תואר שני במדעי המים במכללת תל חי

שירות אישי - צור קשר

מכללת תל חי
מכללת תל חי
מכללת תל חי

תואר שני במדעי המים M.Sc.במכללה האקדמית תל חי

 

מים חיים

 

מים הוא תמצית החיים, הם המשאב הבסיסי ביותר שבלעדיו אין קיום. בעיית אספקת המים היא בעיה גלובאלית אשר משפיעה על מדינות עשירות ועניות כאחת והמאמצים לספק מים איכותיים לכלל האוכלוסייה משפיעים באופן ישיר על כל אדם באשר הוא. החברה של היום צורכת יותר מים מאי פעם ובכמויות גדולות אשר עולות על ההספקה הטבעית של המקורות הטבעיים. נוסף על כך, איכות המים יורדת בגלל חומרים לא טבעיים שהאדם משתמש בהם, כמו דשנים, חומרי הדברה ופסולת תעשייתית.

 

כל אלה הביאו לכך שיש צורך בהול לחקירת הנושא ולמציאת פתרונות מושכלים לשימוש במשאבי מים קיימים ולתיקון הנזקים שגרמה האנושות למאגרי המים הטבעיים. התואר השני במדעי המים עונה על צורך מקומי ואוניברסאלי לפיתוח פתרונות מעשיים לבעיית אספקת המים, לביצוע מחקרים ומתודות לשיקום המערכות הקיימות ולשיתוף פעולה בין מדינות לסיוע הדדי בחיזוק תשתיות המים.


תכנית הלימודים

 

תואר שני במדעי המים במכללת תל חי מקנה לסטודנטים את הכישורים לקריאה ביקורתית ולהבנת המתודולוגיה המדעית של תחום מדעי המים. הסטודנטים מתנסים בתכנון ובביצוע של מחקר ממוקד אשר מקנה להם את הכלים לעסוק בתחום הלכה למעשה הן במחקר התיאורטי והן בעבודה בפועל.

 

תכנית התואר השני מחולקת לשלוש חטיבות עיקריות: קורסי יסוד, קורסים על הידורלוגיה, ביוכימיה וגיאוכימיה וקורסים על טכנולוגיות שימוש ועל ניהול במים וטיפולם. בחטיבות אלה הסטודנטים לומדים על עקרונות של ביקוש והיצע של משאבי מים ועל כשלים במשק המים. כמו כן, הם לומדים על נושאים שונים כמו הפעילות המיקרוביולוגית של מים עומדים לעומת מים זורמים בהשוואה של מים עליים, מי תהום, מי שפכים ועוד.


מתכונת הלימוד

 

משך התכנית הוא כשנתיים. הסטודנטים בוחרים בין שני מסלולי לימוד: מסלול מחקרי, עם הגשת עבודת תזה, או מסלול עיוני עם הגשת פרויקט גמר. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה, קורסי מעבדה וסמינר מחלקתי.

 

 

נושאי לימוד

 

 • מיקרומטאורולוגיה יישומית
 • כימיה פיזיקלית
 • איזוטופים בסביבה אקווטית
 • כלכלת משאבי מים
 • חומרים אורגניים במערכות מים
 • הידרוכימיה סביבתית
 • היבטים בריאותיים באספקת מים
 • תהליכים באגן היקוות
 • שימוש המים בתעשייה
 • טכנולוגיות לאספקת מים ביתי ועירונית
 • זיהוי תהליכים מיקרובאלים    
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

לתואר השני במדעי המים מתקבלים מועמדים בעלי ממוצע ציונים 80 ומעלה בתואר הראשון באחד מהתחומים הבאים: ביולוגיה, חקלאות, מדעי הסביבה, מדעי כדור הארץ, הנדסה אזרחית, הנדסה כימית והנדסה חקלאית.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת עבודת התזה או פרויקט הגמר, מקבלים תואר מוסמך M.Sc במדעי המים מטעם מכללת תל חי.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך לתואר שלישי או במחקר באקדמיה ומחוצה לה, והם משתלבים בשוק התעסוקה, במרכזי מרכז ופיתוח ובחברות Clean Tech ובמשרדים ממשלתיים העוסקים בתחום.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תל חי

ssssssssss

מתוך פורום מכללת תל חי

לימודי תואר ראשון
חיים
ללא תגובה
מגורים בסביבה של המכללה
דן אילן חי קאופמן
ללא תגובה
לימודי יין במכללת תל חי
גלעד אלוני
ללא תגובה
ועדת חריגים לגבי ציון בגרות
עדן
ללא תגובה
בוגר תואר רב תחומי יכול להמשיך לתואר שני בסוציולוגיה?
עדי
ללא תגובה
ש תחבורה ציבורית נוחה מקריית שמונה למכללה?
כפיר בן הרועה
ללא תגובה
תואר ראשון מנהל עסקים
שרה וקנין
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp