רוצה פרטים על תנאי קבלה - לימודי חינוך מיוחד?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי חינוך מיוחד

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה - לימודי חינוך מיוחד? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה לחינוך מיוחד


איך מתקבלים ללימודי חינוך מיוחד?


מערכת החינוך המיוחד באה לתת מענה לילדים ולבני נוער עם צרכים מיוחדים, לרוב מגילאי 6 עד 21 שנים. הוראה בחינוך המיוחד היא מאתגרת אך מקנה סיפוק רב למורים, שבאחריותם להעניק טיפול אישי לכל אחד מתלמידיהם כדי לממש את הפוטנציאל הטמון בהם. לימודי חינוך מיוחד מספקים לבוגריהם כלים להשתלבות בבתי ספר של החינוך המיוחד וכן בכיתות משלבות בחינוך הרגיל.


לרוב דרישות הקבלה ללימודי חינוך מיוחד אינן גבוהות במיוחד, בדומה ליתר מסלולי לימודי החינוך, כשבדרך כלל נדרש ציון התאמה שבין 500 ל - 560. בכל המוסדות יש צורך בתעודת בגרות מלאה, כשבמקרים מסוימים ממוצע גבוה בבגרויות יכול לאפשר קבלה גם ללא פסיכומטרי. מי שאינם עומדים ברף הקבלה, יכולים במקרים רבים להשתתף במכינה לחינוך וכך לשפר את סיכוייהם.


הנה תנאי הקבלה ללימודי חינוך מיוחד במוסדות הלימוד:


שימו לב! תנאי הקבלה משתנים מעת לעת, כדי לקבל מידע עדכני לגבי תנאי קבלה יש לפנות ישירות למוסדות הלימוד.

 


המכללה האקדמית קיי


כדי להתקבל ללימודי חינוך מיוחד במכללת קיי, יש צורך בציון התאמה של 550 ומעלה ובתעודת בגרות מלאה. כמו כן, המועמדים צריכים להציג בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לפחות ובגרות במקצוע מורחב נוסף ברמת 5 יחידות. לעיתים מזמינה המכללה את המועמדים למבחנים באנגלית, בעברית או בערבית.


תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה (לשעבר מכללת אוהלו בקצרין)


ללימודי חינוך מיוחד בתל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה, לשעבר אוהלו מתקבלים בעלי ציון התאמה של 560 לפחות, שלהם בגרות מלאה בדגש על הציון בבגרות במתמטיקה ובאנגלית ברמת 5 או 4 יחידות. מי שברשותם ממוצע בגרויות של 95 לפחות יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי, אם ברשותם בגרות במקצוע מורחב ברמת 5 יחידות.


אוניברסיטת חיפה


הקבלה ללימודי חינוך מיוחד באוניברסיטת חיפה היא למועמדים שלהם ציון פסיכומטרי של 620 ומעלה ובגרות מלאה. עליהם לעבור גם מבחני מיון באנגלית ולעיתים גם מבחנים פנימיים נוספים בעל פה ובכתב, לרבות ראיונות אישיים.


המכללה האקדמית אורנים


ציון ההתאמה הנדרש לקבלה ללימודי חינוך מיוחד במכללת אורנים הוא 540 לפחות. ציון הקבלה משוקלל לפי ציון פסיכומטרי וציון בגרויות. בעלי ממוצע בגרות 93 ומעלה, או ממוצע מכינה 93 ומעלה יכולים להתקבל כאשר הם מציגים בגרות באנגלית ברמת 4 או 5 יחידות ובגרות במקצוע מורחב ברמת 5 יחידות. מתקיימים ראיונות קבלה ללימודים.


מכללת דוד ילין


כדי להתקבל ללימודי חינוך מיוחד ומשלב במכללת דוד ילין על המועמדים להיות בני 18 ומעלה ולהחזיק בציון התאמה של 525 לפחות. הציון המינימלי בפסיכומטרי הוא 475 וממוצע הבגרויות המינימלי לקבלה הוא 85. כל המועמדים עוברים ראיונות קבלה ומבדקים לבחינת שליטתם במערכות מתוקשבות.


המכללה האקדמית בית ברל


הקבלה ללימודי חינוך מיוחד בבית ברל היא למי שברשותם ציון של 475 בפסיכומטרי וממוצע של 85 ומעלה בבגרויות. ניתן להתקבל ללא פסיכומטרי עם סמך ממוצע 90 ומעלה בבגרויות. מי שאינם עומדים ברף זה יכולים להתקבל בהתאם לשיקולי ועדת קבלה.


מכללת לוינסקי


ללימודי חינוך מיוחד במכללת לוינסקי מתקבלים בעלי ציון התאמה של 525 ומעלה, שגילם מעל 20 שנה. יש צורך בציון של 475 לפחות בפסיכומטרי וממוצע 85 לפחות בתעודת הבגרות. המכללה מקבלת גם מועמדים בוגרי מכינה קדם אקדמית או בני 30 ומעלה חסרי תעודת בגרות, שלהם ציון של 525 ועלה בפסיכומטרי. מועמדים בעלי תואר ראשון קודם או תעודת הוראה יכולים להתקבל גם ללא צורך בפסיכומטרי.


מכללת סמינר הקיבוצים


לימודי חינוך מיוחד בסמינר הקיבוצים פתוחים בפני מי שברשותם ציון התאמה של 500 ומעלה. בעלי ממוצע 100 לפחות בבגרוית יכולים להתקבל בלי צורך בפסיכומטרי. כל המועמדים עוברים ראיון בפני וועדה, כשניסיון קודם בעבודה חינוכית עם אנשים עם צרכים מיוחדים יכול להיות יתרון.


המכללה האקדמית אחוה


הקבלה ללימודי חינוך מיוחד במכללת אחוה היא לבעלי ציון התאמה של לפחות 525. מי שבידם ציון ממוצע של מעל 100 בבגרויות יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי. ניתן להתקבל גם על סמך מעבר של מכינה קדם אקדמית לחינוך.


מכללת גורדון לחינוך


ללימודי חינוך מיוחד במכללת גורדון יכולים להתקבל מי שברשותם ציון התאמה של 525 לפחות. מועמדים שגילם מעל 30 שאין בידיהם תעודת בגרות, יכולים להציג ציון 525 בפסיכומטרי כדי להתקבל ונדרשים להשתתף בקורסי השלמה.


המכללה האקדמית לחינוך שאנן


במכללת שאנן מתקיים מסלול לימודי חינוך מיוחד לדתיים, שפתוח לגברים ולנשים. ללימודי חינוך מיוחד במכללת שאנן מתקבלים מי שבידם ציון התאמה 525 ומעלה. כמו כן, יש לעבור מבחני מיון קבוצתיים וראיון אישי כדי להתקבל.


מכללת תלפיות


לימודי חינוך מיוחד במכללת תלפיות פתוחים לנשים מהמגזר הדתי, בוגרות שירות צבאי או שירות לאומי. על המועמדות להציג ציון התאמה של 525 ומעלה ולהיות בעלות תעודת בגרות מלאה.


מכללה ירושלים


לימודי חינוך מיוחד במכללה ירושלים מתאימים לנשים חרדיות, קיים גם מסלול נפרד לגברים. כדי להתקבל, על המועמדים להציג ציון ממוצע של 92 ומעלה בבגרויות. ישנה עדיפות למי שברשותם ניסיון בעבודה עם ילדים עם מוגבלויות במסגרות חינוכיות או בלתי פורמליות. כחלק מתנאי הקבלה, לעיתים יש צורך לגשת לבחינה הפסיכומטרית ולעבור מבחני מיון פנימיים נוספים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - לימודי חינוך מיוחד?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - לימודי חינוך מיוחד?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תנאי קבלה - לימודי חינוך מיוחד

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: חינוך והוראה

התקבלו 2,825 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp