קורס גרפולוגיה בבית הספר ללימודי תעודה במכון טכנולוגי חולון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על HIT לימודי תעודה - קורס גרפולוגיה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס גרפולוגיה מעשית בבית הספר ללימודי תעודה במכון הטכנולוגי חולון HIT


לא אחת בתהליך גיוס של עובדים מתלבטים מעסיקים לגבי מהימנותם ואיכותם של המועמדים למשרה. תחום הגרפולוגיה משמש לא פעם לסיוע בתהליך האבחון של מועמדים פוטנציאליים, כשבאמצעות כתב ידם ניתן לאבחן תכונות אופי ודפוסי אישיות. הגרפולוגיה משמשת גם לאבחון היבטים תפקודיים, חברתיים ורגשיים בתחום הזוגי והאישי והיא יכולה לתרום במצבי התלבטות בחיים האישיים.


בבית הספר ללימודי תעודה של המכון הטכנולוגי חולון HIT מתקיים קורס גרפולוגיה מעשית. זהו מסלול הכשרה לגרפולוגים מוסמכים - פסיכוגרפולוגים שמתקיים בשיתוף המרכז הישראלי לגרפולוגיה ומכין את תלמידיו למבחני הסמכה שנדרשים לקבלת דיפלומה מטעמו. ההכשרה המקצועית מעניקה למשתתפיה ידע פרקטי שנחוץ להשתלבות בשלל ענפים כגון אבחון מועמדים בשוק העבודה, פענוח של ציור ילדים וכן מתן ייעוץ ללקוחות בתחום הזוגי והאישי.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים רוכשים מיומנויות אבחון גרפולוגי ואישיותי לפי סימני הכתב. הם מקבלים את ההכשרה הדרושה להשתלבות בענפים כגון מיון מועמדים לעבודה, ייעוץ זוגי, פענוח ציורי ילדים וייעוץ והכוונה פרטניים. השלב הראשון של הקורס, שלב המתחילים, חושף את משתתפיו ליסודות בתחום הגרפולוגיה ובמהלכו לומדים על סימנים גרפולוגיים ומשמעותם. המשתתפים לומדים על פרשנות מגוון סוגיות אישיות ורגשיות דרך הכתב, ארגון האותיות והתנועה.


בשלב השני של הקורס, שלב 'מתקדמים', נלמדות סוגיות מגוונות בפסיכולוגיה כגון הטיפולוגיה של יונג, מושגי הפרסונה והצל והאנימוס. המשתתפים מתוודעים למבחנים השלכתיים שונים וליישומי תורת הפוטנציות בכתב היד. בשלב השלישי בתכנית, שלב 'משתלמים,, נידונות סוגיות מתקדמות בפסיכולוגיה ונלמדים מודלים במנהיגות ובזוגיות. כמו כן, המשתתפים מתמקדים בתחום הגרפולוגיה התעסוקתית ולומדים להשתמש בכתב היד בתהליך התאמת עובדים וגיוסם. נלמדים גם עקרונות בפענוח ציורי ילדים.


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כתשעה חודשים וכולל כ - 108 שעות לימוד. ניתן ללמוד במסלול ערב שכולל מפגש שבועי אחד, או במסלול בוקר שבו מתקיים מפגש אחת לשבוע בימי רביעי או חמישי. הקורס מחולק לשלושה שלבים שבכל אחד מהם 9 מפגשים.


לאורך הקורס משולבים תרגולים מעשיים שבמסגרתם מתנסים בהכנה של דוחות אבחון גרפולוגיים בסיסיים. לקראת סיומו של הקורס מתקיימת גם הכנה למבחנים בתחום הגרפולוגיה.


נושאי הלימוד

 

 • מבחנים השלכתיים
 • שלוש תמונות הכתב
 • סימני חוסר מהימנות
 • מודל מנהיגות וזוגיות
 • גרפולוגיה תעסוקתית
 • התאמת מועמדים לעבודה
 • טיפוסי רגש וחשיבה לפי יונג   
 • מבחן וארטג
 • פענוח ציורי ילדים
 • סימנים גרפולוגיים
 • הפרדה בין אותיות
 • איתור סימני מצוקה
 • אינטליגנציה רגשית   
 • ועוד


סגל הוראה


רכזת ומנחת התכנית היא גרפולוגית מוסמכת שברשותה ניסיון בהוראת תחום הגרפולוגיה ובהעברה של הרצאות בפרישה ארצית. היא מומחית בייעוץ למעסיקים בנושאי השמה, גיוס ומיון עובדים ובהכוונה בתחום האישי והעסקי.


על מוסד הלימוד


במכון הטכנולוגי חולון פועלות תכניות לימודים אקדמיות ומסלולים ללימודי תעודה. בית הספר ללימודי תעודה מציע שלל קורסים שמתמקדים בענפי העיצוב, הטכנולוגיה והניהול. קורסים אלה מסייעים למשתתפים לרכוש כלים פרקטיים לקידום מקצועי או למעבר הסבה מקצועית. בין הקורסים שמתקיימים בבית הספר ללימודי תעודה נכללים קורס אינטראקטיב, קורס עיצוב פנים, קורס צורפות, קורס עיצוב מוצר, קורס הום סטיילינג, קורס סייבר, קורס ניהול פרויקטים וקורסים נוספים.


תנאי קבלה


הקורס מתאים לעובדים בתחום כוח האדם והגיוס ולעובדי משאבי אנוש, ייעוץ ארגוני ואימון אישי. הוא יכול להתאים גם לאנשי הוראה כגון מורים וגננות ולמטפלים מקצועיים. התכנית יכולה להתאים גם למעוניינים בהסבה מקצועית לתחום הגרפולוגיה.


תעודה


בסיום הקורס מקבלים הבוגרים תעודת גמר "גרפולוגיה מעשית" שניתנת על ידי המכון הטכנולוגי חולון וכן דיפלומת "גרפולוג מוסמך" מטעם המרכז הישראלי לגרפולוגיה. כדי לקבל את התעודה הם צריכים להיות נוכחים ב - 80 אחוזים מהמפגשים, להגיש את כל המטות ולעבור את הבחינות בסיומו של כל שלב. כדי לזכות בדיפלומת הגרפולוג המסמך יש לעבור מבחן הסמכה.


מי שעומדים בהצלחה במבחן ההסמכה של המרכז הישראלי לגרפולוגיה מקבלים גם ליווי מקצועי למשך כחצי שנה וסיוע של אנשי שיווק בעזרתם הבוגרים יכולים לבנות תכנית עסקית ולהתמודד עם סוגיות בתמחור ושיווק שירותיהם באופן מקצועי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: HIT המכון הטכנולוגי חולון - לימודי תעודה | היחידה ללימודי חוץ

עוד מסלולי לימוד - HIT חולון - לימודי תעודה

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp