קורס מומחים בהבטחת איכות לתעשיית המתכת במכללת MBC

שירות אישי - צור קשר

מכללת MBC
מכללת MBC
מכללת MBC
מכללת MBC
מכללת MBC

אהבת? שתף ב:

קורס הבטחת איכות בתעשיית המתכת במכללת MBC


מבטיחים את הצלחת הארגון


תעשיות המתכת והחשמל מהוות חלק בלתי נפרד מהמשק בארץ, הן מייצרות כ – 21% מכלל תפוקת התעשייה הישראלית. ענף המתכת בפרט אחראי לייצור מוצרים בהם משתמשים במגוון רחב של תחומים כמו בנייה ותשתית, תחבורה (כלי טיס, שיט ורכב), כלי נשק ומוצרי חשמל ביתיים. פס הייצור כולל בתוכו תהליכים רבים מרגע תכנון המוצר ועד לשלב הסופי של סיום הכנתו ושליחתו אל הלקוח. המוצר עובר מסע ארוך ובו אנשי מקצוע שונים האחראים לאספקטים שונים בייצורו.


לפיכך, נוצר הצורך באדם שתפקידו לוודא במהלך כל שלבי הייצור כי איכות המוצר תהיה מתואמת לציפיות של הלקוחות הפוטנציאליים. למנהלי הבטחת האיכות אחריות רבה ועליהם לשלוט בכל השלבים של הייצור וכן גם בחומרי הגלם ושיטות הייצור השונות. הם אחראים לביצוע ביקורות, מדידות וסטטיסטיקות שונות כדי להבטיח כי המוצר מאושר לצריכה ואינו פגום. ייצור לקוי של מוצרי מתכת הנדרשים בתעשיות חיוניות שונות עלול להוביל לא רק ללקוח לא מרוצה, אלא גם לסכנה ממשית בעת השימוש.


מכללת MBC לטכנולוגיה ולמדעים מקיימת קורס הבטחת איכות בתעשיית המתכת. המסלול מתאים הן לאנשים ללא רקע בתחום והן לאנשי מקצוע בעלי ותק בתעשיות המתכת והעיבוד השבבי שמעוניינים להתקדם לתפקיד הדורש אחריות רבה וכישורים ניהוליים.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, התלמידים לומדים על כל ההיבטים שבתחום הבטחת האיכות בהתמחות מדידות מכניות. הם מקבלים את הכלים לביצוע סטטיסטיקות וחישוב עלויות, וכן טכניקות שונות לביצוע מדידות. בנוסף, הם דנים בתורת החומרים וסוגי העיבוד השבבי הקיימים בתעשייה. לבסוף, הם בוחנים אספקטים שונים של עבודת הניהול כמו ביצוע מבדקים וכתיבת נהלים.


מתכונת הלימוד


היקף התכנית 300 שעות לימוד אקדמיות. המפגשים מתקיימים פעמיים בשבוע, בשעות הערב. השיעורים משלבים תכנים עיוניים בהתנסות מעשית כמו הכרת יישומי מחשב וביצוע דו"ח ממוחשב וכן תרגול הבטחת איכות ושימוש בכלי מדידה קונבנציונליים.


נושאי הלימוד

 

  • תורת החומרים
  • קריאת שרטוטים
  • יסודות בסטטיסטיקה
  • עקרונות הבטחת האיכות
  • העיבוד השבבי והבלתי שבבי    
  • חישוב עלויות
  • כתיבת נהלים
  • הנדוס מחודש
  • מדידות מכניות    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת MBC לטכנולוגיה ולמדעים מציעה מגוון רחב של הכשרות מקצועיות בתחום התעשייה, המתכת והחשמל. מבין המסלולים המוצעים ניתן למצוא קורס ממונה בטיחות בעבודה, הסמכת מנהלי עבודה בתעשייה, קורס קריאת שרטוט טכני, קורס הפעלת מחרטה וכרסומת C.N.C, קורס ריתוך אלקטרודה וקורס תיב"ם (תכנון וייצור בעזרת מחשב).


תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל צריכים להיות בוגרי 11 שנות לימוד וכן לעבור מבחני כניסה וועדת קבלה. אין צורך בידע קודם, אך ישנו יתרון למגיעים עם ניסיון מקצועי בתחום העיבוד השבבי.

 


תעודה


משתתפים שמגישים את פרויקט הגמר ועוברים בהצלחה את המבחן העיוני והבחינה המעשית זכאים לתעודת הבטחת איכות מטעם משרד הכלכלה ומכללת MBC.


אפשרויות עבודה


בוגרי הקורס יכולים להשתלב במגוון חברות וארגונים בתעשיית המתכת הישראלית בתור מנהלי הבטחת איכות מתכת.

 

 

 

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם