קורס מדריכי טיולים לספרד ופורטוגל בדגש יהודי במכללה האקדמית בוינגייט

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תיירות - מלונאות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על וינגייט - קורס מדריכי טיולים לספרד ופורטוגל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מדריכי טיולים לספרד ופורטוגל בדגש יהודי במכללה האקדמית בוינגייט

 

ההיסטוריה והתרבות של ספרד ופורטוגל, לצד נופיהן האורבניים והכפריים, הופכות את המדינות האלו למוקדי משיכה תיירותיים מרכזיים. עבור יהודים, קיים עניין מיוחד בתולדות הקהילות היהודיות במדינות הללו, שפרחו ושגשגו במהלך ימי הביניים עד גירוש ספרד, ושהמורשת שלהן ממשיכה להשפיע על צאצאי המגורשים עד היום.


מורי דרך ומדריכי טיולים שרוצים להרחיב את האופקים ואת אפשרויות ההדרכה שלהם, ומתעניינים במורשת של יהדות ספרד ופורטוגל, יכולים לרכוש את הידע ההיסטורי והגיאוגרפי הדרוש לצורך הדרכת קבוצות במדינות אלו בהכשרות מקצועיות שונות. אחת מן האפשרויות העומדות בפניהם היא קורס מדריכי טיולים לספרד ופורטוגל בדגש יהודי, המתקיים במכללה האקדמית בוינגייט.


תכנית הלימודים


הנושאים שנסקרים במהלך הלימודים מיועדים להכשרת מדריכי טיולים להדריך טיולים בספרד ובפורטוגל. במסגרת הקורס, המשתתפים לומדים על הגיאוגרפיה וההיסטוריה של אזורים אלו, תוך התמקדות בקהילות היהודיות שקיימות שם מימי הביניים ועד ימינו. במהלך המפגשים, המשתתפים רוכשים היכרות עם אתרים מרכזיים בספרד ובפורטוגל בעלי קשר להיסטוריה של הקהילות היהודיות במדינות אלו, ולומדים כיצד לבנות חבילות תיירות המתאימות לקבוצות שונות וכן שיטות הדרכה חווייתיות.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים נפרשים על פני 60 שעות לימוד, שמחולקות ל - 12 מפגשים. המפגשים מתקיימים במתכונת ערב, פעם בשבוע, במהלך 5 שעות אקדמיות כל אחד. תכני הלימוד כוללים סקירה היסטורית ונושאים תיאורטיים מרכזיים בתולדות יהדות ספרד ופורטוגל, כמו גם תכנים פרקטיים של בניית מסלולי טיולים, תכנון חבילות תיירות ליעדים האלו, וכן כלים להדרכה חווייתית. בסיום הקורס, על המשתתפים להגיש עבודת גמר שלאחר מכן יכולה להיכלל בתיק למדריך שלהם.


נושאי הלימוד

 

 

 • אנוסי ספרד
 • תפוצת מגורשי ספרד
 • ספרד במהלך השואה
 • אתרים תיירותיים מרכזיים
 • דמויות משמעותיות בתרבות ספרד
 • מבוא לגיאוגרפיה של ספרד ופורטוגל
 • בניית מסלולי טיולים בספרד ובפורטוגל
 • יהדות ספרד מימי הביניים עד גירוש ספרד
 • ועוד

 

על סגל ההוראה


מרכז הקורס הוא מורה דרך בעל ניסיון בהדרכת טיולים בחו"ל וכן ברחבי הארץ ומתמחה בטיולים המתחקים אחר תולדות העם היהודי.


על מוסד הלימודים


במסגרת המכללה האקדמית בוינגייט, ניתן ללמוד לקראת תארים ראשונים ושניים בהתמחות הדגל שלה, הוראת חינוך גופני. בבית הספר ללימודי תעודה שפועל כחלק מהמכללה, מציעים שלל הכשרות מקצועיות וקורסים לקראת תעודה במקצועות הדרכת הספורט והאימון, כמו גם בענף הרפואה המשלימה. הכשרות מקצועיות אלו מיועדות לאנשי מקצוע מתחומי ההוראה והטיפול, והן מאפשרות לקהל הרחב, לרכוש ידע בנושאים שונים בעולם הספורט.


יחידות החוץ של בית הספר ללימודי תעודה פועלות בערים שונות ברחבי הארץ, ומציעות מסלולי לימוד שונים, כגון לימודי תעודה בתחומים מגוונים, קורסים בתנועה ומחול, בית הספר לרפואה משלימה, וכן בית הספר לתיירות ופנאי אתגרי.


תנאי קבלה


הקורס מיועד עבור מורי דרך ומדריכי טיולים בישראל ובחו"ל, שרוצים להדריך טיולים לספרד ופורטוגל ולהרחיב את הידע שנמצא ברשותם על הקהילות היהודיות במדינות אלו. כמו כן, יכולים להשתתף בקורס גם אנשי חינוך, מורים ומדריכים למבוגרים, נוער וילדים, שרוצים להעמיק את ידיעותיהם על המורשת היהודית.

 


תעודה


על מנת לסיים את הקורס בהצלחה, יש לעמוד בחובת הנוכחות של 80% מן המפגשים, וגם להגיש עבודה מסכמת. בוגרי הקורס זכאים לתעודת השתתפות בקורס מדריכי טיולים לספרד ופורטוגל בדגש יהודי, מטעם המכללה האקדמית בוינגייט.


אפשרויות תעסוקה


הקורס מיועד להתמקצעות והרחבת ידיעותיהם של מדריכי טיולים, שיכולים לפתוח לעצמם אשנב להדרכת טיולים בספרד ובפורטוגל תוך התמקדות בתרבות היהודית במדינות אלו. כיום, אנשים רבים מתעניינים במורשת שלהם וטיולי שורשים הפכו לדבר נפוץ, כך שידע מעמיק לגבי הקהילות היהודיות בספרד ובפורטוגל יכול להוות יתרון עבור מורי דרך שרוצים להרחיב את קהל לקוחותיהם.


עבור אלו המשתתפים בחלק העיוני בקורס, קיימת אפשרות להרחיב את הכשרתם לאחר סיום הקורס, ולהשתתף בטיול סטאז' לספרד, בו הם יכולים לראות כיצד הידע שרכשו בקורס מיושם בשטח.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך גופני ולספורט בוינגייט

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

קורס מנעולנות בשעות הבוקר
שמעון
ללא תגובה
איפה מתקיימים לימוד קורס בישול
אחמד
1 תגובות
לימודי נורווגית היכן מתקיימים קורסים
נדב מגירכ
1 תגובות
קורס סייעת משלבת לעבודה בעירייה
דניאלה מזרחי
1 תגובות
קורס בישול בריא בשנת שבתון
ענת
1 תגובות
תנאי קבלה ומשך לימודי משחק
דיצה בן זקן
1 תגובות
קורס קונדיטוריה במרכז ובשרון
סמאהר מרעי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,852 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון454 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,565 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תיירות - מלונאות

אביה מזרחי מגן
אביה מזרחי מגן מאמינה ששילוב של ידע ותעוזה הוא הכלי להצלחה בתחום. "ידע הוא כוח. חשוב לצבור ידע ולהיות סקרנים. כדי לפתח קריירה במלונאות חשוב להיות גם אוהב אדם, מישהו שב – DNA שלו נמצאים ערכים של מתן שירות ונתינה. כדי להצליח בתחום חייבים גם תעוזה, לא לפחד להעז ולעשות מה שאחרים חששו לעשות."
היא חושבת שתחום המלונאות הוא קרקע לצעירים שרוצים להגיע לתפקידי ניהול. "מלונאות הוא תחום מאוד דינמי, לצעירים ניתנת הזדמנות לצמוח יחד עם הענף. בתחום יש הזדמנויות רבות לבנות קריירה ולצמוח מלמטה. זה ענף נפלא עם סיפוק אדיר."
אביה מזרחי מגן
מנכ"לית רשת המלונות פתאל
Whatsapp Whatsapp