לימודי מתמטיקה בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על טכניון - לימודי מתמטיקה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מתמטיקה B.Sc. בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

 

תורת המספרים

 

יש אנשים אשר טוענים שהעולם מורכב ממילים ויש כאלה אשר גורסים שהעולם מורכב מצורות וממבנים. אך יש את האנשים אשר רואים את העולם במספרים, החל מהמס שמגולם בקניות בסופר וכלה באחוזי הצפיפות של בד החולצה. אנשי המספרים יודעים כי המתמטיקה מהווה למעשה את התשתית של כל המדעים המדויקים.

 

המתמטיקה, על פניה השונים, באה לידי שימוש במקצועות רבים במדעים, כמו כימיה, פיזיקה ומדעי המחשב, והיא מסייעת להתפתחות הטכנולוגיות החדשות ביותר והגילויים המרעישים ביותר. הבוחרים ללמוד תואר ראשון במתמטיקה נחשפים לעולם המופלא של המספרים.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי מתמטיקה בטכניון מקנים לסטודנטים הן ידע בסיסי והן ידע מעמיק במתמטיקה. הם מכירים את הקטגוריות השונות של הדיסציפלינה, כמו מתמטיקה קלאסית, מתמטיקה מודרנית, מתמטיקה עיונית ומתמטיקה שימושית והם מקבלים את הכלים לחשיבה מדויקת ולחקירה עצמאית של נושאים מתקדמים ומורכבים.

 

תכנית הלימודים מאפשרת לסטודנטים לבחור בין שלושה מסלולי לימוד: המסלול ללימודי מתמטיקה, המסלול ללימודי מתמטיקה שימושית ומסלול ישיר לתואר מוסמך במתמטיקה שימושית. במסלול לימודי המתמטיקה ובמסלול לתואר מוסמך במתמטיקה שימושית הסטודנטים יכולים לשלב את הלימודים עם אחד מתחומי ההתמחות הבאים: פיזיקה, מדעי המחשב וסטטיסטיקה וחקר ביצועים.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים בין שלוש לארבע שנים, תלוי במסלול הלימודים הנבחר. מתכונת הלימודים כוללת הרצאות פרונטאליות, תרגולים, מעבדות ועבודות בית.

 

נושאי לימוד

 

 • יסודות הגיאומטריה
 • מכניקת הרצף
 • חשבון אינפיניטסימלי
 • תורת הקבוצות
 • פרקים בקומבינטוריקה
 • לוגיקה מתמטית
 • מודלים, חוגים וחבורות
 • תורת המשחקים
 • מרחבים מטריים וטופולוגיים
 • מערכות דינמיות    
 • משוואות דיפרנציאליות רגילות    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

הטכניון, המכון הטכנולוגי לישראל, הוא מוסד להשכלה גבוהה למקצועות ההנדסה, המדע והטכנולוגיה. המוסד הוא מכון מחקר המדרבן את תלמידיו לחקירה ולפיתוח המדע במסגרת האקדמית ומחוצה לה. בין התארים של הטכניון אפשר ללמוד לימודי מדעי המחשב, לימודי כימיה, לימודי פיזיקה ולימודי חינוך למדע ולטכנולוגיה.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי מתמטיקה, מתמטיקה ומדעי המחשב ומתמטיקה וסטטיסטיקה וחקר המחשב מתקבלים מועמדים בעלי סכם של 84 לפחות. ללימודי מתמטיקה ופיזיקה מתקבלים מועמדים בעלי סכם 86 לפחות. מעומדים ללא ציון בבחינת הפסיכומטרי יכולים להתקבל על סמך ציון 188 לפחות במבחן אמי"ר ותעודת בגרות הכוללת ציון 90 ומעלה בבגרות במתמטיקה ובבגרות בפיזיקה ברמה של 5 יחידות לימוד, ולמסלול מתמטיקה בהתמחות פיזיקה מתקבלים ללא ציון בבחינת הפסיכומטרי מועמדים בעלי תעודת בגרות הכוללת ציון 92 ומעלה ב - 5 יחידות לימוד מתמטיקה ופיזיקה.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל המטלות הנדרשות מקבלים לפי מסלול הלימודים את אחד מן התארים הבאים: תואר בוגר למדעים במתמטיקה או תואר בוגר למדעים במתמטיקה שימושית או תואר מוסמך למדעים במתמטיקה שימושית מטעם הטכניון.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך לתארים מתקדמים או להשלים לימודים לתעודת הוראה ולהשתלב במערכת החינוך כמורים למתמטיקה או כרכזי התחום. כמו כן, הם משתלבים בשוק העבודה במכוני מחקר ופיתוח, בתעשיות עתירות מדע, בתעשיית המחשבים ובמוסדות פיננסיים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

כלים שיעזרו לך לבחור