לימודי הנדסה כימית בהתמחות טכנולוגיות סביבתיות בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על טכניון - הנדסה כימית וסביבה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת כימיה עם התמחות בטכנולוגיות סביבתיות B.Sc בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

 

סביבה טבעית

 

בעשורים האחרונים עלתה המודעות להתחממות הגלובאלית, לנזקים הסביבתיים שהאדם יצר ועל זיהום כדור הארץ. לאור ההבנה של חומרת הבעיה ושל ההשלכות שלה על העתיד של כדור הארץ ושל התושבים שלו תחומי מדע ומחקר רבים נרתמו להקצות מהכלים ומהידע שלהם כדי לנסות ולשפר את המצב הקיים ולמנוע נזקים עתידיים. בין תחומי המדע הללו אפשר למצוא את ההנדסה הכימית.

 

ההנדסה הכימית היא דיסציפלינה אשר עוסקת בחומרים הטבעיים, ביחסי הגומלין בין חומרים שונים וביכולת שלהם לשנות צורות ולשמש בתעשיות השונות. משכך, זה רק טבעי שתחום זה יקדיש את המשאבים שלו כדי לשמור על אותם חומרים טבעיים ולהיעזר בהם כדי למזער את הנזקים מעשה ידי אדם.

 

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסה כימית בהתמחות טכנולוגיות סביבתיות בטכניון מקנים לסטודנטים את כלי המחקר הנדרשים לשם הבנה ופיתוח של תהליכים כימיים למטרת שיקום הסביבה וקידום הטכנולוגיה לשם הגנה עתידית על הטבע והמשאבים שלו. הסטודנטים לומדים את מקצועות הליבה של ההנדסה הכימית, לרבות שימוש בריאקטורים ותהליכי הפרדה. כמו כן, הם לומדים על כימיה אורגנית ועל כימיה אנליטית.

 

תכנית הלימודים בהתמחות טכנולוגיה סביבתית מתמקד בהכרה ובפיתוח של טכנולוגיות המיועדות למניעת זיהום סביבתי. הסטודנטים לומדים על השיטות למניעת זיהום אוויר, זיהום היבשה וזיהום מקורות המים. נוסף על כך, הם לומדים על טכנולוגיות לשימור אנרגיה, על הכימיה של הסביבה ועל האפשרויות לשימוש במים קולחין ומלחים.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כארבע שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי מבוא כלליים, קורסי ליבה בהתמחות טכנולוגיות סביבתיות, קורסי בחירה ומעבדות.

 

נושאי לימוד

 

 • טכנולוגיות מים ושפכים
 • טיהור מזהמים
 • מזהמים אורגנים רעילים
 • כימיה של המים
 • טכנולוגיה והגנת הסביבה
 • מבוא למיקרוביולוגיה
 • חיישנים מבוססי ננו־חומרים
 • שפכי תעשייה ורעלים
 • הקרקע במערכת הסביבתית
 • תהליכי הפרדה וטיהור    
 • בעיות סביבתיות וזיהום אוויר    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

הטכניון הוא מוסד להשכלה גבוהה המתמקד במקצועות ההנדסה, המדעים והטכנולוגיה. הטכניון, כמכון מחקר, מעודד את הסטודנטים שלו לקדם ולפתח את המדע הן במסגרת האקדמית והן מחוצה לה. בפקולטה להנדסה כימית אפשר ללמוד במגוון מסלולים לתואר ראשון ולתארים מתקדמים, ובהם לימודי הנדסה כימית בהתמחות הנדסת מערכות תהליכיות, לימודי הנדסה כימית בהתמחות תהליכים ביוכימיים, לימודי הנדסה כימית בהתמחות מדעי ההנדסה ולימודי הנדסה כימית בהתמחות מיקרו וננו טכנולוגיות.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי הנדסה כימית מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה וציון בפסיכומטרי כאשר ממוצע הציונים של השניים צריך להיות 83 ומעלה.


תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את כל דרישות הלימודים מקבלים תואר B.Sc. בהנדסה כימית מטעם הטכניון.

 

אפשרויות תעסוקה

 

נוסף על המשך ללימודים מתקדמים, בתום הלימודים בוגרי התואר משתלבים בשוק התעסוקה ככימאים וכחוקרים בתעשיות השונות, ובהן תעשיית הנדסת הגז והאנרגיה, תעשיית הביוטכנולוגיה, תעשיית התרופות, תעשיית המחצבים, תעשיית הפטרוכימיה ובמקומות העוסקים באנרגיות מתחדשות ובפתרון בעיות זיהום סביבתי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
פורום לימודי הנדסה
איזה סוג מחשב נייד צריך ללימודי הנדסה מכנית?
הדר
1 תגובות
תנאי קבלה לאורט בראודה
שמוליק בן חמו
1 תגובות
האם אפשר להשלים תואר מהנדס לבוגר הנדסאי?
יקותיאל ישעיהו
1 תגובות
איפה אפשר ללמוד הנדסת תעשייה וניהול?
יעל כומארי
1 תגובות
התלבטות בין לימודי הנדסה רפואית, ביו רפואית טכנולוג רפואי
עדן סעיד
1 תגובות
בחירת מקצוע ללימודי הנדסה
גל גבאי
1 תגובות
קבלה להנדסה ביו רפואית רק על סמך בגרות מצויינת
יצחק
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp