קורס טכנאי מיגון ואבטחה במכללה הרב תחומית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הרב תחומית - טכנאי מיגון.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי מיגון ומערכות אבטחה במכללה הרב תחומית


הצד הטכני של הביטחון


בתי עסק, מפעלים, מוסדות ציבוריים ובתים פרטיים - בכל אלה יש דרישה למערכות מיגון ואבטחה, שיכולות לסייע למשתמשים במבנים להעלות את תחושת הביטחון וכן לעזור בשמירה על רכוש ומידע יקרי ערך. שוק המיגון של היום הוא משוכלל ומפותח במיוחד, כאשר קיימים בו מגוון של פתרונות בטיחות, ממערכות אלקטרוניות זעירות ועד למערכים ממוחשבים שבאים להעניק מענה מתקדם גם מרחוק. הצמיחה בתחום זה מעלה גם את הצורך בטכנאי שירות מתאימים, שיכולים להציע מענה להתקנת מערכות אלה בתעשייה ולטיפול שוטף בתקלות שעלולות להתרחש בהן. הביקוש עולה גם ליועצים ולסוקרים בחברות ביטוח, וליועצי מיגון במוקדי ביטחון, שנדרשים להתמצא במערכות המיגון המתקדמות והחדשניות ביותר.


קורס טכנאי מיגון ומערכות אבטחה אשר מתקיים במכללה הרב תחומית מציע למשתתפים בו להכיר מגוון של מערכות בתחום הביטחון. במהלך הכשרת הטכנאים המשתתפים לומדים להרכיב מערכות מיגון חדשניות ומתקדמות לעסקים ולבתים פרטיים וגם מתנסים באופן פרקטי בהתקנתן ובתפעולן. לאחר תום הקורס, הבוגרים יכולים להשתלב כטכנאים וכמתקינים בשלל חברות בתחום האבטחה וכן במוקדים ובמסגרות ציבוריות שונות. הם גם יכולים לפתוח בקריירה עצמאית ולהציע שירותי התקנה ותחזוקה של מערכות מיגון ובית חכם ללקוחות פרטיים ועסקיים.


תכנית הלימודים


קורס זה מכשיר את המשתתפים בו כטכנאי מערכות מיגון ואבטחה וכולל גם הכשרה בתחום טכנאי בית חכם. בתחילת הקורס לומדים על שלל סוגים של מערכות אזעקה וגילוי אש, מכירים את סוגי הגלאים ולומדים לתכנן מערכות ולהתקין אותן. כמו כן, בוחנים דרכים להתמודדות עם תקלות נפוצות במערכת המיגון. לאחר מכן, לומדים בהרחבה על מערכות טלוויזיה במעגל סגור, על סוגי המצלמות בהן משתמשים בתעשייה וכל אמצעים לראיית לילה ומוניטורים מגוונים. נוסף על כך, כוללת התכנית לימוד של עקרונות הבית החכם וכך מכירים מערכות המאפשרות שליטה על מגוון של מוצרים חשמליים ואלקטרוניים, כמצלמות, מיזוג אוויר, תריסים חשמליים ורשתות אינטרנט.


מתכונת הלימוד


אורכה של הכשרה מקצועית זו הוא כ - 8 חודשים. מפגשים נערכים אחת לשבוע. המסלול כולל שיעורים עיוניים לצד התנסות פרקטית, כאשר בסיומו של כל אחד מהפרקים הנלמדים המשתתפים מבצעים עבודה מעשית וגם נבחנים בבחינות סיום עיוניות ומעשיות. התרגולים המעשיים שנערכים לאורך הקורס יכולים לסייע לתלמידים להכיר מקרוב את מערכות המיגון ואת הציוד המקצועי ולצבור ניסיון פרקטי עוד לפני היציאה לשוק העבודה.

 


נושאי הלימוד


לאורכו של הקורס נלמדות מגוון של סוגיות ובהן הנושאים הבאים:

 

 • תכנון מערכות מרחוק
 • איתור תקלות ופתרונן
 • ראיית לילה ומיגון טכני
 • סוגי המצלמות בתעשייה
 • מערכות גילוי אש ופריצה
 • שליטה על מוצרים חשמליים
 • מערכות אלקטרוניות לגילוי אש
 • מערכות לטלוויזיה במעגל סגור    
 • צופרי אש
 • הצלבת אזורים
 • מערכות אזעקה
 • טכנאות בית חכם
 • גלאי חום וזעזועים
 • מערכות אינטרקום
 • תשתיות ומוניטורים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה הרב תחומית מתמחה בהכשרות מקצועיות בענפים שהם בעלי דרישה בשוק העבודה הישראלי. הקורסים שמתקיימים במכללה, הממוקמת בעיר חיפה, שמים דגש על התנסות מעשית ורכישה של כלים פרקטיים בהם ניתן להשתמש כדי לפתח קריירה והם מותאמים לדרישות העדכניות של המשק ולהתפתחויות העכשוויות בו. הם מוצעים בענפים כגון חשבונאות, קורסי ניהול, קורסי מנהל ומזכירות, קורסים בניהול פיננסים וקורסים בתחום הביטחון. כמו כן, במכללה זו אפשר ללמוד בקורסים להכשרת טכנאים, כגון קורס טכנאי טלפונים סלולריים ומכשירי טאבלט וקורס טכנאי מנעולים וכספות. בין הקורסים הנוספים שניתן ללמוד במכללה אפשר למנות קורס ניהול עסקי לתעודה, קורס קציני ביטחון וחוקרים פרטיים, קורס חשבי שכר, קורס מזכירות בכירה, קורס בנקאות ופיננסים, קורס להכשרת סוכני ביטוח וקורס ניהול, עיצוב והפקת אירועים.


תנאי קבלה


מועמדים שברצונם להתקבל לקורס צריכים להיות בוגרי השכלה תיכונית מלאה לפחות, או לחלופין לעבור ראיון בפני וועדת קבלה שעורכת המכללה. כמו כן, הם צריכים להציג אישור המעיד על היעדר עבר פלילי.


תעודה


בתום הקורס, עם עמידה בכל החובות הנדרשים זכאים בוגרי התכנית לקבל תעודת גמר מטעם המכללה הרב תחומית. כדי לקבל את התעודה הזו הם צריכים לעבור מספר מבחני גמר. לאחר צבירה של שלוש שנות וותק וניסיון בתחום, הבוגרים יכולים לקבל גם תעודות מתקין מורשה מטעם חברות חיצוניות שונות בתחום האבטחה והמיגון, בכפוף להנחיות של חברות אלה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הרב תחומית

פורום לימודי תעודה | קורסים
קורס טכנאי מוצרים לבנים - היכן לומדים?
אימן
1 תגובות
לימודי סקסולוגיה - איפה לומדים ומשך זמן
טליה
1 תגובות
קורס של יחידה לביטחון לאומי
ניצן לישא
1 תגובות
איפה עושים קורס מורה לנהיגה?
לאה דהן
1 תגובות
עלויות ותכני לימוד בקורס עיצוב בדיגיטל
ניסים רפאל
1 תגובות
קורס מנהלי אבטחה של משטרת ישראל
אופיר אלון
1 תגובות
קורס מאמנים - עלות,משך הקורס,סוג תעודה
שרי ראקוב
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp