קורס חשמלאים מוסמכים במכללת MBC

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על MBC - חשמלאי מוסמך.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס חשמלאי מוסמך במכללת MBC לטכנולוגיה


חשמל בכל מקום


נסו לדמיין את חייכם ללא חשמל. כיצד היו נראים? ראשית, ברגע שהשמש הייתה שוקעת והאור הטבעי היה נעלם לנו, כל חיינו היו מושבתים. לא די בתאורה חלופית כמו נרות או מנורות שמן כדי לאפשר לנו להמשיך את חיינו כשם שהיו לאור יום. זה מתאפשר לנו בעקבות המצאת הנורה החשמלית, שלא הייתה מתקיימת ללא החשמל. אין זה מפתיע שהמצאה זו חוללה מהפכה חסרת תקדים בחיי האדם ושינתה אותם ללא היכר.


אך השפעתו של החשמל אינה מסתכמת רק בתאורה מלאכותית. הוא קשור כמעט לכל תחום בחיינו, כיוון שהוא מאפשר הפעלת מכשירים אלקטרוניים וממוחשבים שבלעדיהם קשה היה לנו להסתדר, בין אם אלה תנורים או מחשבים, או מכשור בענפים חיוניים אחרים כמו רפואה וצבא. עם הפיתוחים הטכנולוגיים הפועלים באמצעות חשמל, צריכתו רק גוברת ועימה הביקוש לאנשי מקצוע שיתמחו בהתקנת מתקנים חשמליים ובתפעולם.


מרבית המערכות החשמליות בנויות באופן מורכב שמצריך ידע בתחומי האלקטרוניקה, הכימיה והפיזיקה כדי להבין אותן לעומק וכן כדי לדעת לאתר תקלות ותיקונן במידת הצורך. מכללת MBC מציעה קורס להכשרת חשמלאים מוסמכים, בכפוף להנחיות משרד הכלכלה. התכנית מתאימה לכל המעוניינים להשתלב בתחום בעל ביקוש נרחב, בחברות פרטיות ובמפעלים שונים בתעשייה הישראלית.

 


תכנית הלימודים


מסלול זה מקנה את המיומנויות להכשרת חשמלאים מוסמכים בטיפול ובאחזקת מערכות חשמל עד לעוצמת זרם של 80X3 אמפר. ראשית, התלמידים רוכשים ידע כללי נרחב בנושאים כמו פיזיקה, כימיה ואלקטרוניקה, המהווים תשתית להמשך הקורס. לאחר מכן, הם מתעמקים בתכנון, בהתקנה ובאחזקה של מגוון מתקנים חשמליים. לבסוף הם לומדים על מערכות פיקוד ובקרה וכן על רשתות חשמל שונות במרחבים ביתיים ותעשייתיים.


מתכונת הלימוד


היקף הקורס 1080 שעות לימוד. במסגרתו, המשתתפים לומדים תכנים תיאורטיים ולוקחים חלק בסדנאות מעשיות. הן כוללות עבודות שונות במעבדות, עריכת מדידות בחשמל, באלקטרוניקה תעשייתית ובמכונות חשמל וכן ביצוע עבודות במתקן חשמלי עד 80X3 אמפר.


נושאי הלימוד

 

  • מכונות חשמל
  • תורת החשמל
  • רשתות חשמל
  • תיעוד ודיווח טכני
  • מתקני חשמל שונים    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת MBC לטכנולוגיה ולמדעים ממוקמת בחצור הגלילית. היא מציעה מבחר רחב של חטיבות במקצועות שונים. בחטיבת החשמל והאלקטרוניקה שלל קורסים שנמצאים בפיקוח משרד הכלכלה ובסופן מוענקת תעודת גמר מטעמו. מבין התכניות המתקיימות ניתן למצוא הכשרת מנהלי עבודה בתעשייה, קורס בקרים מתוכנתים, קורס קריאת שרטוט טכני ומסלול לניהול הבטחת איכות.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לקורס זה עליהם להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולעבור ועדת קבלה, מבחן פסיכוטכני ומבחן מיון במתמטיקה. אין צורך בעלי ידע קודם בתחומי החשמל או האלקטרוניקה כדי להתקבל.

 


תעודה


העומדים בהצלחה בבחינות הגמר החיצוניות והפנימיות זכאים לקבל תעודת גמר ממשלתית "חשמלאי מוסמך" מטעם משרד הכלכלה ותעודת גמר מטעם מכללת MBC.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת MBC - המכללה לטכנולוגיה ומדעים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp