רוצה פרטים על חינוך מיוחד לגיל הרך?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי חינוך מיוחד לגיל הרך

מחפש/ת מידע על לימודים? חינוך מיוחד לגיל הרך? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


לימודי חינוך מיוחד לגיל הרך - גננות חינוך מיוחד


גננות מיוחדות לגנים מיוחדים


כאחד מגורמי הסמכות הראשונים בחיים של פעוטות וילדים צעירים, לגננות יש תפקיד חשוב בעיצוב האישיות וגיבוש יכולות הלמידה והכישורים. זהו גם שלב קריטי בו הם יכולים לאתר חריגות מן התפתחות התקינה וכך להפנות את הורי הילדים לאבחונים לאיתור מוגבלויות או לקויות מוקדם ככל האפשר.


לימודי חינוך מיוחד לגיל הרך באים להכשיר מורים לגני ילדים של החינוך המיוחד והרגיל ובמסגרות משלבות. הלימודים חושפים את הסטודנטים לכלים חינוכיים וטיפוליים באמצעותם הם יכולים לסייע לילדים עם צרכים מיוחדים להשתלב בדרך המיטבית בגן ולפתח את יכולותיהם. במוסדות מסוימים נלמדים לימודי חינוך מיוחד לגיל הרך כמסלול עצמאי. במוסדות אחרים, מדובר בהתמחות במסגרת לימודי חינוך לגיל הרך שמתמקדת בחינוך המיוחד.

 


למי מיועדים הלימודים


התכנית מתאימה לאנשים עם תחושת שליחות, בעלי סבלנות ויכולת להתמודד עם אתגרים, שמעוניינים לעבוד עם ילדים צעירים שמתמודדים עם צרכים מיוחדים, מצבי סיכון ובעיות התנהגותיות ולימודיות. תכנית זו מאפשרת לבוגריה להשתלב בגנים רגילים ומיוחדים וכך לעבוד בצמוד להורי הילדים ולצוותים הטיפוליים הרב מקצועיים שדואגים לצורכיהם של הפעוטות והילדים.


תכנית הלימודים


הסטודנטים מתוודעים לתהליכי התפתחות חושית, קוגניטיבית, פיזית, חברתית ורגשית של ילדים עם צרכים מיוחדים מגיל הלידה ועד למעבר לבית הספר. הם מכירים סוגים שונים של בעיות ומוגבלויות כגון הפרעות קשב, מוגבלות שכלית התפתחותית, הקשת האוטיסטית והבעיות התנהגותיות ובוחנים גישות להתמודדות עם מצבים אלה. התכנית שמה דגש גם על מסגרות גן רגילות שמשלבות בהן ילדים עם צרכים מיוחדים וכך הם לומדים לסייע לילדים המיוחדים מבחינה לימודית ורגשית.


מתכונת הלימוד


הלימודים נמשכים כארבע שנים, שיעורים מתקיימים לרוב בשלושה או ארבעה ימים בשבוע, כאשר ימים נוספים מוקדשים לביצוע של התנסות מעשית בגני ילדים. השנה הרביעית ללימודים מוקדשת ברובה לביצוע של סטאז' במסגרות חינוך רגיל ומיוחד.


בנוסף למגוון קורסים וסדנאות בתחום החינוך, הסטודנטים גם מתנסים בתהליכים טיפוליים בגישות שונות שרלבנטיות לגילים צעירים. במסגרת זו הם נפגשים עם מטפלים ומומחים מענפים כגון קלינאות תקשורת, פסיכולוגיה, ניתוח התנהגות וריפוי בעיסוק וכך מכירים את דרכי העבודה בצוותים רבי מקצועות שמסייעים לטיפול הכולל בכל ילד.

 


נושאי הלימוד

 

 • תרומת המשחק לילדים
 • מוכנות לקריאה בגיל הרך
 • הפרעות קשב וריכוז
 • ילדים על הרצף האוטיסטי
 • פסיכולוגיה של למידה
 • התפתחות תינוקות ופעוטות
 • אוריינות מוזיקלית בגן
 • בעיות רגשיות והתנהגותיות
 • דרכים להעצמת ילדים
 • פעילות גופנית בגילים מוקדמים
 • ילדים עם לקות שמיעה    
 • תהליכי התערבות והערכה בגנים    
 • ועוד


תנאי קבלה


ציון ההתאמה (ממוצע הפסיכומטרי והבגרויות) הנדרש לקבלה למסלול זה משתנה בין המוסדות ונע בדרך כלל בין 525 - 550. מועמדים שברשותם ממוצע בגרות גבוה (בין 90 - 95) יכולים במקרים מסוימים להתקבל גם ללא צורך בפסיכומטרי.


בחלק מן המוסדות מבקשים מן המועמדים להציג ציון בבגרות באנגלית ברמת 4 או 5 יחידות ובמקצוע מורחב ברמת 5 יחידות. מועמדים מעל גיל 30 שמעוניינים להתקבל יכולים לעשות זאת על ידי הצגת ציון פסיכומטרי גבוה או השתתפות במכינות 30+, לעיתים יש צורך בהשלמות.

 


תעודה


בתום הלימודים מקבלים מי שעומדים בכל החובות תואר ראשון B.Ed. בחינוך. כמו כן, ניתנות שתי תעודות הוראה, האחת לחינוך לגיל הרך (גילים לידה עד 6) והאחרת לחינוך מיוחד לגיל הרך (גיל 0 עד 6).


מוסדות

 

 

 • מכללת לוינסקי לחינוך (תל אביב): המכללה מציעה מסלול מיוחד ללימודי חינוך לגיל הרך בחינוך רגיל ובחינוך מיוחד. כמו כן, פועלים במכללה מסלולים ללימודי חינוך מיוחד וחינוך על יסודי ולימודי חינוך מיוחד וחינוך יסודי.

 

 • מכללת אוהלו (קצרין): המכללה מציעה מסלול התמחות בחינוך מיוחד במסגרת מסלול הוראה בגן. כמו כן, אפשר ללמוד במסלול המשלב הוראה לכיתות א' ב'. בין תחומי ההתמחות בהם אפשר ללמוד בחוג זה קיימים תנועה וצליל, יהדות, מדע לגיל הרך ולשון עברית.
 •  

 • המכללה אקדמית אחוה (סמוך לגדרה): במסגרת לימודי חינוך מיוחד במכללה זו, אפשר ללמוד בהתמחות רב גילית או במסלול גיל הרך במכשיר גננות לגנים רגילים, מיוחדים ומשלבים כאחד.

 

 • מכללת אורנים (טבעון): במכללה פועל מסלול ללימודי חינוך מיוחד לגיל הרך וכן שלל תכניות נוספות בהן לימודי חינוך יסודי, לימודי חינוך מתמטי ולימודי הוראת מדעי הטבע והסביבה. הסטודנטים יכולים להתמחות במגוון מקצועות לקבלת תעודת ההוראה.

 

 • מכללת סמינר הקיבוצים (תל אביב): בסמינר הקיבוצים מציעים נתיב התמחות בחינוך מיוחד במסגרת לימודי חינוך הגיל הרך. נתינים התמחות נוספים בחוג כוללים לימודי חינוך יצירתי לגיל הרך ולימודי חינוך דיאלוגי לגיל הרך.

 

 • המכללה האקדמית בית ברל (כפר סבא): בבית ברל מתקיים חוג ללימודי חינוך מיוחד לגיל הרך, הוא כולל גם אפשרות להתמחות בחינוך לאמנות בגיל הרך. כמו כן ניתן ללמוד בתכניות לימוד חינוך בלתי פורמלי, לימודי קידום נוער ולימודי הוראת אמנות.

 

 • מכללת גורדון (חיפה): החוג לחינוך לגיל הרך בגורדון מציע גם מסלול התמחות בגננות חינוך מיוחד. בניגוד לחוגים נוספים במכללה זהו מסלול חג חוגי ולא ניתן לשלבו עם חוגים נוספים. המכללה גם מציעה הרחבת הסמכה להוראה בכיתות א' עד ב'.

 

 • המכללה האקדמית דוד ילין (ירושלים): מכללת דוד ילין מציעה, מלבד מסלול הגננות לחינוך מיוחד, תכניות נוספות כגון לימודי חינוך מיוחד לילדים עם מוגבלויות מרובות, לימודי חינוך מיוחד לחברה הערבית, לימודי חינוך אנתרופוסופי (וולדורף) ולימודי הוראת אמנויות לגילים שונים.

 

 • מכללת שאנן (חיפה): זוהי מכללה לציבור הדתי, בה מתקיימים מסלולי לימודי חינוך לדתיים בהפרדה בין נשים לגברים. במסגרת לימודי חינוך הגיל הרך אפשר ללמוד בהתמחות חינוך מיוחד, אשר מכשיר גננות גם לגנים מיוחדים.

 

 • מכללת חמדת הדרום: במכללה זו אפשר ללמוד במסלול חינוך מיוחד לגיל הרך במסגרת לימודי חינוך לגיל הרך, שפתוחים לנשים דתיות. ניתן להתמחות גם בחינוך מידעי לגיל הרך במסגרת תכנית זו.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על חינוך מיוחד לגיל הרך?

רוצה לדעת יותר על חינוך מיוחד לגיל הרך?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על חינוך מיוחד לגיל הרך? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מעל 78 סטודנטים
המליצו והצביעו על חינוך מיוחד לגיל הרך

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.2

  מכללת סמינר הקיבוצים 209 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון 588 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה 447 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: חינוך מיוחד לגיל הרך

התקבלו 78 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם