מכינה ללקויי למידה במכללה האקדמית תל חי

שירות אישי - צור קשר

מכללת תל חי
מכללת תל חי
מכללת תל חי

אהבת? שתף ב:

מכינה ללקויי למידה במכללה האקדמית תל חי - מכינות קיץ למועמדים עם לקות למידה


מצליחים בלימודים - למרות הקשיים


בין חמישה לעשרה אחוזים מהסטודנטים בישראל ממודדים עם לקות למידה מסוג כלשהו. הלקויות יכולות להשפיע על הכתיבה והקריאה, על המיומנויות המתמטיות וכן על היכולות לבנות אסטרטגיה לימודית ולתכנן נכונה את הלמידה. עבור סטודנטים שמתמודדים עם לקות למידה, הקבלה ללימודים איננה תמיד תהליך פשוט והם יכולים להיתקל בקשיים וחששות לפני תחילת הלימודים באקדמיה.


מועמדים ללימודים עם לקויות למידה או הפרעות קשב וריכוז שאינם עומדים בתנאי הקבלה ללימודים יכולים ללמוד במכינה ללקויי למידה שמתקיימת במכללה האקדמית תל חי, במסגרת מכינות קיץ ייעודיות של מרכז חממ"ה במוסד הלימוד, מרכז שמתמקד בתמיכה בסטודנטים עם לקויות למידה. מכינה זו מעניקה למי שמסיימים אותה בהצלחה המלצות לקבלה לחוגים מבוקשים במכללה האקדמית תל חי. דרך הכלים שנרכשים במהלך המכינה, הסטודנטים יכולים לפתח את המיומנויות הנדרשות להצלחה בלימודים האקדמיים וכך גם לפתוח לעצמם דלתות להשתלבות בתפקידים מבוקשים בשוק העבודה.


תכנית הלימודים


המכינה לסטודנטים לקויי למידה מתקיימת במספר מסלולים אפשריים, בהתאם לתכנית אליה מייעדים עצמם הסטודנטים.

 

 

  • מכינת קיץ במדעי החברה והרוח: מכינה זו מתאימה למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה לחוגים השונים בפקולטה למדעי החברה והרוח, מלבד החוג לכלכלה וניהול. הסטודנטים במסלול זה לומדים לפתח מיומנויות אקדמיות ולבנות לעצמם אסטרטגיות למידה יכולות וכן הם עוברים סדנאות ניהול עצמי ואימון וקורסים לפיתוח של מיומנויות שימוש במחשב ובטכנולוגיות מסייעות וללמידה יעילה למבחנים. נוסף על כך, המכינה כוללת קורס בו לומדים לזהות את לקויות הלמידה האישיות שלהם ולהבין את משמעותן וכן לפתח כישורים שיכולים לעזור להם במהלך הלמידה.

 

 

  • מכינת קיץ במדעים: המכינה מיועדת למועמדים שחסרים להם נתונים לקבלה ללימודים בפקולטה למדעים ולמדעי החיים וכן לחוגים ללימודי מדעי המחשב וללימודי כלכלה וניהול. הסטודנטים רוכשים מיומנויות יסוד במתמטיקה אקדמית וכן כישורים בפיזיקה בתחום הקינימטיקה בעיבוד המתמטי. נוסף על כך, הם לומדים על אסטרטגיות למידה יעילות שיכולות לסייע להם להתמודד עם לקות הלמידה האישית שלהם, להתנהל ביעילות בזמן למידה למבחנים ולתכנן דפוסי למידה ולוחות זמנים. במכינה זו מתקיימים מספר תכניות, שמותאמות לחוג אותו מעוניינים הסטודנטים ללמוד. ניתן ללמוד במסלול מדעי החיים, מסלול מדעי המחשב או מסלול כלכלה וניהול. בכל אחד מן המסלולים הללו לומדים עקרונות אקדמיים בסיסיים, כגון ביולוגיה של התא, אלגברה ליניארית, מיקרו ומאקרו כלכלה, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, מבוא לכימיה וקורסים נוספים שמכינים את הסטודנטים לקראת הלימודים לתואר.


מתכונת הלימוד


משך המכינות במסלולים השונים - מדעי החברה והרוח או מדעים - הוא כחודשיים. המכינות נפתחות על פי רוב בחודש יולי.
הסטודנטים מקבלים תמיכה מקיפה במהלך המכינה ויכולים להיעזר בסגל המכינה במהלך התכנית, סגל המרצים מציעים הנחייה פרטנית וכן תרגולים בקובצות קטנות. כמו כן, השיעורים משלבים סדנאות ותרגילים שבאים לשפר את מיומנויות הלמידה ולחזק נקודות קושי. נוסף על כך, ניתן סיוע רגשי ולימודי וייעוץ בנושא לקויות הלמידה. במכינה פועלת גם תכנית לאיתור של לקויות למידה.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית תל חי פועלות שלל מכינות קדם אקדמיות, דרכן יכולים מועמדים ללימודי בחוגים השונים במכללה לשפר את סיכויי קבלתם. בין המכינות הללו נמצאות מכינה לגיל 30+, מכינה ייעודית למדעי המחשב, מכינה לכלכלה וניהול, מכינה למדעי החברה והרוח, מכינה לעברית ותכניות נוספות.


המכללה ממשיכה לסייע לסטודנטים עם לקות למידה גם במהלך הלימודים לתואר, היא עורכת חונכות אישית לסטודנטים אלה ומציעה להם תרגולים בקבוצות קטנות, מפגשי לימוד לפיתוח אסטרטגיות למידה וכן סיוע בכתיבת עבודות אקדמיות.

 

תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל למכינת הקיץ במדעי החברה והרוח נדרשים להיות בעלי זכאות לבגרות מלאה, שברשותם אבחון מת"ל. במסגרת תהליך הקבלה, מתקיימים ראיונות אישיים וקבוצתיים וראיון בפני וועדת קבלה. כמו כן, על המועמדים לעבור מבדקים שבודקים את מיומנויות הקריאה, הכתיבה והשימוש במחשב.


מי שברצונם ללמוד במכינת הקיץ במדעים צריכים להציג בגרות מלאה ואבחון מת"ל. תהליך הקבלה לתכנית כולל ראיון אישי ומבדקים שבוחנים שליטה ברמה בסיסית במתמטיקה ובחשיבה ריאלית, וכן מבדקים במחשבים, בכתיבה מתמטית וכללית ובהבנת הנקרא.

 

 

תעודה


תעודת סיום מכינה מוענקת לסטודנטים שעומדים בכל חובותיהם על ידי המכללה האקדמית תל חי.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תל חי

מתוך פורום מכללת תל חי

תואר שני אחרי תואר במעבדה רפואית
חטיב בושרה
ללא תגובה
אורך של לימודי מנהל עסקים
כרמית
1 תגובות
מה התנאים המקדימים לפסיכולוגיה?
סמירה חוסין
ללא תגובה
לימודי צורפות ותכשיטים בתל חי
ליאורה קוגן
ללא תגובה
תואר דו חוגי בשירותי אנוש ומזרח אסיה
סמי
ללא תגובה
הבדל בין שירותי אנוש למשאבי אנוש
סמי
ללא תגובה
קבלה לתואר ראשון בחקלאות
עופר נחושתאי
ללא תגובה
גיליון ציונים - לימודי תזונה בתל חי
גיהאן אלשאפעי
ללא תגובה
לימודי מדעי תזונה במכללת תל חי
עאידה
ללא תגובה
בחירת סמינריון בתואר שני במדעי הגליל
לילי אלי
1 תגובות
קבלה לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית בתל חי
יערה אליהו
1 תגובות
קבלה ללימודי חקלאות במכללת תל חי
הישאם
1 תגובות
תואר שני בלימודי הגליל או חינוך
ענת
ללא תגובה
קבלה למדעי המחשב עם 600 בפסיכומטרי ו-4 יחידות מתמטיקה
נעם
ללא תגובה
תואר שני בעבודה סוציאלית לבוגרי שירותי אנוש
שרון סנדק
ללא תגובה
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם