קורס חשבי שכר בכירים במכללה הרב תחומית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס חשבונאות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הרב תחומית - חשבי שכר בכירים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס חשבי שכר בכירים - המכללה הרב תחומית


מעמיקים בעולם השכר


לחשבי השכר תפקיד מכריע בכל חברה וארגון, מגדול ועד קטן. ישנם שלל היבטים שבאים לידי ביטוי בתלוש השכר של העובדים, לרבות ביטוח לאומי, מס ההכנסה, סוגיות שונות במיסוי וכן זכויות העובדים. על חשבי השכר לדאוג לתקינותם של כל אותם היבטים, כדי לתרום לפעילות הפיננסית השוטפת של העסק.


המכללה הרב תחומית עורכת קורס להכשרת חשבי שכר בכירים, שבו יכולים עובדים בתחום הכספים והמעוניינים להשתלב בתחום השכר לקבל כלים להעמקת הידע בתחומי המיסוי, הביטוח הלאומי והעבודה. הקורס מתקיים בפיקוח לשכת רואי החשבון בישראל והוא מכין את התלמידים לקראת מבחני ההסמכה לחשבי שכר בכירים שנערכים על ידי הלשכה, אשר חיוניים לקבלת תעודת המקצוע בתחום זה.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס נלמדות לעומק סוגיות בתחום המיסוי, דיני העבודה, הביטוח הפנסיוני והביטוח הלאומי. תחילה המשתתפים מתוודעים לרכיבי ההכנסה ולאחר מכן סוקרים מגוון היבטים של מיסוי, לרבות גורמים להענקת נקודות זכות, פטורים שונים, מס למעסיקים, וכן סוגים שונים של הוצאות מוכרות והוצאות שאינן מוכרות. הם לומדים גם לעשות שימוש בסוגי הטבלאות והטפסים אותם מגישים בתהליך הגבייה והשומה.


בהמשך, הם לומדים על תחום הביטוח הלאומי, על סוגי מענקים וגמלאות, כגון לאימהות, למשרתי מילואים, לנפגעי תאונות עבודה ומחלות מקצוע וכן ביטוחים לאבטלה וביטוחי זקנה. בהמשך הם דנים גם בהיבטי הביטוח הלאומי על סוגי עובדים שונים, כגון עצמאיים ושכירים. נוסף על כך, הם בוחנים את החקיקה העדכנית בתחום הביטוח הלאומי ולומדים על פסקי דין רלבנטיים מן השנים האחרונות.


בתחום דיני העבודה, המשתתפים לומדים על בתי הדין לעבודה ועל פעולתם, על חוקי השכר והפרישה ועל עוד שלל היבטים בחקיקה שנוגעים ליחסי עובדים ומעבידים, לגיל הפרישה, לחוזי עבודה ולהסכמים והסדרים קיבוציים. כמו כן, נלמד תחום הביטוח הפנסיוני, כאשר המשתתפים בוחנים את סוגי קופות הגמל, את הפוליסות השונות למנהלים וכן משווים בין קרנות פנסיה חדשות בישראל לבין תכניות ישנות יותר. כך הם לומדים לנתח אלטרנטיבות ולמצוא שילובים שונים במטרה לאתר את התכנית האופטימלית עבור הלקוחות. נוסף על כך, הם לומדים על תהליכי מחשוב מערך השכר בארגונים ובוחנים עקרונות בשילוב של מערכים ממוחשבים בתחום חשבות השכר ובשימושיהן השונים של תוכנות השכר.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 3 חודשים. שיעורים מתקיימים פעמיים במהלך השבוע. התכנית משלבת בין שיעורים תיאורטיים לבין תרגולים מעשיים של מיומנויות חשבות השכר, כגון היכרות עם עדכוני חקיקה ופסקי דין בתחום. כמו כן, הקורס כולל הכנה לקראת מבחני מועצת רואי החשבון.


נושאי הלימוד


תלמידי הקורס לומדים על מבחר נושאים, ביניהם התחומים הבאים:

 

 • הוצאות מוכרות ועודפות
 • הקפאת זכויות ורצף זכויות
 • ביטוח לאומי
 • פנסיית יסוד ופנסיה ומקיפה
 • שימוש מתקדם בתוכנות שכר
 • דיני מס הכנסה
 • מחלות מקצוע ותאונות עבודה
 • מיסוי קופות גמל
 • גמלאות יחסיות ושאינן יחסיות
 • קרנות השתלמות
 • הכנסות חייבות ופטורות מתשלום
 • מחשוב מערך השכר    
 • פוליסות לבעלי שליטה וביטוח מנהלים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה הרב תחומית היא מוסד ללימודי תעודה, בו אפשר ללמוד בשלל תכניות להכשרה מקצועית בענפי המשק השונים. בתחום הניהול והפיננסים, נערכים קורסים כגון קורס ייעוץ משכנתאות, קורס בנקאות ופיננסים לתעודה, קורס להכשרת סוכני ביטוח, קורס מנהל עסקים לתעודה וקורס ניהול והפקת אירועים. כמו כן, ניתן ללמוד בקורסים בתחומים כגון מזכירות, ביטחון, טיפול והכשרת טכנאים. הקורסים השונים אשר נערכים במכללה באים לחשוף את התלמידים לכלים עדכניים שנחוצים בשוק העבודה והם משלבים במהלכם עשייה מעשית מרובה כדי לסייע למשתתפים לצבור ניסיון פרקטי כבר במהלך הקורס וכך לצאת לשוק העבודה כשבידיהם סל כלים נרחב ויישומי. מכללה זו ממוקמת בחיפה.


תנאי קבלה


קורס זה מתאים לעובדים שיש להם ניסיון וזיקה לענפי הכספים והשכר בארגונים, ביניהם חשבי שכר, עובדי כוח אדם, חשבים ומנהלים. כדי להתקבל לתכנית זו, על המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימודי לפחות.


תעודה


משתתפים בקורס שעומדים בכל הדרישות בהצלחה זכאים לקבל תעודת גמר שמוענקת על ידי המכללה הרב תחומית. כדי לקבל את התעודה "חשב שכר בכיר", על הבוגרים לעבור מבחנים חיצוניים שנערכים על ידי לשכת רואי החשבון. יש לציין כי האחריות לרישום לבחינות הגמר מוטלת על המשתתפים בקורס, הרישום אינו מתבצע על ידי המכללה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הרב תחומית

פורום לימודי תעודה | קורסים
בירור לקורס סוכן נסיעות מוסמך
וויצאל ריאן
ללא תגובה
קורס סוכני ביטוח
רינת
ללא תגובה
אפשרויות תעסוקה בקורס בדיקת תוכנה
דני
ללא תגובה
האם אני עומד בתנאי הקבלה של אימון במקום אחר ממכון?
אייל זלישנסקי
ללא תגובה
מקומות ללימודי קורס lean
ניר
ללא תגובה
משך זמן קורס פקידות קבלה
ארשיד פריד
1 תגובות
קורס גישור בירושלים או גבעת זאב
מאיר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp