לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות יזמות בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על טכניון - הנדסת תעשייה וניהול ויזמות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת תעשייה וניהול במגמת התמחות יזמות בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

 

יזמות מתקדמת

 

הנדסת תעשייה וניהול הוא תחום רחב אשר מכיל גורמים שונים, כמו ניהול מערכות וארגונים, ייעול ושיפור שיטות עבודה ופנים שונים של הנדסה, לרבות הנדסת טכנולוגיה והנדסת תהליכים. העוסקים במקצוע זה צריכים להיות בעלי ידע רב מדיסציפלינות שונות, הן מתחום הכלכלה ומנהל העסקים והן מתחום מדעי החברה ומשאבי האנוש.

 

הואיל ולימודי הנדסת תעשייה וניהול חולשים על נושאים רבים, הלומדים תחום זה צריכים להתמחות ולהתמקד בהיבט אחד מתוכו. התמחות ביזמות מתמקדת בעולם העסקים והסטארט־אפ ובאפשרויות השונות להמציא פרויקטים, לזהות אפשרויות עסקיות ולפתח אותן. מחד גיסא, הראייה ההנדסית על עולם היזמות מקנה ללומדים התמחות זו פרספקטיבה רחבה על תהליכים אפשריים ועל יישומם, ומאידך גיסא היא מקנה להם את היכולת לחקור את הפרטים הקטנים ולייעל אותם.

 

 

תכנית לימודים

 

לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות יזמות במרכז ברוניצה ליזמות בטכניון מאפשרים לסטודנטים ללמוד את תהליך היזמות הן מהפן התיאורטי והן מהפן המעשי. הסטודנטים ללימודי הנדסת תעשייה וניהול לומדים מהם המרכיבים ההכרחיים לזיהוי הזדמנויות עסקיות וטכנולוגיות, הם מאתרים מכשולים אפשריים ומוצאים דרכים לטפל בהם.

 

התלמידים בהתמחות לומדים מהם התהליכים להקמת חברה מראשיתה, כיצד לבנות תכנית עסקית, לאתר משאבים ודרכים לגיוס כספים. הם מקבלים את ההכשרה הנדרשת כדי לכתוב תקצירים, להכין מצגות ולהציגן בפני מנהלים ומשקיעים. כמו כן, הם רוכשים ידע על יזמות בעולם החינוך ולמען מטרות חברתיות, כיצד לסייע למלכ"רים ולעמותות באמצעות רעיונות חדשניים אשר יכולים להקל עליהם ולשנות תפיסות כלכליות שלפיהן הם פועלים.

 

התכנית נותנת לסטודנטים את הכלים לשלב בין הניסיון ההנדסי והניהולי שהם רוכשים בלימודי התואר לבין מתודות של יזמות עסקית. שילוב זה מאפשר להם להחיל את כל הידע שברשותם על הנדסת תהליכים בעולם היזמות העסקית.

 

מתכונת הלימוד

 

ההתמחות ביזמות משולבת בלימודים מלאים בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול. מתכונת המסלול מורכבת משיעורי חובה, משיעורי בחירה ומפרויקט סיום שבו הסטודנטים בונים תכנית עסקית מלאה. נוסף על כך, המסלול משלב התנסות מעשית בחיפוש הזדמנויות עסקיות ובהערכתן והרצאות ומפגשים עם יזמים, עם משקיעים ועם מומחים בתחום.

 

 

נושאי הלימוד

 

  • חדשנות בהנדסה כימית
  • יזמות חברתית
  • שיווק למיזמים טכנולוגיים
  • מדע בתקשורת
  • היבטים משפטיים ופיננסיים
  • יזמות וקניין רוחני
  • חדשנות בהנדסה ביו־רפואית
  • ניהול חדשנות בארגונים    
  • חידושים והמצאות בהנדסת אלקטרוניקה    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מרכז ברוניצה ליזמות בטכניון מאפשר לסטודנטים לשלב בין ידע וחינוך אקדמי לבין התנסות מעשית וחיבור לתעשייה. המרכז משלב את התלמידים בעולם הסטארט־אפ הישראלי, הוא מלווה את התלמידים בפרויקטים של יזמות, מקנה להם כלים וידע בסיסי, מדריך אותם במהלך הקמת המיזם ומסייע להם בייעוץ, במימון וביצירת קשרים.

 

תנאי קבלה

 

למועמדים צריכה להיות תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים של 87 לפחות, וציון פסיכומטרי מינימאלי 620. הציון המשוקלל בין ציון הפסיכומטרי לממוצע הבגרויות צריך להיות 84.5 ומעלה.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את כל מטלות הלימודים ואת הדרישות של תכנית היזמות מקבלים תואר ראשון B.Sc. בהנדסת תעשייה וניהול מטעם הטכניון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

כלים שיעזרו לך לבחור