קורס ממונה אנרגיה בבית הספר ללימודי תעודה במכון טכנולוגי חולון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על HIT תעודה - ממונה אנרגיה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת ממונה אנרגיה בבית הספר ללימודי תעודה במכון הטכנולוגי חולון HIT


כיום, האנרגיה והחשמל הפכו להיות חלק מעמודי התווך של החברה והכלכלה בכל מדינה מפותחת. בשוק העבודה התחרותי והדינמי של היום, שבו ישנה דרישה הולכת וגוברת למהנדסי חשמל ואלקטרוניקה מוכשרים, מומחיות נוספת בתחום האנרגיה יכולה להוות יתרון משמעותי בעת חיפוש אפיקים מאתגרים לקריירה. העוסקים בתפקיד ממונה אנרגיה נדרשים לתעודה מיוחדת מטעם משרד האנרגיה, שכדי לקבלה יש לעבור הכשרה מתאימה.


קורס ממונה אנרגיה בבית הספר ללימודי תעודה של המכון הטכנולוגי חולון HIT מיועד לסטודנטים הלומדים במכון הנדסת חשמל ואלקטרוניקה. על הסטודנטים המעוניינים בהסמכה כממוני אנרגיה ללמוד בשנתם השלישית או הרביעית במסלול אנרגיה חלופית ומערכות הספק משולב.

 


תכנית הלימודים


ההכשרה מותאמת לדרישות משרד האנרגיה, וכן לתכנים אותם לומדים הסטודנטים במסלול אנרגיה חלופית ומערכות הספק משולב. קיימים היבטים שונים לעבודתו של ממונה האנרגיה, אותם תכנית הלימודים של הקורס סוקרת. ממונה האנרגיה מונע בזבוז אנרגיה ולתקן תקלות שגורמות לאובדנה; הוא אחראי לוודא שקיים ניצול מרבי של האנרגיה; מתוקף תפקידו הוא מדריך גם את שאר העובדים כיצד ניתן לשמר אנרגיה באופן מיטבי. הנושאים הנלמדים, על פי דרישות משרד האנרגיה, כוללים סקר אנרגיה, מיזוג אוויר, תרמודינמיקה, ועוד.


מתכונת הלימוד


הסטודנטים נדרשים לשלב לצד הלימודים הרגילים במסלול ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה את קורס ממונה אנרגיה, עליהם להשתתף בהשתלמות מקצועית מרוכזת במהלך סמסטר הקיץ. המפגשים יתקיימו בשעות הערב, וסך השעות האקדמיות שלהם הוא 75 שעות.


נושאי הלימוד

 

  • תאורה
  • מיזוג אוויר
  • אוויר דחוס
  • סקר אנרגיה
  • תרמודינמיקה
  • בידוד תרמי של מבנים


סגל הוראה


שני רכזי הקורס הינם דוקטורים בתחומי ההנדסה והמדעים במכון הטכנולוגי חולון HIT בעלי מומחיות בתחום האנרגיה - אחד מהם הוא ראש התחום לאנרגיה בHIT ויו"ר ועדת תקינה של מכון התקנים הישראלי בנושא רשת חכמה, והשני הוא מהנדס וחוקר בתחום האנרגיה המתחדשת.


על מוסד הלימוד


HIT המכון הטכנולוגי חולון פועל כמוסד אקדמי להשכלה גבוהה במשך כ-20 שנים, מוקדי העיסוק המרכזיים של המכון הם הוראת מקצועות מדעיים, הנדסיים וטכנולוגיים וכן תחומי העיצוב והניהול.


בבית הספר ללימודי תעודה של המכון ניתן להשתתף בקורסים, לימודים ובהשתלמויות לצרכי הכשרות מקצועיות וכן להעשרה. רוב מסלולי הלימוד מיועדים לאנשי מקצוע המעוניינים להתמקצע בתחומם או ללמוד ענף חדש. לכן המתכונת שלהם מותאמות ללוח הזמנים של אנשים עובדים ובעלי משפחות. קיימות גם תכניות לימוד אותם מזמינים חברות וארגונים, המותאמות לצרכיהם הספציפיים. בית הספר מציע מסלולי לימוד בנושאים מגוונים, כגון עיצוב פנים, עיצוב מוצר, מחשבים ותכנות, ניהול פרויקטים ועוד מגוון רחב של תחומי לימוד.


תנאי קבלה


מדובר בהכשרה נוספת אותה מציעים במכון הטכנולוגי חולון HIT לסטודנטים ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה במסלול "אנרגיה חלופית ומערכות הספק משולב", הנמצאים בשנה ג' או ד'. לפני שהם משתתפים בקורס, על הסטודנטים ללמוד את הקורסים הבאים:

 

 

  • תכן מערכות סולאריות
  • תהליכים אנרגטיים ושימור אנרגיה
  • תכנון, תפעול ופיקוד של מערכות אספקת חשמל (קורס זה בעל עלות נפרדת משאר הקורסים לתואר)


תעודה


תעודת ממונה אנרגיה ניתנת לעומדים בדרישות הקורס ובנוכחות החובה יחד עם תעודת הזכאות לתואר BSc בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה לאחר סיום לימודי התואר הראשון בהצלחה.


אפשרויות תעסוקה


כל צרכן אנרגיה ותאגיד סטטוטורי מחויב לפי תקנות המדינה למנות אחראי לשימור אנרגיה. האחראי צריך להיות בעל תעודה המוסמך בקורס ממוני אנרגיה. כך הקורס יכול לפתוח תחומים נוספים לקידום הקריירה עבור אלו המסיימים את לימודיהם.


עם עליית המודעות בארץ לחשיבות של אנרגיות מתחדשות ומקורות ירוקים להפקת אנרגיה, ידע והסמכה בתחום יכולים להוות יתרון עבור מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה בעת חיפושי עבודה, בפרט כאלו שמעוניינים להשפיע על הרגלי צריכת האנרגיה בתעשייה בישראל.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: HIT המכון הטכנולוגי חולון - לימודי תעודה | היחידה ללימודי חוץ

עוד מסלולי לימוד - HIT חולון - לימודי תעודה

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp