קורס טכנאי מנעולים במכללה הרב תחומית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הרב תחומית - טכנאי מנעולים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי מנעולים וכספות במכללה הרב תחומית - קורס מנעולנות


לפתוח את הדלת אל מקצוע מבוקש


ביתו של אדם הוא מבצרו, אך מה יעשה אדם שנתקע מחוץ לביתו בשעת לילה מאוחרת ללא המפתח? מה ניתן לעשות במקרים של תקלה בדלתות הרכב, או בכספת תקועה שאינה מסכימה להיפתח למרות כל הניסיונות? בדיוק למטרות אלה מציעים מנעולנים את שירותיהם ואכן החיים מזמנים לא מעט מצבים בהם שירותיהם של טכנאי המנעולים יכולים למנוע הרבה אי נעימות וחוסר נוחות.
טכנולוגיות הנעילה של היום הולכות ומשתכללות, ממנעולים מכניים עוברים יצרנים רבים לשילוב של מערוכת נעילה חשמליות וממוחשבות, שדורשות התמחות מיוחדת והיכרות עם המבנה והתפעול שלהן. המנעולנים צריכים להתמודד עם אתגרים אלה כדי להרחיב את מעגל הלקוחות שלהם וכדי לספק שירות יעיל ומהימן.


המכללה הרב תחומית מציעה קורס להכשרת טכנאי מנעולים וכספות. תכנית זו להכשרת טכנאים שואפת להעניק למשתתפיה הסמכה מקצועית ומקיפה לטיפול בשלל סוגי מנעולים ודלתות ולתיקון תקלות שונות במערכות נעילה. התכנית כוללת בתוכה התנסות מעשית מרובה וכך היא מאפשרת לתלמידים לרכוש ידע וכלים חשובים בדרך להשתלבות כמנעולנים בתעשייה. תחום המנעולנות הוא מבוקש למדיי בשוק העבודה הישראלי כאשר בוגרי ההכשרה יכולים להשתלב בחברות שונות שמציעות שירותי פריצה וחילות וכן לפתח קריירה עצמאית בתור מנעולנים.


תכנית הלימודים


במהלכו של הקורס המשתתפים מקבלים הכשרה מקיפה בתחום המנעולנות, הם לומדים על תהליכי הפריצה של דלתות ומנעולים, על אופן מתן שירותי חילוץ למבנים, לדירות ולמוסדות וכמו כן לומדים על תהליכי החילוץ והפריצה שייחודיים לכלי רכב. נוסף על כך, המשתתפים בקורס לומדים בהרחבה על טכניקות לשכפול ולהתאמה של מפתחות מסוגים שונים, לצד מיומנויות תפעול ותיקון של מנעולים ודלתות ממבחר סוגים מבוקשים בשוק.


בתחילת התכנית הם מכירים את פעולתם של מנגנוני נעילה ממבחר סוגים, לרבות כספות, צילינדרים ומנעולים, החל ממנעולים פשוטים ועד למערכות נעילה ממוחשבות או חשמליות מתקדמות. לאחר מכן הם לומדים כיצד מרכיבים דלתות, לרבות דלתות המופעלות באמצעות מנגנונים חשמליים. בהמשך הקורס נלמדים תהליכי שכפול של מפתחות ושיפוץ ותיקון של מנעולים תקולים. נוסף על כך, הם רוכשים כישורי ניהול עסקי ושיווק, שחיוניים לעוסקים בתחום המנעולנות כדי לקדם קשרי לקוחות, להעניק שירות יעיל יותר וכן כדי לקדם עסקים לעבר הצלחה כלכלית.


מתכונת הלימוד


תכנית זו נפרשת על פני כ - 6 חודשים והיא כוללת שיעור שבועי אחד. הקורס מתבסס על שילוב על לימוד עיוני והתנסות מעשית בשטח ובמעבדות, במטרה להקנות למשתתפים סל מיומנויות נרחב ולאפשר להם לצבור ניסיון פרקטי. במהלך התרגילים המעשיים המשתתפים מתנסים בפירוק ובהרכבה של צילינדרים ושל מנעולים, בהתקנתם של מנעולים בכלי רכב ובדלתות בתים וכן בהיכרות עם שיטות לפריצה של דלתות רכבים או כספות. דרך התרגילים הללו המשתתפים יכולים להכיר מקרוב את הציוד המקצועי ואת אופן השימוש הבטוח והנכון בו.


נושאי הלימוד


בין מגוון הנושאים שנלמדים במהלך הקורס נכללים גם הנושאים הבאים:

 

 • מנעולים חשמליים
 • דלתות ואופן הרכבתן
 • תיקון ושיפוץ מנעולים
 • ייצור שלטים לאזעקות
 • פריצת כספות ומנעולים
 • דלתות רכב ומנגנונים חשמליים
 • קשרי לקוחות בתחום המנעולנות    
 • ניהול עסקי
 • סוגי נעילות
 • מנעולי מגירה
 • סוגי צילינדרים
 • שכפול מפתחות
 • צילינדרים ברכב    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המכללה הרב תחומית, אשר ממוקמת בעיר חיפה, עורכת מסלולי הכשרה מקצועית דרכם ניתן לרכוש כלים להשתלבות במקצועות מבוקשים, או לעבור הסבה מקצועית. התכניות נערכות בענפים כגון ניהול, הכשרת טכנאים, חשבונאות, פיננסים, מזכירות, חינוך וביטחון. הקורסים השונים מתקיימים תוך שילוב של התנסות מעשית דרך תרגולים וסדנאות, במטרה לסייע למשתתפים לצבור ניסיון פרקטי כבר במהלך הקורס. בין התכניות שניתן ללמוד במכללה אפשר למצוא קורס להכשרת חוקרים פרטיים, קורס קציני ביטחון, קורס טכנאי מערכות מיגון והתרעה, קורס טכנאי טלפונים סלולריים, קורס סייעות רופאי שיניים, קורס מנהל עסקים לתעודה ועוד מבחר של קורסים ומסלולים. חלק מן הקורסים גם מכינים את התלמידים לקראת מבחנים חיצוניים שדרושים לקבלת תעודות מקצוע והסמכות ממשלתיות.


תנאי קבלה


מועמדים שברצונם להתקבל לקורס זה צריכים להיות בוגרי 11 שנות לימוד לפחות. כמו כן, הם נדרשים להציג תעודת יושר מטעם משטרת ישראל אשר מעידה על היעדר עבר פלילי.


תעודה


משתתפים שמשלימים את הקורס בהצלחה ועומדים בכל הדרישות במהלכו מקבלים תעודת גמר "טכנאי מנעולים וכספות" אשר מוענקת על ידי מוסד הלימוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הרב תחומית

פורום לימודי תעודה | קורסים
קורס טכנאי מוצרים לבנים - היכן לומדים?
אימן
1 תגובות
לימודי סקסולוגיה - איפה לומדים ומשך זמן
טליה
1 תגובות
קורס של יחידה לביטחון לאומי
ניצן לישא
1 תגובות
איפה עושים קורס מורה לנהיגה?
לאה דהן
1 תגובות
עלויות ותכני לימוד בקורס עיצוב בדיגיטל
ניסים רפאל
1 תגובות
קורס מנהלי אבטחה של משטרת ישראל
אופיר אלון
1 תגובות
קורס מאמנים - עלות,משך הקורס,סוג תעודה
שרי ראקוב
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp