תואר שלישי בכימיה בטכניון

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שלישי?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על טכניון - תואר שלישי בכימיה.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


תואר שלישי בכימיה בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל


חוקרים ומתקדמים במדע החומרים


מפיתוח של תרופות חדשניות, דרך ייצור מוצרי מזון או חומרים מתקדמים לתעשיית ההייטק ועד למציאה של מקורות חדשים וירוקים יותר להפקת אנרגיה - לתחום הכימיה יש תפקיד מהותי בתעשייה. כימאים אחראיים על חקר חומרים קיימים ועל פיתוח של חומרים חדשים בהתאם לצורכי המשק, כאשר התגליות שהם מגיעים אליהן יכולות להיות בעלות השפעה על ענפי מדעים אחרים כגון פיזיקה, ביולוגיה, ננו טכנולוגיה ורפואה.


מי שרואים את עתידם במחקר המדעי ורוצים לצלול לעומק עולם החומר יכולים לקחת חלק בתואר שלישי בכימיה שנערך בטכניון. הטכניון מציע לתלמידי המחקר מגוון של מרכזי מחקר ומעבדות, דרכם אפשר לקחת חלק במחקרים מתקדמים שעוסקים בסוגיות בחזית המדע.


תכנית הלימודים


בתכנית לתואר שלישי במסלול זה תלמידי המחקר מכירים שלל שיטות מחקר עכשוויות ומרחיבים את המיומנויות שלהם בענפי הכימיה השונים. במסגרת עבודת המחקר שלהם הם יכולים להעמיק בשלל ענפים בכימיה ולבחון סוגיות בפיתוח של מכשור ושיטות הדמיה, בתגובות כימיות, וכן ביישומים של הכימיה בענפי מדעים נוספים כגון אלקטרוניקה, אופטיקה ורפואה.


בפקולטה לכימיה פועלים מספר מכוני מחקר, שבהם תלמידים המחקר יכולים לקחת חלק. אלה כוללים מכון לכימיה תיאורטית, שמתמקד בקשר שבין הכימיה עיונית לניסויית; מכון לחקר המצב המוצק, מרכז מינרווה, שמתמקד בכימיה קוונטית וחישובית; מכון לננוטכנולוגיה, שעורך פרויקטים בשיתוף סטארט אפים וחברות תעשייה; מכון לחקר המים שבו מתמקדים בנושאים כגון התפלה, טיהור מים ושימור איכותם של מאגרי מים; מרכז בין תחומי להנדסה ולמדעי החיים; ומרכזים נוספים.


מתכונת הלימוד


את תכנית הדוקטורט בכימיה של הטכניון יש להשלים תוך פרק זמן של ארבע שנים. סטודנטים מצטיינים במיוחד יכולים ללמוד במסלול ישיר לתואר שלישי, אותו אפשר להשלים תוך ארבע עד חמש שנים.


תלמידי המחקר בתכנית זו לומדים בקורסים מתקדמים שונים בתחום המחקר שלהם, בסמינרים מחלקתיים ובכנסים, ומקדישים את מרבית זמנם לביצוע של מחקר אינטנסיבי בסיוע של המנחה. נוסף על כך, הם עובדים כמדריכים במסגרת מעבדות הטכניון או כמתרגלים בקורסים לסטודנטים לתואר ראשון ושני, בהיקף של מספר שעות מדי שבוע. תלמידי מחקר בפקולטה לכימיה יכולים להיעזר במלגות לימוד לתואר שלישי, בהן מלגות הצטיינות ומלגות נוספות שחלקם מוענקות מטעם הפקולטה עצמה ואחרות מטעם קרנות חיצוניות.


נושאי מחקר


בין נושאי המחקר של חברי הסגל בפקולטה לכימיה אפשר למצוא מגוון רחב של תחומים, ביניהם:

 

 • קביעת מבנה מקרו מולקולות
 • כימיה קואורדינטיבית
 • אלקטרו אופטיקה מולקולרית
 • חומרים אנטי סרטניים
 • ננו אלקטרוניקה וננו חלקיקים
 • גידול של שכבות יהלום
 • הדמיה מולקולרית וכימיה חישובית
 • כימיה של המצב המוצק
 • מנגנוני תגובה בכימיה האי אורגנית
 • קטליזה באמצעות נוגדנים
 • תהודה גרעינית מגנטית במוצק ונוזל
 • תיאוריות של מעברי פאזות    
 • פיתוח מכשור ושיטות בכימיה סביבתית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בטכניון פועלות שלל תכניות לתארים מתקדמים בענפי ההנדסה והמדע. סטודנטים שמחפשים להעמיק במחקר מדעי וניסויי יכולים לבחור מבין מגוון של מסלולים לתואר שלישי. בין התכניות הללו אפשר למצוא תואר שלישי בביולוגיה, תואר שלישי בפיזיקה, תואר שלישי במתמטיקה, תואר שלישי בננו טכנולוגיה, תואר שלישי בהנדסת חשמל, תואר שלישי בהנדסה כימית ועוד שלל מסלולים. המחקרים מתקיימים במעבדות הטכניון המתקדמות, שבהן פועלים חוקרים מנוסים וותיקים בענפי המדעים השונים.


תנאי קבלה


תנאי קבלה לתואר שלישי במסלול זה כוללים תואר שני בכימיה, במסלול מחקרי לתואר שני, כאשר ממוצע הציונים הנדרש הוא לפחות 85. יש צורך לעבור ראיון קבלה בפני וועדת הוראה. נוסף על כך, על המועמדים לעבור מבחן מועמדות שבו הם נבחנים על נושא המחקר שלהם ועל בקיאותם בו. הם נדרשים להציג את נושא המחקר שלהם ולהגן על התזה שכתבו בתואר השני, בשפה האנגלית או העברית.


לתכנית יכולים להתקבל במקרים מסוימים בוגרים של תואר שני מחקרי מפקולטות בתחומים מדעיים והנדסיים שאינם כימיה, קבלתם מותנית בהשלמות מתאימות כפי שנקבעות על ידי מוסד הלימוד. כמו כן, המועמדים לתואר השלישי צריכים לאתר מנחה מקרה חברי הסגל של הפקולטה לכימיה, שנותן את הסכמתו לליווי המחקר שלהם. את המנחה יש למצוא עד תחילת התכנית.


תעודה


תואר שלישי PhD דוקטור לפילוסופיה ניתן לתלמידי מחקר שמסיימים את התכנית בהצלחה על ידי הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

פורום ייעוץ לימודים

השלמת תואר ראשון מהנדסאי תוכנה
נירני
1 תגובות
אפשר לעבוד בתחום הביבליותרפיה בשנה ג של הלימודים?
אילה יבגי
ללא תגובה
לימודי הערכת אמנות במרכז
עירית
ללא תגובה
תואר שני בשפת סימנים
רוואן
1 תגובות
לימודי מדע המדינה באוניברסיטה
יהודה
1 תגובות
איפה לומדים תואר בממשל?
טאי
1 תגובות
השלמת שעות לימודי תאטרון
ניקי מאירסון
1 תגובות
מה אפשר ללמוד ללא בגרות?
גבריאל
1 תגובות
גיאוגרפיה סביבת האדם ותכנון עירוני
אורי רותם
1 תגובות
האם יש ביקוש למנהלי חשבונות, יועצי מס וחשבי שכר?
אברהפ קרן
1 תגובות
תואר בגיאוגרפיה וסביבת האדם
אורי
3 תגובות
מה כדאי לי ללמוד???
קטי
1 תגובות
בחירת תואר לפי תחומי עניין
:)
1 תגובות
איך מתפרנסים מתואר גאוגרפיה רב תחומי?
יאס
1 תגובות
לא יודעת מה אבל רוצה ללמוד
נועה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין 653 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר 669 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב 1,426 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים