קורס קציני ביטחון וחוקרים פרטיים במכללה הרב תחומית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי ביטחון?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הרב תחומית - קב"טים וחוקרים פרטיים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס קב"טים וחוקרי פרטיים במכללה הרב תחומית


ביטחון בכל מקום


ישראל מתאפיינת במציאות ביטחונית מורכבת, אירועי חבלה, תקריות אלימות וגניבות מסוגים שונים הם למרבה הצער אירועים מוכרים במגזר הפרטי והציבורי, מה שיוצר פגיעה משמעותית בתחושת הביטחון של הציבור. תהליכים אלה יוצרים דרישה הולכת וגוברת לקציני ביטחון (הידועים גם בשם קב"טים) ולחוקרים פרטיים, ושירותיהם הופכים נחוצים יותר ויותר משנה לשנה.


קציני הביטחון יכולים למנוע פגיעות חמורות בבתי העסק, כגון גניבות, שמסבות נזק כלכלי אדיר לחנויות, לקניונים ולארגונים. לעיתים הם אף מסייעים להציל חיי אדם בעת מילוי התפקיד, כמו למשל במקרים של תקיפות אלימות או אירועי חבלה. חוקרים פרטיים עוסקים במקרים מסוגים שונים, הם מסייעים ללקוחות שלהם באיתור של מידע יקר ערך וכן הם עורכים חקירות בתחום הכלכלי והאישי. מדובר בתפקידים מאתגרים שמצריכים מן החוקרים וקציני הביטחון יכולות התמודדות עם הבלתי צפוי, התנהלות מוצלחת במצבי לחץ ויחסי אנוש מעולים, במטרה לסייע בשמירה על הביטחון במרחב הציבורי.

 

המכללה הרב תחומית עורכת קורס משולב, שמכיל בתוכו קורס קציני ביטחון וכן קורס חוקרים פרטיים. מסלול זה מציע לתלמידים מגוון של כלים בתחום הביטחון, במטרה להכשיר אותם לתת מענה נרחב לצורכים של ארגונים בתחומי החקירות והביטחון הציבורי. במהלך התכנית לומדים בהרחבה כיצד להתמודד עם אירועים ביטחוניים מסוגים שונים ולערוך חקירות פרטיות באופן מקצועי ועצמאי. בוגרים של המסלול המשולב יכולים להשתמש בכלים השונים שברשותם כדי להשתלב בשלל אפיקים במגזר הפרטי והציבורי.

 

תכנית הלימודים


משתתפי הקורס מקבלים הכשרה נרחבת בתחום הביטחון ומקבלים כלים להשתלבות כקציני ביטחון בארגונים ובמוסדות. כמו כן, הם לומדים בהרחבה על עולם החקירות הפרטיות.


תחילה הם מתוודעים לתחומי הסמכות והאחריות של קציני הביטחון, לעבודתם במסגרת ארגונים ולהתמודדות עם תרחישים שונים במקומות עבודה, בקניונים ובמסגרות נוספות בהן נדרשים שירותיהם. בהמשך הקורס נלמדות סוגיות בשימוש בפוליגרף בחקירות בפענוח ובקריאת שפת גוף של נחקרים, בתהליכי מודיעין עסקי ובטכניקות תשאול וחקירה. הם גם לומדים להתאים את תהליך החקירה לסוג התרחיש, כגון חקירות אישיות, חקירות כלכליות וחקירות ביטוח. כמו כן, הם מתוודעים לחקיקה שנוגעת לתפקידם של החוקרים הפרטיים וקציני הביטחון, ולמבנה מערכת המשפט הישראלית.


מתכונת הלימוד


הקורס מתפרש על פני כ - 8 חודשים. שיעורים נערכים אחת לשבוע. הקורס משלב בין לימוד עיוני לבין תרגולים פרקטיים של החומר הנלמד. המשתתפים מתנסים בהכנה של תיקי שטח שמותאמים להוראת של משטרת ישראל ושל שירותי כיבוי האש. כמו כן, הם לוקחים חלק בסיורים לימודיים בהם הם מבקרים במוקדים עירוניים ובחדרי קב"טים של רשתות קמעונאיות.


נושאי הלימוד


מגוון של נושאים נלמדים במהלך הקורס, הנה כמה מהם:

 

 • חוק הגנת הפרטיות
 • גרפולוגיה
 • חוק חוקרים פרטיים
 • זיהוי פלילי
 • עבריינות תעסוקתית
 • ריגול תעשייתי
 • בקרת יציאות וכניסות
 • חקירות ותשאול
 • אבטחת מתקני פיקוח
 • קריאת שפת גוף
 • טיפול בתאונות עבודה
 • חקירות כלכליות
 • גהות ובטיחות בעבודה
 • חוק האזנות סתר
 • צוות כוננות לזמן מלחמה
 • חקירות בפוליגרף    
 • קשרי עבודה עם חברות לאבטחה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללה הרב תחומית אפשר למצוא שלל תכניות להכשרה מקצועית, שבאות להכשיר את המשתתפים בהן להשתלבות יעילה בענפי תעסוקה מבוקשים במשק. הקורסים נוגעים בענפים כגון חשבונאות, פיננסים, ניהול, מזכירות, חינוך, ביטחון והכשרת טכנאים. בתחום הביטחון, ניתן ללמוד קורס חוקרים פרטיים או קורס קציני ביטחון באופן נפרד. כמו כן, מתקיימת תכנית לטכנאי מערכות מיגון ואבטחה.


קורסים נוספים שניתן ללמוד במכלה הרב תחומית כוללים קורס מנהל עסקים לתעודה, קורס טכנאי טלפונים סלולריים, קורס מנעולנות, קורס חשבי שכר בכירים, קורס יישומי מחשב, קורס יועצי משכנתאות ועוד שלל תכניות לימוד. המסלולים משלבים התנסות מעשית במטרה לספק למשתתפים סל כלים פרקטי אותו ניתן ליישם בשוק העבודה. קמפוס מוסד הלימוד ממוקם בעיר חיפה.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים שהם בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. במסגרת תנאי הקבלה הם צריכים להציג תעודת יושר אשר מעידה על היעדר עבר פלילי.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס מקבלים מספר תעודות, הם זכאים לתעודת מקצוע "קציני ביטחון", שניתנת על ידי המכללה הרב תחומית, תעודת מקצוע "חוקרים פרטיים" מטעם המכללה וכרטיס לקציני ביטחון מטעם המכללה. לאחר תום ההכשרה הם נדרשים להמשיך לסטאז' לפי דרישות משרד המשפטים וכן הם צריכים לגשת למספר מבחנים להכשרת חוקרי פרטיים שנערכות על ידי משרד המשפטים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הרב תחומית

פורום ייעוץ לימודים
לימודי תואר שלישי פסיכולוגיה של היהדות
נילי דה בוטון
ללא תגובה
תואר שמתאים לבעלי לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז
קשב
ללא תגובה
אפשרויות לימודים בתואר דו חוגי
מור
ללא תגובה
אפשרויות תעסוקה לתואר ראשון במגדר ונשים
מור
ללא תגובה
התלבטות בין עבודה סוציאלית או מדעי ההתנהגות כדי להגיע למסלול טיפול בתנועה
רחל
ללא תגובה
לימודי רנטגן או סיעוד ללא צורך בפסיכומטרי
נוסייר בדארנה
1 תגובות
אפשרות להסבה אקדמית לרוקחות
עיסמי רזאן
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp