי הוראה. תכניות אלה מאפשרות התמקדות גם בחינוך על יסודי לבתי ספר של החינוך המיוחד. משך מסלולים אלה הוא בדרך כלל כשנתיים, הם כוללים גם התנסות מעשית בבתי ספר ומחייבים השלמת סטאז'.


חינוך מיוחד על יסודי תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודים במסלול זה משתנים ממוסד למוסד. בדרך כלל הם מסתמכים על שקלול ממוצע הציונים בתעודת הבגרות לציון בפסיכומטרי. ציון ההתאמה הנדרש נע במרבית המקרים בין 520 - 600 אך יכול להיות גבוה מן הסף הנ"ל. לעיתים מתאפשרת קבלה גם ללא פסיכומטרי למועמדים שברשותם ממוצע בגרויות גבוה במיוחד. חלק מן המוסדות עורכים גם מבדקי מיון וקבלה פנימיים.

 


תעודה ואפשרויות תעסוקה


סטודנטים שמשלימים את הלימודים בהצלחה זכאים לתואר ראשון B.Ed. ושתי תעודות הוראה- האחת תעודת הוראה לחינוך המיוחד והאחרת תעודת הוראה לבתי ספר על יסודיים. כמו כן, ישנם מסלולים שבהם מקבלים תואר ראשון BA, ניתן להשלים לתעודת הוראה בתכנית נפרדת. כדי לקבל את רישיון ההוראה המאפשר השתלבות בפועל בהוראה במערכת החינוך יש לעמוד בכל חובות משרד החינוך, לרבות השלמת הסטאז'.


אחרי השלמת כל החובות הנדרשים בוגרי לימודי חינוך מיוחד על יסודי יכולים לפנות למגוון אפיקים במערכת החינוך הפורמלית או להשתלב בתפקידים בחינוך הבלתי פורמלי ולהוביל יוזמות לבני נוער עם צרכים מיוחדים. מורים לחינוך מיוחד יכולים ללמד מגוון של מקצועות הנלמדים בחינוך העל יסודי בחטיבה העליונה או התחתונה. כמו כן, באפשרותם למלא תפקידי רכזות וניהול פרויקטים בתחומים כגון לקויות למידה או עריכת אבחונים.

 


מכללות חינוך מיוחד על יסודי

 

המכללה האקדמית תל חי - המכללה מציעה לימודי חינוך BA ללא תעודת הוראה, ניתן ללמוד במספר מסלולים ובהם מסלול חינוך מיוחד ואוכלוסיות ייחודיות. מסלולים נוספים כוללים שיקום וסיוע באמצעות אמנות ומסלול משולב עם המכון לאמנויות. את לימודי החינוך ניתן ללמוד במסלול חד חוגי או בתכנית דו חוגית.

 

המכללה האקדמית בית ברל (כפר סבא) - המכללה האקדמית בית ברל, הממוקמת בכפר סבא, מציעה תכנית הוראה לעל יסודי בחינוך המיוחד שבה הסטודנטים יכולים לבחור תחומי התמחות שונים כגון ליקויי למידה לעל יסודי, לקויות שפה ושמיעה או הוראה לילדים עם לקויות התפתחותיות כגון אוטיזם או מוגבלות שכלית התפתחותית. בין נתיבי ההוראה האפשריים בתחום החינוך המיוחד נכללים חינוך מיוחד והוראה לבית הספר העל יסודי, חינוך מיוחד והכשרה להוראה ביסודי והכשרה לחינוך מיוחד לגיל הרך.


מכללת סמינר הקיבוצים (תל אביב) - במסגרת לימודי חינוך לגיל הרך במכללת סמינר הקיבוצים שבתל אביב, סטודנטים במסלול העל יסודי יכולים לבחור בהתמחות הוראת היסטוריה או בהתמחות הוראת ספרות. כמו כן, באפשרותם ללמוד לקבלת תעודה בהוראה מתקנת במסגרת לימודי תעודה המשולבים בתכנית. מסלולים נוספים ללימודי חינוך על יסודי הפועלים במכללה כוללים לימודי הוראת ביולוגיה ולימודי הוראת מדעי הרוח. תכניות אחרות מתקיימות במסלולים ליסודי או בתכניות רב גיליות.


המכללה האקדמית קיי (באר שבע) - המכללה האקדמית קיי שבבאר שבע מאפשרת ללמוד בתכנית לימודי חינוך מיוחד ותעודת הוראה לבית הספר העל יסודי, שבה ניתן לבחור בהתמחויות כגון הוראת לשון עברית, הוראה מקרא או הוראת ספרות עברית וכללית. מסלולים נוספים הפועלים במכללה כוללים לימודי הוראת אמנות, לימודי חינוך לגיל הרך, לימודי חינוך גופני ותכנית ייעודית להכשרת מורים במגזר הבדואי.


מכללת לוינסקי (תל אביב) - סטודנטים במכללת לוינסקי שברמת אביב הלומדים במסלול הוראת חינוך מיוחד לעל יסודי שמים דגש על שילוב טכנולוגיות מתקדמות בלמידה ומתנסים בהוראה המשולבת בעזרים ותוכנות שונות. ישנה גם אפשרות לקבלת תעודת הוראה מתקנת בלימוד קריאה או במתמטיקה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על חינוך מיוחד לעל יסודי?

רוצה לדעת יותר על חינוך מיוחד לעל יסודי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד חינוך מיוחד לעל יסודי

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: חינוך והוראה

התקבלו 2,825 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp