קורס מדריכי טיולים למערכת החינוך במכללה האקדמית בוינגייט

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תיירות - מלונאות?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על וינגייט - קורס מדריכי טיולים למערכת החינוך.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


קורס מדריכי טיולים למערכת החינוך במכללה האקדמית בוינגייט


הדרכת טיולים עומדת בהצטלבות בין עבודה מעשית בתנאי שטח לבין היכרות ובקיאות עם תכנים עיוניים ותיאורטיים בתחומי ההיסטוריה, הגיאוגרפיה, הגיאולוגיה, הארכאולוגיה ועוד. הדרכה של קבוצות במסלולי טיול בשטח יכולה להתאים לקבוצות גיל שונות, כאשר קיים ביקוש מיוחד להדרכת ילדים ונוער במסגרות החינוך הפורמליות והבלתי פורמליות השונות.


כדי לעסוק בהדרכת טיולים במערכת החינוך, יש לקבל במסגרות הסמכה מקצועיות את הכלים והידע התיאורטי, כולל כישורים נדרשים בבטיחות ובעזרה ראשונה. קורס מדריכי טיולים למערכת החינוך במכללה האקדמית בוינגייט מהווה הזדמנות לרכוש את ההסמכה הזו עבור מי שמעוניינים בפיתוח קריירה בתחום הדרכת הטיולים.


תכנית הלימודים


מטרת הקורס היא להכשיר את המשתתפים להדרכת טיולים במסגרות חינוך פורמלי ובלתי פורמלי, עבור קבוצות גילאים מגוונות. תכנית הלימודים מחולקת ל - 5 אשכולות למידה: מיומנויות שדה, לימודים עיוניים של גיאוגרפיה, היסטוריה, גיאולוגיה, ארכיאולוגיה ועוד, כלים ושיטות להדרכת ילדים ונוער, נהלי בטיחות תוך כדי הטיול, והתמקדות ב - 2 אזורי הדרכה. בין הנושאים השונים הנלמדים במסגרת אשכולות הלמידה, ניתן למנות ניווט והתמצאות בשטח, התאמת מסלולי הטיולים לתכניות הלימודים של משרד החינוך, חיזוק יכולות עמידה מול קהל ובניית מערכי הדרכה, והגשת עזרה ראשונה. כמו כן, תכנית הלימודים כוללת התמחות בשני אזורי הדרכה בארץ, המשתנים לפי מתכונת הקורס הנבחרת - מתכונת קיץ או מתכונת שנתית.

 


מתכונת הלימודים


סך כל שעות הלימוד בקורס הוא 450 שעות, במסגרתן המשתתפים רוכשים ידע תיאורטי ועיוני בהרצאות פרונטליות, ומתנסים מעשית בהדרכת טיולים. הקורס מתקיים ב - 2 מתכונות: מתכונת קיץ מרוכזת שאורכה חודשיים ובמהלכה המשתתפים לומדים 5 ימים בשבוע, ומתכונת שנתית שאורכה כ - 9 חודשים והיא מתקיימת במהלך יום אחד בשבוע. הן במתכונת הקיץ והן במתכונת השנתית הלימודים מתחילים בשעות הבוקר.


במהלך הקורס, המשתתפים יוצאים למסע בן כמה ימים בשטח בו הם רוכשים מיומנויות שדה שונות. נוסף על המסע הזה, מתקיימים במסגרת הקורס גם סיורים לימודיים, וקורס עזרה ראשונה בן 30 שעות לימוד.


במתכונת הקיץ, ההתמחות הנלמדת היא לאזורי השפלה, הרי יהודה ושומרון וכן בכרמל ורמות מנשה. במתכונת השנתית של הקורס, ההכשרה בהדרכה מתמקדת באזורי הרי יהודה ושפלת יהודה, ואזור השרון ומישור החוף הדרומי.


נושאי הלימוד

 

 

 • גיאולוגיה
 • גיאוגרפיה
 • היסטוריה
 • ארכיאולוגיה
 • עזרה ראשונה
 • שיטות הדרכה
 • ביטחון בטיולים
 • התמצאות בשטח וניווט
 • שהייה, לינה ובישול בשטח
 • בניית מערכי הדרכה ופעילויות חברתיות
 • ועוד


על מוסד הלימודים


המכללה האקדמית בוינגייט מתמקדת בתחומי הוראת החינוך הגופני והספורט, האימון, הבריאות והמחול. במכללה ניתן ללמוד לתואר ראשון או שני בתחומים אלו וכן במקצועות נוספים, ומופעלים במסגרתה גם בתי ספר ללימודי תעודה והשתלמויות. בתי הספר פועלים בענפים כגון הסמכת מדריכי ומאמני ספורט, תיירות ופנאי אתגרי, רפואה משלימה, ועוד.


תנאי קבלה


על המועמדים לקורס לעבור מבחני קבלה, הנערכים במהלך יום מיון מרוכז, שבמסגרתו מתקיימת בחינה בכתב, פעילות היכרות בקבוצה, וראיון קבלה אישי. על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות, בני גיל 21 לפחות (בנות יכולות להתקבל החל מגיל 20). קיימת אפשרות למועמדים מעל גיל 30 שלהם אין תעודת בגרות אך יש תעודת 12 שנות לימוד, להתקבל באישור מיוחד.


תעודה


על מנת לסיים את הקורס יש לעמוד בחובות הקורס בהצלחה, לפי הדרישות והנהלים של משרד החינוך. בוגרי הקורס זכאים לתעודת מדריכי טיולים למערכת החינוך, שניתנת מטעם משרד החינוך, וכוללת היתרים להדרכה באזורי ההתמחות של תכנית הלימודים במסגרתה למדו הבוגרים.


אפשרויות תעסוקה


במסגרות החינוך הפורמליות והבלתי פורמליות השונות, התלמידים יוצאים לטיולים וסיורים לימודיים במהלך כל השנה. מסיבה זו, קיים ביקוש למדריכי טיולים מיומנים ומוכשרים בעלי תעודת הסמכה של משרד החינוך.


בוגרי קורסי הדרכת טיולים יכולים להשתלב בהדרכת טיולים של בתי ספר, מוסדות חינוכיים וארגונים ציבוריים כמו קק"ל, החברה להגנת הטבע, ורשות הטבע והגנים. קיימת אפשרות גם להשתלבות בתפקידים בחברות טיולים פרטיות, כאשר תעודת ההסמכה יכולה להוות יתרון בקבלה אליהן. ניתן להשתתף בקורס מורי דרך וכך לקבל הסמכה ממשרד התיירות ולהדריך קבוצות אוכלוסייה נוספות, כגון תיירים.


במסגרת קורס זה, מוצעים גם שירותי סיוע והכוונה תעסוקתית במהלך הלימודים עצמם, על מנת לאפשר השתלבות מהירה בשוק העבודה לאחר סיום הקורס. כמו כן, בוגרי הקורס במתכונת הקיץ המעוניינים בהתמחות באזורים נוספים בארץ יכולים לאחר סיום הקורס להצטרף להכשרת הדרכה באזור הנגב.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך גופני ולספורט בוינגייט

פורום לימודי תעודה | קורסים

מחפשת קורס תקשורת בין אישית
סמדר בו ברוך
ללא תגובה
קורס לבחינת nclex and gfns
עסאמנה מונתסר
ללא תגובה
מסלולי לימוד שונים לטבחות
איתי עובד
ללא תגובה
קורס הכנה לSTEP 2 CS
מור תאמר
ללא תגובה
לימודים בניהול שרשרת אספקה
אלי אוזן
ללא תגובה
שילוב קורס צילום ועבודה בגני ילדים
שולמית
ללא תגובה
קורס בתחום אספנות ועתיקות
אמל גאנם
ללא תגובה
קורס אנגלית מדוברת באזור תל אביב
כהן שלמה
ללא תגובה
קורס מפקח בנייה בירושלים
אורי
ללא תגובה
קורס הנדסת איכות - תנאי קבלה
ולרי
ללא תגובה
קורס הדרכת קיקבוקס או זומבה
ניקול סבלייב
ללא תגובה
איפה נלמד קורס מנהל עבודה?
איתן סלע
ללא תגובה
מתי נפתח קורס עוזר בטיחות?
אלדר פלד
ללא תגובה
קורס קוסמטיקה לאחות מוסמכת
מיטל בר אילן
ללא תגובה
קורס ההכנה לבחינת crne
יהודית רוזנשטיין
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,701 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין 657 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון 588 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים 928 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים -

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים -

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

טיפים ממומחים בנושא תיירות - מלונאות

אביה מזרחי מגן מאמינה ששילוב של ידע ותעוזה הוא הכלי להצלחה בתחום. "ידע הוא כוח. חשוב לצבור ידע ולהיות סקרנים. כדי לפתח קריירה במלונאות חשוב להיות גם אוהב אדם, מישהו שב – DNA שלו נמצאים ערכים של מתן שירות ונתינה. כדי להצליח בתחום חייבים גם תעוזה, לא לפחד להעז ולעשות מה שאחרים חששו לעשות."
היא חושבת שתחום המלונאות הוא קרקע לצעירים שרוצים להגיע לתפקידי ניהול. "מלונאות הוא תחום מאוד דינמי, לצעירים ניתנת הזדמנות לצמוח יחד עם הענף. בתחום יש הזדמנויות רבות לבנות קריירה ולצמוח מלמטה. זה ענף נפלא עם סיפוק אדיר."
אביה מזרחי מגן
מנכ"לית רשת המלונות פתאל