קורס בנקאות וניהול פיננסי לתעודה במכללה הרב תחומית

המכללה הרב תחומית

קורס בנקאות ופיננסים במכללה הרב תחומית


ידע והבנה בזירת הכספים


הזירה הכלכלית הגלובלית היא מלאת תהפוכות, שינויים ותנודות. שוק יציב ומשגשג יכול להפוך תוך זמן קצר לכזה שנתון במצב משבר, שללא הכלים הנכונים עלול להיות מורכב במיוחד לפתרון. העוסקים בתחומים הפיננסיים נדרשים להיות ערים למכלול השינויים שמתחוללים במשק בכל רגע ורגע, כגון לאפיקי ההשקעות הכדאיים, לרפורמות ממשלתיות במישור הכלכלי ולהחלטות ומדיניות שמתנהלים בקרב בנקים ומוסדות פיננסיים.


גם בעולם הפיננסי המקומי, ניתן לזהות מגוון של תהליכים ושינויים. בישראל פועל מגוון רחב של תאגידים בנקאיים, אשר באים לשרת אוכלוסיות שונות ולתת מענה למנעד רחב של לקוחות, עסקיים ופרטיים כאחד. השירותים שניתנים בבנקים השונים הם רבים ומגוונים, משירותי השקעות, דרך ייעוץ משכנתאות ועד לשירותים למגזר העסקי. כדי להעניק שירותים אלה באופן יעיל ומהימן, על הבנקאים להחזיק בידע כלכלי, חוקי ועסקי נרחב ולהתעדכן באופן מתמיד בשינויים שעוברים על המשק.


קורס בנקאות ופיננסים של המכללה הרב תחומית מציע לתלמידים לרכוש סל נרחב של מיומנויות מקצועיות לטיפול בנושאים בנקאיים וכלכליים בארגונים ובמוסדות. הכשרה מקצועית זו מעניקה כלים שיכולים לפתוח בפני בוגרי הקורס דלתות להשתלבות בחברות פיננסים ובבנקים. בשוק התחרותי והדינמי של ימינו, יכולים הידע והכלים הפרקטיים שנלמדים במהלך הקורס להוות יתרון מול מועמדים אחרים. כמו כן, בוגרי הקורס יכולים להמשיך ללימודים בתחומי הפיננסים וכך להמשיך ולקדם את הקריירה שלהם בענף הכלכלי.

 


תכנית הלימודים


מסלול זה מקנה לתלמידיו כלים מקצועיים לטיפול בתחומי הפיננסים והבנקאות, הוא מעניק להם מיומנויות מקצועיות שחיוניות לבנקאים ולמנהלים בתחום הפיננסי במסגרת עבודתם. בתחילת הקורס, מתוודעים להיבטים בתחומים כגון כלכלה, מימון וסטטיסטיקה ומתוודעים למבנה מבחנים חיצוניים של הרשות לניירות ערך. לאחר מכן, לומדים לעומק על מערכת הבנקאות, בדגש על הבנקים במדינת ישראל.


המשתתפים בקורס דנים בהרחבה בתפקידיהם של בנקים, בתחומי הפעילות שלהם ובדרכים לפיקוח ולבקרה על פעילותם. הם בוחנים את ההגדרה של מוסדות כספיים ולומדים על מהותם ופעילותם של בנקים כמוסדות כספיים ועל משמעות הדבר. נוסף על כך, הם עוסקים במושגים כגון ריביות ומימון ולומדים על סוגיות בסיסיות בתחום החשבונאות. לאחר מכן, הם לומדים על תהליכים ומגמות בשוק ההון הישראלי והמקומי ועל תהליך הניתוח והעיבוד של דוחות כספיים של ארגונים ומוסדות ציבוריים ופרטיים.


מתכונת הלימוד


קורס זה נפרש על פני שנת לימוד אחת. הוא משלב במהלכו הרצאות עיוניות עם תרגולים פרקטיים שונים וכן כולל הכנה לקראת מבחני הרשות לניירות ערך.


נושאי הלימוד


במהלכו של הקורס המשתתפים דנים במגוון של נושאים:

 

 • בנקים כמוסדות כספיים
 • מערכת הבנקים בישראל
 • בנקים ייעודיים ומסחריים
 • דרכים לפיקוח על הבנקים
 • תפקיד בנק ישראל וחשיבותו
 • פעילות ומהות של מוסד כספי
 • השפעת בנקים על כלכלת ישראל    
 • שוק ההון
 • סוגי ריבית
 • דוחות כספיים
 • בנקים וחשבונאות
 • סטטיסטיקה ומימון
 • סוגי בנקים בישראל    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


מגוון הקורסים וההכשרות המקצועיות שנערכות במכללה הרב תחומית באות לשרת את הצורכים העכשוויים של שוק העבודה הישראלי. הקורסים נערכים בענפים שיש להם ביקוש רב, כגון ניהול, חשבונאות, פיננסים, ביטחון, מנהלה והכשרות טכניות. הם משלבים התנסות ועבודה פרקטית ומתעדכנים בהתאם לשינויים ולתהליכים שמתחוללים במשק. הקורסים יכולים להתאים הן למעוניינים להשתלב לראשונה בענפים שונים והן לעובדים מנוסים שמחפשים להרחיב ולעדכן את הידע שברשותם כדי לייעל את עבודתם.


בתחום הפיננסי והחשבונאי, ניתן למצוא שלל הכשרות נוספות במכללה. אלה כוללות בין היתר קורס חשבי שכר בכירים, קורס יועצי משכנתאות וכן קורס להכשרת סוכני ביטוח שמתמקד בביטוח אלמנטרי ובביטוח פנסיוני. קורסים אלה מעניקים ידע כלכלי אקטואלי וחלקם גם מכינים את תלמידיהם לקראת מבחנים חיצוניים שעורכים גופים רשמיים, לצורך קבלת הסמכה מוכרת לתפקידים שונים.


תנאי קבלה


המכללה הרב תחומית מקבלת לקורס זה מועמדים שהם בוגרי השכלה תיכונית לכל הפחות. אין צורך בהכרח בידע קודם בתחום הבנקאות ואו בניסיון מקצועי בענפים פיננסיים כדי להתקבל לקורס.


תעודה


המכללה הרב תחומית מעניקה לבוגרים אשר עומדים בכל החובות בקורס תעודת גמר מטעמה. כמו כן, הבוגרים יכולים לגשת למבחנים חיצוניים אשר נערכים על ידי הרשות לניירות ערך. מי שעוברים אותם בהצלחה מקבלים תעודת הסמכה מוכרת מטעם הרשות. יש לציין כי הרישום למבחנים החיצוניים נמצא תחת אחריותם של התלמידים ואינו מתבצע על ידי המכללה.

למידע נוסף לחצו: המכללה הרב תחומית
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp