קורס הכשרת סוכני ביטוח במכללה הרב תחומית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי ביטוח?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על הרב תחומית - סוכני ביטוח.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס להכשרת סוכני ביטוח במכללה הרב תחומית - ביטוח פנסיוני וביטוח אלמנטרי


הביטוח של המחר


גורמים רבים מעצבים מחדש את פניו של תחום הביטוח בשוק של היום, מהעלייה בתוחלת החיים ועד לרפורמות כלכליות שעוברות על המשק. התחום חווה צמיחה והתפתחות מסיבית וכך לצד העיסוק המסורתי בסיכונים וביטוחים קלאסיים נדרשים סוכני הביטוח של היום להפגין בקיאות גם בתחום הפיננסים ובתורת ההשקעות, כדי להעניק את השירות היעיל והאיכותי ביותר ללקוחותיהם.
כדי להבטיח את רמת המקצועיות של העוסקים בביטוח, הוחלט על ידי משרד האוצר וממשלת ישראל ליצור מסלולי הכשרה מוסדרים לתחום זה, כדי לוודא כי התלמידים הם בעלי יכולות שמתאימות להתמודדות עם תנאי השוק התחרותי. באופן זה, כדי לקבל את רישיון סוכי הביטוח יש לעבור מספר מבחנים של הרשות לניירות ערך ולהשלים תקופת התמחות.


במכללה הרב תחומית אפשר ללמוד בקורס סוכני ביטוח, שמעניק למשתתפיו ידע במספר ענפי ביטוח וכולל ידע מקיף בתחום. הוא כולל הכנה למבחנים החיצוניים של משרד האוצר ושל הרשות לניירות ערך. בוגרי הקורסים יכולים להשתלב במגוון של אפיקי תעסוקה, כאשר הידע והכלים הנלמדים פותחים עבורם דלת להשתלבות בסוכנויות ביטוח, בבנקים, בחברות ביטוח ובארגונים פיננסיים נוספים, לצד התחלת קריירה כסוכני ביטוח עצמאיים.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים רוכשים מגוון של כלים בתחום הביטוח, התכנית מתמקדת בהכשרת סוכני ביטוח אלמנטרי וכן בהכשרת יועצים פנסיוניים. המסלול מעניק את כל הכלים לקראת מעבר של מבחני משרד האוצר והרשות לניירות ערך.


בתחילת הקורס המשתתפים מתוודעים למושגי יסוד של הרשות לניירות ערך ובוחנים את דיני הביטוח, את מוסדות הביטוח בישראל ואת אופן החישוב של דמי הביטוח. לאחר מכן, הם מעמיקים בביטוח תאונות ובסוגי הפוליסות השונים כגון פוליסות נסיעות ותאונות אישיות, פוליסות חובה, פוליסות רכב, פוליסות אש, פוליסות לסחורות בהעברה, פוליסות לשברים מכניים ועוד שלל סוגי פוליסות. בהמשך, הם דנים בתחום ביטוח החיים ולומדים על החקיקה העדכנית בנושא זה. כמו כן, הם רוכשים מיומנויות לתכנון פיננסי וכישורים להתנסות יעילה בשוק הביטוח והפיננסים.


מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית הכשרה זו הוא כשנתיים וחצי. המפגשים נערכים פעמיים במהלך השבוע. המסלול כולל שיעורים תיאורטיים והרצאות פרונטליות לצד סדנאות מעשיות ודיונים כיתתיים. לאורך הקורס מתקיימים מספר מבחנים וסימולציות כדי להכין את המשתתפים לקראת המבחנים החיצוניים לצורך ההכשרה כסוכני ביטוח.


נושאי הלימוד

 

נושאים שנלמדים במהלך הקורס כוללים:

 

 • פוליסות ציוד אלקטרוני
 • סחר רכב ופוליסות רכב
 • תביעות רכוש
 • אלטרנטיבות סוציאליות
 • סוגי ביטוח חיים
 • פוליסות חובות ומעבידים
 • פיקוח על הביטוח
 • מס הכנסה וביטוח לאומי
 • פוליסת שבר מכני
 • פיצויים לנפגעי תאונת דרכים
 • מימון וסטטיסטיקה
 • חישוב דמי ביטוח ותעריף סיכון
 • חקיקה אזרחית כללית    
 • חשיבות אקטוארים אצל מבטחים
 • ועוד
 • תאונות אישיות ופוליסות נסיעות לחו"ל    
 

 

על מוסד הלימוד


המכללה הרב תחומית מציעה שלל תכניות הכשרה מקצועית בענפים שיש להם ביקוש רב במשק הישראלי, כגון ניהול, פיננסים, חשבונאות, מזכירות, הכשרת טכנאים, ביטחון וחינוך. הקורסים השונים באים לספק למשתתפים בהם מיומנויות פרקטיות, אותן הם יכולים ליישם בבואם להשתלב בשוק העבודה או כאשר הם מעוניינים לעבור הסבה מקצועית לענף מקצועי חדש. בתחום הניהול והפיננסים מתקיימות הכשרות שונות כגון קורס מנהל עסקים לתעודה, קורס ניהול והפקת אירועים, קורס בנקאות ופיננסים לתעודה, קורס ייעוץ משכנתאות וקורס חשבי שכר. רבים מקורסים אלה מכינים את המשתתפים בהם לקראת מבחני הסמכה חיצוניים מטעם גורמים ממשלתיים, לצורך קבלת תעודות מקצוע.


תנאי קבלה


מועמדים אשר מעוניינים להתקבל לקורס נדרשים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות ולעבור ראיון קבלה אישי. כמו כן, יש צורך לעבור בהצלחה מבחנים של קורסי יסוד של הרשות לניירות ערך וכן לעבור את מבחן "מקצועית א'".


תעודה


בוגרי הקורס שעומדים בכל החובות הנדרשים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה הרב תחומית. לאחר תום הקורס, הם יכולים לגשת למבחני הרישוי לסוכני ביטוח, שנערכים על ידי המפקח על הביטוח, הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר. יש לציין כי ההרשמה למבחנים חיצוניים אלה מוטלת על אחריותם של התלמידים. המבחנים מתקיימים כמה פעמים במהלך השנה לפי מועדים שמפורסמים על ידי משרד האוצר. לאחר מעבר הבחינות, יש צורך להשלים תקופת התמחות של כ - 6 חודשים, במהלכו לא ניתן לעסוק בייעוץ פנסיוני. לאחר השלמת ההתמחות בהצלחה ועמידה בכל החובות, מקבלים את רישיון סוכי הביטוח.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הרב תחומית

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

איזה מסלולי לימודי בישול שונים יש
מיכל
ללא תגובה
קורס בודקי קרינה במרכז
דוד בנאיבגי
ללא תגובה
קורס טכנאי מיגון ואבטחה
וותד מוחמד
ללא תגובה
קורס מנהל מערכות כיבוי אש
מיכאל כהן
ללא תגובה
ניהול בתי אבות לתעודה
שקד שדלצקי
ללא תגובה
קורס בודק מוסמך לאביזרי הרמה
כיאל אברהים
ללא תגובה
קורס הנדסת בטיחות לבוגר הנדסת מכונות
יצחק תמיר
ללא תגובה
לכניסה לפורום

מעל 28,884 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן951 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים939 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp