לימודים ללא פסיכומטרי במכללה האקדמית תל חי

שירות אישי - צור קשר
לימודים ללא פסיכומטרי במכללה האקדמית תל חי

לימודים ללא פסיכומטרי - המכללה האקדמית תל חי


במכללה האקדמית תל חי מציעים קבלה ללא פסיכומטרי בחלק מחוגי הלימוד. מדובר על מספר חוגים בפקולטה למדעי החברה והרוח של המכללה. במסגרת מסלול זה, המועמדים מתקבלים על סמך ההישגים בתעודת הבגרות, נדרש ממוצע בגרויות גבוה ולעיתים גם ציונים גבוהים בבגרות במתמטיקה.


נוסף על כך, בחלק מן החוגים קיימים תנאי קבלה נוספים שבהם המועמדים נדרשים לעמוד. ישנם חוגים שבהם נדרש מעבר יום מיונים ובו בחינות וראיונות. יש להדגיש כי במרבית החוגים במכללה, הדרישה היא לציון מצרף (ציון משוקלל) המורכב מפסיכומטרי ובגרויות, והאפשרות לקבלה בלי פסיכומטרי קיימת במספר מצומצם בלבד של חוגים במכללה.


מועמדים ללימודים ללא פסיכומטרי בכל החוגים האפשריים חייבים לגשת גם למבחן אמי"ר או בחינת אמיר"ם הממוחשבת, לצורך סיווג רמת האנגלית שלהם, בחינה זו מחליפה את חלק האנגלית של הפסיכומטרי לצורך עמידה בחובות האנגלית האקדמיים. כמו כן, מועמדים ששפת האם שלהם איננה עברית, או ששפת ההוראה בתיכון שבו למדו איננה עברית, נדרשים גם לגשת למבחן יע"ל לסיווג רמת העברית ולהגיע לציון 110 ומעלה.


במכללת תל חי מציעים גם מספר מסלולי מכינה קדם אקדמית, שבהם יכולים מי שאינם עומדים בתנאי הקבלה לשפר את סיכויי קבלתם ללימודים. בין המכינות הללו קיימים גם מסלולים שבהם אין צורך בפסיכומטרי במסגרת תנאי הקבלה למכינה, כגון המכינה לכלכלה וניהול, מכינה 30+ המיועדת למועמדים מעל גיל שלושים, ועוד. קיימים גם קורסי הכנה במתמטיקה למי שנדרשים לשיפור הציון.


שימו לב - תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת. הנתונים בעמוד זה נוגעים לתנאים לשנת תשפ"ג (2022). כדי לקבל פרטים מדויקים ועדכניים אודות תנאי קבלה ללימודים, מומלץ לפנות הישר אל מוסד הלימוד. המסתמכים על המידע בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

שם המסלול ממוצע בגרויות לקבלה ללא פסיכומטרי תנאי קבלה נוספים
חינוך 95 וגם -
  • יום מיונים הכולל שלושה שלבים - מבחן ביצוע, ראיון, פעילות חברותא
  • מבחן אמי"ר לסיווג האנגלית
כלכלה וניהול 100 וגם -
  • בגרות במתמטיקה 4 יחידות לימוד בציון 75 ומעלה או 5 יחידות בציון 65 ומעלה
  • מי שאינם עומדים בדרישות המתמטיקה מחויבים בקורס הכנה במתמטיקה הנלמד במסגרת מכינה לכלכלה וניהול במכללת תל חי
  • בחינת אמי"ר או אמיר"ם
מזרח אסיה 90

וגם - 

  • מבחן אמי"ר לסיווג רמת האנגלית
שירותי אנוש 90

וגם - 

  • ציון במבחן אמי"ר לסיווג אנגלית
לימודים רב תחומיים 85

וגם -

  • בחינת אמי"ר או אמיר"ם לסיווג רמת האנגלית

 

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת תל חי