לימודי חינוך במוקד חינוך חברתי במכללה האקדמית תל חי

שירות אישי - צור קשר

מכללת תל חי
מכללת תל חי
מכללת תל חי

לימודי חינוך במוקד חינוך חברתי ומנהיגות BA במכללה האקדמית תל חי


ליבו החברתי של החינוך


תחום החינוך משלב בתוכו תחושה גדולה של שליחות עבור המורים. אנשי הוראה שמים לעצמם למטרה לא רק להעניק ידע נרחב בתחום הלימודי, אלא גם לספק מטען של ערכים ותפישות חברתיות שחיוני לכל אזרח צעיר במדינה.


במכללה האקדמית תל חי ניתן ללמוד במוקד חינוך חברתי במסגרת לימודי החינוך. תכנית זו מפתחת אצל הסטודנטים רגישות לפן החברתי של עולם ההוראה ומכשירה אותם להוביל תהליכים ורפורמות חינוכיות. המסלול מותאם לאופי הייחודי של מערכת החינוך בישראל ובפרט לצורכים של החינוך באזור הצפון והגליל. דרך העקרונות הנלמדים יכולים הבוגרים לגבש תפיסת עולם חינוכית וחברתית ולהעביר אותה הלאה לתלמידים שלהם כדי לשנות את המציאות החברתית של היום.


תכנית הלימודים


במהלך התכנית הסטודנטים רוכשים ידע אקדמי וכלים שמאפשרים להם להוביל מהלכים חינוכיים להגברת זהות ומודעות חברתית. הם בוחנים מסגרות חינוך פורמלי וחינוך בלתי פורמלי ומתוודעים להיבטים מוסדיים וארגוניים של מערכת החינוך הישראלית. כמו כן, הם דנים בכוחה של ההוראה להתמודדות עם שסעים בחברה וליכולתה להביא לידי ביטוי את הריבוד החברתי הרב שמתקיים בבתי הספר.


מתכונת הלימוד


לימודי חינוך במכללה נמשכים כשלוש שנים. המוקד בחינוך חברתי כולל קורסי בחירה וחובה מגוונים וסמינריונים. הסטודנטים יוצאים לשטח במהלך הלימודים ומתרגלים את מיומנויות הלימוד בבתי ספר ומסגרות חברתיות וחינוכיות נוספות.


מוסד הלימוד מציע גם לימודי חינוך במסגרת דו חוגית. כך ניתן לשלב לימודי חינוך עם תחום נוסף, כגון לימודי חינוך ופסיכולוגיה, לימודי חינוך וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לימודי חינוך ושירותי אנוש ולימודי חינוך ותואר רב תחומי.


נושאי הלימוד

 

 • מנהיגות במערכת החינוך
 • נוער וילדים בעולם המשפט
 • מניעת האלימות בבתי ספר
 • קבוצה ופרט באזורי פריפריה
 • ניהול פרויקטים ותכנון חברתי
 • בית הספר בעידן של רפורמות
 • זרמים אלטרנטיביים בחינוך הומניסטי    
 • שפת הגישור
 • חינוך וולדורף
 • חינוך בלתי פורמלי
 • חינוך וחברה בישראל
 • מגדר ואקטיביזם חברתי
 • שסעים חברתיים בישראל    
 • ועוד


סגל הוראה


בראש מיקוד זה נמצאת חוקרת בעלת תואר דוקטור, שמחקריה עוסקים בין היתר בתחום האימהות, במגדר במערכת החינוך, ברב תרבותיות ובחקר של תהליכים חברתיים ואקטיביזם באקדמיה.


על מוסד הלימוד


בלימודי החינוך במכללה זו מתקיימים מיקודים נוספים. אלה כוללים לימודי חינוך מיוחד, לימודי חינוך בשילוב אמנות ולימודי חינוך ולקויות למידה. מוסד הלימוד מציע תכניות נוספות לתואר ראשון ושני, כגון לימודי עבודה סוציאלית, לימודי שירותי אנוש, לימודי פסיכולוגיה, לימודי כלכלה וניהול, לימודי מזרח אסיה ולימודי מדעי הסביבה. ניתן להמשיך גם לתואר שני בחינוך.


תנאי קבלה


קהל היעד של התכנית כולל מדריכים חברתיים במסגרות שונות כגון תנועות נוער ומתנ"סים, מחנכים בסביבות מיעוטים ואוכלוסיות עולים, מרכזי פרויקטים חינוכיים ומובילי יוזמות בסביבה הדתית לאומי ובתנועה הקיבוצית, שמעוניינים לרכוש עוד כלים בתחום החינוך החברתי. במסגרת תנאי הקבלה לתכנית, יש צורך בתעודת בגרות מלאה ובציון פסיכומטרי ברף הנקבע בכל שנה על ידי מוסד הלימוד.


תעודה


לסטודנטים שמסיימים בהצלחה את הלימודים מוענק תואר ראשון בחינוך BA מטעם המכללה האקדמית תל חי. בוגרים שמעוניינים לקבל הכשרה להוראה בבתי ספר נדרשים להשלים לימודי תעודת הוראה, ניתן לקבל תעודת הוראה במסגרת שיתוף פעולה שמפעילה המכללה עם מכללת אורנים.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תל חי

חוות דעת של סטודנטים על תל חי - לימודי חינוך חברתי

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

מכללת תל חי
04/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוירת הטבע והחופש. שיש מי שחושב עלייך ואכפת ממך במכללה

על הקמפוס

קמפוס יפה מלא אור ושמש כול8 מאירים לך פנים תחושה של שקט וטבע ונופים עוצרי נשימה מאחל לכולם לבוא לשמ קרא עוד...

טיפים

תחפשו את הלב שלכם תבינו מה אתם רוצים לעשות בחיים שלכם ותקשיבו ללב ותזרמו איתו . תחשבו מה אתם אוהבים  קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

מתוך פורום מכללת תל חי

מגורים בסביבה של המכללה
דן אילן חי קאופמן
ללא תגובה
לימודי יין במכללת תל חי
גלעד אלוני
ללא תגובה
ועדת חריגים לגבי ציון בגרות
עדן
ללא תגובה
בוגר תואר רב תחומי יכול להמשיך לתואר שני בסוציולוגיה?
עדי
ללא תגובה
ש תחבורה ציבורית נוחה מקריית שמונה למכללה?
כפיר בן הרועה
ללא תגובה
תואר ראשון מנהל עסקים
שרה וקנין
ללא תגובה
הסבה לתואר ראשון בעבודה סוציאלית
מונא עזאם
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp