קורס מנהל מקצועי במחלקות נוער בכדורסל במכללה האקדמית בוינגייט

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

קורס מנהלים מקצועיים במחלקות נוער בכדורסל במכללה האקדמית בוינגייט - לימודי תעודה


נבחרת הנוער הישראלית בכדורסל חווה בשנים האחרונות הצלחה רבה למדיי ומדורגת במקומות מכובדים בתחרויות כגון אליפות אירופה לנוער. לאחרונה ניכרת מגמת התייעלות בכדורסל הישראלי, לרבות בליגת הנוער, כדי לסייע לצמיחה של הענף ולהצלחתן של הנבחרות המקומיות בעולם. כחלק משינויים אלה עולה הדרישה לשילוב של מנהלים מקצועיים כחלק מהצוות הבכיר בקבוצות.


המאמנים המקצועיים אחראיים לקשת רחבה של החלטות חשובות בנוגע לעתיד הקבוצה, כגון איתור של כישרונות חדשים ומבטיחים, בנייה וניהול של אנשי הצוות בקבוצה וקביעת מדיניות בכל הנוגע לתחרויות ואימונים. בעוד בחו"ל מרבית הקבוצות מעסיקות מנהל מקצועי, לא כל הנבחרות בארץ מעסיקות כיום מנהלים אלה, אם כי השאיפה היא להעלות את מספר המנהלים המקצועיים כדי לייעל ולשפר את ביצועי הענף בישראל.


במכללה האקדמית בוינגייט יכולים מדריכי כדורסל מנוסים לקחת חלק בקורס מנהלים מקצועיים במחלקות נוער בכדורסל. בקורס זה ניתן לקבל את הכלים להתקדמות לתפקידי מנהלים מקצועיים במסגרות שונות בליגת הנוער המקומית בכדורסל. במכללה שואפים לסייע למנהלים בכדורסל לפתח את הכישורים שבידיהם כדי להעלות את הרמה המקצועית במועדוני הנוער. התכנית היא פרי שיתוף פעולה בין מוסד הלימוד לארגון מאמני הכדורסל ואיגוד הכדורסל.

 

 • רוצים להתקדם בקריירה בספורט? קראו הכל על קורס ספורט

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס זה מכירים את מגון תחומי האחריות של מנהלים מקצועיים במחלקות נוער בענף הכדורסל, הן בליגה המקומית והן מעבר לים. הם מתוודעים לשלל היבטים שבהם עוסקים המנהלים המקצועיים כגון בנייה של תקציבים לקבוצה, תכנון אסטרטגיה וקו מנטלי בעת העבודה עם השחקנים הצעירים ומתן בקרה ומשוב לשלל המעורבים בפעילות הקבוצה, מהשחקנים ועד המאמנים. במהלך התכנית סוקרים שלל סוגיות חברתיות, חינוכיות ומשפטיות שנוגעות להתנהלותן של קבוצות כדורסל לנוער וכן כלים שיווקים לקידום של הקבוצה במדיה.

 

מתכונת הלימוד


בקורס זה נכללות כ - 150 שעות לימוד. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות הבוקר והצהריים.


כ - 120 מסך השעות נערכות בקמפוס המכללה האקדמית בוינגייט. כמו כן, מתקיים ביקור מרוכז בחו"ל שהיקפו כ - 30 שעות, שבו מבקרים המשתתפים באקדמיית כדורסל מובילה ומכירים מקרוב תהליכים בשטח שעמם מתמודדים מנהלים מקצועיים.


נושאי הלימוד


משתתפים בקורס לומדים על מגוון של נושאים, הנה כמה מהם:

 

 

 • בניית קו מנטלי
 • קידום מכירות ושיווק
 • תכנון לטווח קצר וארוך
 • בחירת הצוות המקצועי
 • בניית תקציבים לקבוצה
 • משוב למאמנים ולשחקנים
 • חלוקת עומס ובנייה גופנית
 • התנהלות מול הורי שחקנים
 • היבטים משפטיים וחינוכיים בספורט
 • ועוד

 

סגל הוראה


סגל הקורס כולל מאמנים מנוסים בספורט ומנהלי מחלקות נוער מן הארץ והעולם. מרכז הקורס שימש לאורך השנים מאמן של נבחרות שונות בענף הכדורסל וכן כיהן כיו"ר ארגון המאמנים.


על מוסד הלימוד


במסגרת לימודי התעודה המתקיימים במכללה האקדמית בוינגייט נערכות עוד שלל הכשרות שבה יכולים העוסקים בספורט להרחיב את סל הכלים המקצועי. בין התחומים הנלמדים ניתן למנות פסיכולוגיית ספורט, תקשורת ספורט, אימון כושר גופני למשחקי כדור, ועוד. במכללה פועל גם בית ספר להכשרת מדריכים ומאמנים בספורט שבו ניתן ללמוד בקורסים ייעודיים לקבלת הסמכה המותאמת לדרישות חוק הספורט במבחר ענפים, ביניהם גם קורס מדריכי כדורסל וקורס מאמני כדורסל. במוסד הלימוד מתקיימים מסלולים ללימודי תעודה גם בענפים כגון ניהול ביטחון, פעילות אתגרית ורפואה משלימה, ידע זה יכול לסייע להעשרה מקצועית של עוסקים בספורט ומקצועות התנועה והטיפול המעוניינים להרחיב את האופקים המקצועיים.

 

תנאי קבלה


הקורס מיועד למאמנים מנוסים בתחום כדורסל הנוער שמעוניינים לפתח את הקריירה ולהשתלב כמנהלים מקצועיים במחלקות נוער. יכולים להתקבל מועמדים שברשותם תעודת מאמני כדורסל או מדריכי כדורסל במחלקות נוער, שברשותם לפחות חמש שנים של ניסיון מקצועי. במקרים מסוימים יכולים להתקבל מועמדים בעלי רקע משמעותי ומתאים בכדורסל שאינם עומדים בדרישות הקבלה במסגרת דיון מיוחד מול וועדת חריגים. כל המועמדים לקורס עוברים ראיון קבלה בו נבחן הרקע הקודם שברשותם ונבדקת התאמתם למסלול. מומלץ לפנות למוסד הלימוד ישירות לצורך קבלת המידע העדכני לגבי תנאי קבלה לקורס.

 

 

תעודה


בסיום הקורס מוענקת לבוגרים תעודת גמר על ידי המכללה האקדמית בוינגייט.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp