קורס גרונטולוגיה פיננסית ביחידת לימודי החוץ באוניברסיטת חיפה

קורס גרונטולוגיה פיננסית ביחידת לימודי החוץ באוניברסיטת חיפה

קורס ייעוץ כלכלי בגיל השלישי ביחידת לימודי החוץ באוניברסיטת חיפה


שומרים על איכות החיים

 

מסלול לא פעיל, למסלולים נוספים של אוניברסיטת חיפה - יחידת לימודי חוץ לחצו כאן

 

בימינו, אנחנו לא רק חיים שנים ארוכות יותר, אלא גם ממשיכים באורח חיים פעיל יחסית גם שנים רבות יותר לאחר היציאה לגמלאות. מחקרים לא מעטים מצביעים על כך שלסביבה יש תפקיד מכריע על איכות החיים של אנשים בגיל השלישי, כאשר בדידות וחוסר ידע פיננסי מתאים יכולים להוביל לעוני ולמחסור. דווקא בפרק החיים האחרון, כאשר התפקוד אינו תמיד מיטבי, חשוב מאוד לנהל בצורה נבונה את החסכונות והנכסים, על מנת שניתן יהיה לחלק אותם על פי רצון הקשישים לאחר מותם.


גרונטולוגים פיננסיים הם אנשי מקצוע מוסמכים שמסייעים לפנסיונרים ולבני משפחותיהם לשפר את ההתנהלות הכלכלית שלהם וליצור פתרונות שמותאמים לצרכיהם. הם מעניקים ליווי וייעוץ בנושאים כמו ביטוח, נדל"ן ושוק ההון, ועוזרים לקשישים להתמודד עם אתגרים פיננסיים מורכבים שהחיים מזמנים להם. ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של אוניברסיטת חיפה מציעים קורס יועצים כלכליים לגיל השלישי, שנערך בשיתוף עם חברת "אזימוט פיננסים" לתכנון ולניהול כלכלי.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, המשתתפים רוכשים מיומנויות ייעוץ ללקוחות בגיל השלישי, שמתמקדות בסוגיות מנטליות ופיננסיות שייחודיות לפלח אוכלוסייה זה. כך הם לומדים להנחות את הקשישים ואת בני משפחותיהם בעת קבלת החלטות פיננסיות חשובות, כמו עריכת צוואה או תכנון ירושה. במקביל הם דנים בהיבטים משפטיים של הפנסיה ובסוגיות בביטוח ובמיסוי בגיל הזהב. כמו כן, הם עוסקים בפן הנפשי של הייעוץ לקשישים ולומדים להתאים את הסיוע למצב האישי ולצרכי הלקוחות.


מתכונת הלימוד


קורס גרונטולוגיה פיננסית באוניברסיטת חיפה מתפרש על פני כשלושה חודשים וכולל כ - 40 שעות לימוד אקדמיות, המחולקות ל - 10 מפגשים. מרבית הקורס מבוסס על הרצאות עיוניות פרונטליות, כמו כן מבצעים המשתתפים עבודה יישומית בקבוצות קטנות, אותה הם מתבקשים להציג גם בפני הכיתה.

 


נושאי הלימוד

 

 • מימון לגיל השלישי
 • סוגי פנסיה בישראל
 • חיסכון לטווח הארוך
 • סוגיות במיסוי בגיל הזהב
 • היבטים משפחתיים בפרישה
 • דינמיקה ותקשורת עם קשישים    
 • מינהל כלכלי
 • תכנון פיננסי
 • צוואה וירושות
 • כלכלת פרישה
 • אתיקה מקצועית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת חיפה מפעילה כבר למעלה מ - 40 שנה את היחידה ללימודי חוץ ולימודי המשך, בה נלמדים מגוון קורסים להכשרה מקצועית. התכניות נועדו להעשיר עובדים ומנהלים ולספק להם כלים עדכניים להתקדמות בשוק העבודה. בין נושאי הקורסים נמנים ניהול, פיתוח ארגוני, שוק ההון, פיננסים, אימון וייעוץ ארגוני.


תנאי קבלה


לקורס ייעוץ כלכלי בגיל הזהב באוניברסיטת חיפה מתקבלים מועמדים שלהם תואר ראשון לפחות במקצועות ניהוליים ופיננסיים, למשל בוגרי לימודי מנהל עסקים או לימודי כלכלה. כמו כן, מתאים הקורס לבעלי רישיונות מוכרים בתחומים כמו שיווק השקעות או ניהול תיקים וייעוץ השקעות. בנוסף, יכולים ללמוד במסלול גם מטפלים ועובדים סוציאליים, שלהם רקע מתאים בתחום הפיננסי.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס מקבלים תעודת גמר מטעם אוניברסיטת חיפה - היחידה ללימודי חוץ ולימודי המשך. על מנת לקבל את הדיפלומה הם צריכים לעבור מבחן מסכם בציון "עובר" ומעלה וכן להגיש את עבודת הסיום הקבוצתית.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ
Whatsapp Whatsapp