לימודי הנדסת נתונים ומידע בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על טכניון - הנדסת נתונים ומידע.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת נתונים בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל


המקצוע של מחר


כמות הנתונים בעולם הולכת וגדלה בקצב מסחרר וחוקרים מעריכים שהיא עולה ב - 20 אחוזים מדי שנה. ממידע פיננסי, דרך נתונים רפואיים ועד לפרטים אישיים של הגולשים ברשתות החברתיות, יש צורך בניהול נכון של המידע, באיסוף שלו ובניתוח המסקנות שנובעות ממנו כדי לייעל את המשק.


תחום ה - Data Science נחשב היום לאחד הענפים המבוקשים בתעשייה וההערכה היא כי בעתיד הקרוב הדרישה למהנדסי מידע ונתונים רק תלך ותתעצם. התכנית ללימודי הנדסת נתונים ומידע בטכניון שמה לה למטרה להכשיר מהנדסי נתונים שיכולים להתמודד עם האתגרים העולמיים שקשורים לעבודה מול כמויות אדירות של מידע בשוק של היום. בפני בוגרי התכנית נפתחות מגוון של דלתות להשתלבות בתעשייה, שכן מהנדסי נתונים הם מצרך מבוקש בחברות כגון פייסבוק וגוגל, בחברות תעשייה, בבנקים, בחברות מסחר אלקטרוני ובעוד שלל ארגונים ועסקים שמעוניינים לשפר את הרווחיות והשירותיות שלהם.

 


תכנית הלימודים


תכנית זו מכשירה את הסטודנטים למיצוי של ידע מנתונים ולשימוש בשיטות ממוחשבות מתקדמות לעיבוד של מידע ממוחשב. הסטודנטים לומדים על השלבים השונים בתהליך איסוף הנתונים וניהולם ולומדים לנתח מידע ולהציג אותו. כמו כן, הם רוכשים ידע בתחומים כגון Data Science, סטטיסטיקה, חקר הביצועים, למידה חישובית, בינה מלאכותית וכן בענפים משיקים כגון כלכלה, פסיכולוגיה ומסחר אלקטרוני. בהמשך, הם מתמחים בסוגים מגוונים של מידע, כגון מידע תפעולי, סנסורי, כלכלי, סביבתי וטקסטואלי ובוחנים את השימושים השונים בהם.


מתכונת הלימוד


הלימודים נמשכים כארבע שנים. הם שמים דגש על שילוב בין לימוד תיאורטי לבין התנסות פרקטית וכוללים פרויקטים שונים בשילוב עם חברות תעשייה. הסטודנטים לוקחים חלק בעבודה במעבדות נתונים ומתנסים ביישומי ביג דאטה החל מהשנה הראשונה. הם יכולים לבחור במגמת התמחות משנית, בתחומים כגון תורת המשחקים, כלכלה או יזמות.


סטודנטים מצטיינים יכולים לקחת חלק במחקרים ועבודות של חברי הסגל של החוג. כמו כן, מתאימים יכולים לקבל מלגות הצטיינות מטעם מוסד הלימוד.

 

נושאי הלימוד

 

 • מודלים בחקר ביצועים
 • למידה חישובית
 • יישומי בינה מלאכותית
 • ניהול מידע מבוזר
 • ניהול מסדי נתונים
 • מודלים למסחר אלקטרוני
 • תיאוריה סטטיסטית
 • גורם אנושי בעולם הנתונים
 • חישוביות ומידול לוגי    
 • קוגניציה והצגת מידע חזותי    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


הטכניון שבחיפה מציע מגוון רחב של תכניות ללימודי הנדסה. בין המסלולים המתקיימים בו אפשר למנות לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת מערכות מידע, לימודי הנדסה ביו רפואית, לימודי הנדסה אזרחית ולימודי הנדסה כימית. פועלות גם תכניות לתואר שני ולתואר שלישי בהנדסה.


תנאי קבלה


הקבלה לתכנית זו היא לבעלי ציון סכם של לפחות 88.5. ציון הסכם מתבצע לפי נוסחה ייחודית של הטכניון והוא מורכב מהציון בפסיכומטרי ומהממוצע בתעודת הבגרות. לקבלת פרטים מלאים ומדויקים אודות תנאי קבלה מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד.

 


תעודה


לבוגרים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות בתכנית ניתן תואר ראשון B.Sc. מוסמך למדעים בהנדסת מידע ונתונים על ידי הטכניון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

כלים שיעזרו לך לבחור