המחלקה לאמנות פלסטית במכללה האקדמית תל חי - המכון לאמנויות

שירות אישי - צור קשר
המחלקה לאמנות פלסטית במכללה האקדמית תל חי - המכון לאמנויות

קורס אמנות פלסטית - המחלקה לאמנות פלסטית במכון לאמנויות במכללה האקדמית תל חי


עולם שלם של אמנות


במכון לאמנויות של המכללה האקדמית תל חי פועלת המחלקה לאמנות פלסטית, שבה יכולים אמנים מתחילים ומנוסים ללמוד בשלל קורסים ודרכם לרכוש ידע וכלים פרקטיים בעולם האמנות. התכנית שמה דגש על עשייה ותרגול בסטודיו והיא חושפת את הסטודנטים לשלל טכניקות וסגנונות יצירה. בעזרת הכלים הנרכשים בתכנית הסטודנטים יכולים לפתח עצמם כיוצרים ואמנים ביקורתיים ורחבי אופקים.


תכנית הלימודים


התכנית באמנות פלסטית במכון לאמנויות במכללה האקדמית תל חי מאפשרת לסטודנטים לעבור תהליך למידה ויצירה רגיש ומעמיק שדרכו הם יכולים לשפר את היכולות הטכניות שלהם בעולם האמנות ולגבש סגנון ייחודי משלהם כיוצרים. התכנית גם מסייעת לשכלל את יכולות הביטוח ולפתח גישה ביקורתית.


התהליך היצירתי בתכנית זו מתבסס על לימוד טכניקה באמנות כבסיס לפיתוח של שפה רעיונות. הסטודנטים לומדים על תהליכים ביקורתיים, תיאורטיים והיסטוריים שנובעים מעולם האמנות הפלסטית ומתמקדים בין היתר בתחומים כגון ציור, רישום, הדפס, פיסול ומיצב.


סטודנטים במחלקה לאמנות פלסטית לוקחים חלק גם בשיעורים המשותפים למחלקות האחרות במכון. החל מהשנה השנייה בתכנית הם לוקחים חלק גם בשיעורים המשותפים לכל הסטודנטים במחלקות במכון בנושאים כגון תולדות האמנות ורישום ופיסול במרחב. הם גם משתתפים בקורסי בחירה מתוך המחלקות שאינן מחלקת האם שלהם וכך יכולים להיחשף לתחומי יצירה נוספים ולבחון את החיבורים בין טכניקות אמנות שונות.


מתכונת הלימוד


סטודנטים יכולים ללמוד במסלול תלת שנתי ללימודי תעודה במחלקה לאמנות פלסטית, או לחלופין ללמוד במסלול ארבע שנתי המשלב לימודים לתואר ראשון בחוג ללימודים רב תחומיים במכללה. במסלול המשולב הם צוברים נקודות זכות בלימודים מעשיים באמנות באחת מן המחלקות במכון לאמנויות במסגרת הלימודים לתואר הראשון במכללה.


התכנית לאמנות פלסטית מבוססת ברורה על עבודה מעשית בסדנאות ובמהלכה שמים דגש על הקנייה של כלים מעשיים באמנות. לרשותם של קבוצות הלימוד עומדות סדנאות שבהן הם יכולים להתנסות ביצירה עצמאית בשלל טכניקות. בשנת הלימודים האחרונה בתכנית כל אחד ואחת מן הסטודנטים מקבלים סטודיו משלהם ובו הם יכולים לעבוד באופן עצמאי בליווי המרצים.


כמו כן, מדי שנה נערכות סדנאות אמנים אורחים ומתקיימים מפגשים עם אנשי תרבות, אוצרים ואמנים שחושפים את הסטודנטים לשלל סוגי מדיה אמנותית ומסייעים להם לפתח אמירה אמנותית אישית. נוסף על כך, באפשרות הסטודנטים לקחת חלק בקורס מדריכי אמנות בקהילה, שמעניק לבוגריו דיפלומה בעזרתה ניתן להשתלב במסגרות חינוך בלתי פורמלי כמדריכי אמנות. הקורס משלב עשייה מעשית מרובה והוא שם דגש על הפן החברתי והקהילתי של היצירה.

 

סגל הוראה


סגל המחלקה לאמנות פלסטית כולל אמנים ויוצרים מנוסים, בהן ציירים, פסלים, אמני הדפס, אמני פסיפס ויוצרים בטכניקות נוספות שהציגו את יצירותיהם בשלל תערוכות בארץ ובחו"ל.


על מוסד הלימוד


המכון לאמנויות של המכללה האקדמית תל חי הוקם בשנת 1956 ומאז הוה מהווה מרכז ללימוד אמנויות ועיצוב. המרכז דוגל בגישה מעשית לאמנות ופועל לפי תפישת עולם ששואפת לטשטש גבולות בין האמנות והעיצוב. הוא מציע מגוון של קורסים ותכניות לימוד שדרכם יכולים אמנים לפתח את האמירה היצירתית שלהם. הלימודים במכון מתאפיינים בעשייה פרקטית רבה והם מתקיימים בקבוצות קטנות. לצד המחלקה לאמנות פלסטית פועלות במכון גם המחלקה לצורפות והמחלקה לקרמיקה.


תעודה


סטודנטים שמשלימים בהצלחה את הלימודים בתכנית לימודי התעודה זכאים לתעודת גמר מטעם המכון לאמנויות במכללה האקדמית תל חי. בוגרי התכנית המשולבת שעומדים בכל חובותיהם מקבלים גם תואר ראשון רב תחומי BA מטעם מוסד הלימוד.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תל חי
Whatsapp Whatsapp