לימודי מדעי המחשב ופיזיקה לתואר כפול בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי המחשב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על טכניון - מדעי המחשב ופיזיקה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי המחשב ופיזיקה בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל - תואר ראשון כפול


לתכנת את חוקי הטבע


בין ענפי הפיזיקה והמדעי המחשב מתקיים קשר חזק. הפיזיקה יכולה לעזור בפתרון של בעיות בעולם המחשוב ולהסביר תהליכים שונים, בעיקר בנוגע לחומרה. כמו כן, יישומי מדעי המחשב ושכלולים טכנולוגיים מסייעים לחוקרים בתחום הפיזיקה להגיע לתגליות חדשות ומרעישות.


הטכניון מציע מסלול לימודי מדעי המחשב ופיזיקה, זוהי תכנית לתואר כפול שמקנה שני תארים ראשונים לבוגריו ומאפשר להם לרכוש כלים משני עולמות ידע. זוהי תכנית למצטיינים בה לומדים גם לימודי מדעי המחשב וגם לימודי פיזיקה והיא פרי שיתוף פעולה בין הפקולטה לפיזיקה והפקולטה למדעי המחשב במוסד הלימוד. מסלול זה בא לספק כלים לבוגרים כדי להכשירם להובלת ענפי התעשייה והמחקר, הוא מתאים למעוניינים להשתלב בתחומים כפיזיקה של המחשב, פיזיקה חישובית, עיבוד תמונה, מחשבים קוונטיים, דינמיקה וענפים רבים נוספים. הידע המשולב משני התחומים מקנה יתרון לבוגרים בצאתם לשוק העבודה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה לומדים בהרחבה על סוגיות מרכזיות בתחומי מדעי המחשב ובענפי הפיזיקה השונים. הם לומדים על מערכות הפעלה ושפות תכנות וכן על שיטות לעיבוד נתונים ולניתוח מידע. לימודי הפיזיקה חושפים אותם לתיאוריות ולחוקים מגוונים ומעניק להם כישורים לפתרון של בעיות מורכבות בעולם המדע, תוך פיתוח היכולות האנליטיות והחישוביות שלהם.


מתכונת הלימוד


תכנית זו מתפרשת על פני שמונה סמסטרים והיא מורכבת משני מסלולי לימוד ארבע שנתיים מובנים מראש וקבועים. מדובר כאמור במסלול לסטודנטים מצטיינים, הסטודנטים בו משתתפים בקורסי חובה ובחירה, במעבדות בפיזיקה ובמדעי המחשב וכן מבצעים פרויקטים יישומיים בהם הם יכולים לרגל את המיומנויות הנלמדות.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במסגרת התכנית אפשר למנות:

 

 • מערכות ספרתיות
 • תכנות מערכות
 • תורת הקומפילציה
 • פיזיקה קוונטית
 • גרעינים וחלקיקים יסודיים
 • לוגיקה מתמטית
 • פיזיקה תרמית וסטטיסטית
 • פונקציות ממשיות    
 • אוטומטים ושפות פורמליות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


הפקולטה למדעי המחשב בטכניון מפעילה מסלולים נוספים ובהם לימודי מדעי המחשב ומתמטיקה, לימודי מדעי המחשב בהתמקדות ביו אינפורמטיקה וכן לימודי מדעי המחשב בהתמחויות שונות. כמו כן, בטכניון אפשר ללמוד בעוד מגוון של תכניות ללימודי מדעים ולימודי הנדסה, אלה כוללות לימודי כימיה, לימודי ביולוגיה, לימודי הנדסת חומרים, לימודי מתמטיקה לתואר ראשון ולימודי הנדסת מערכות מידע.

 


תנאי קבלה


כחלק מתנאי הקבלה למסלול, על המועמדים להציג ציון סכם של לפחות 91. ציון הסכם מבוסס של שקלול של ממוצע הבגרויות עם הציון בפסיכומטרי והוא מתבצע לפי נוסחה ייחודית של הטכניון. זהו מסלול לימודים למצטיינים וכך מושם דגש על ההישגים בבגרות במתמטיקה ובפיזיקה ועל הציון בחלק הכמותי של הפסיכומטרי.


תעודה


לסטודנטים שעומדים בכל הדרישות במסלול לתואר הכפול מוענקים שני תארים ראשונים מטעם הטכניון, האחד תואר ראשון B.Sc. בוגר מדעים במתמטיקה והשני תואר ראשון B.Sc. בוגר מדעים במדעי המחשב. בוגרים שמעוניינים בכך יכולים גם להמשיך לתארים מתקדמים בפיזיקה או במדעי המחשב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

ssssssssss

פורום לימודי מחשבים

האם לעשות הסבה מהוראה לתכנות?
הודיה
1 תגובות
קורס אוטוקד בבאר שבע
אבי שטרית
1 תגובות
קורסים באופיס ואקסל בירושלים
אווה רצקר
1 תגובות
קורס pc בנתניה טכנאי מחשבים
עומר בן שימול
1 תגובות
קורס תכנת cnc
יובל זנגר
1 תגובות
קורס תכנות באקסס של מיקרוסופט
אריאל לביא
2 תגובות
איפה מתקיים קורס תכנות xyz?
חמדה לאון
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,566 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון454 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים945 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעי המחשב

ד"ר תמי אמיר
מדעי המחשב הנו תחום הנשען על מתמטיקה, אלגוריתמים ודורש יכולת אנליטית לוגית גבוהה ביותר ולצדה יכולת כמותית, טכנית צורנית ורמת אנגלית גבוהה.
בתחומי העניין, רצוי עניין בתחום המדע וכמו כן רצוי עניין בתחומים נוספים כגון – ביצועי - טכני, אומנותי, ארגוני ועסקי (אחד או יותר).
בתכונות האישיות, אדם סקרן, בעל יכולת למידה עצמאית, חשיבה מובנית ומסודרת, יכולת לעבוד לבד וביחד. יצירתיות וגמישות מחשבתית – יתרון.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp