לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > קורס ספורט > קורס סקאוטרים

קורס סקאוטרים ואנליסטים בספורט


מחפש/ת מידע על לימודים? קורס סקאוטרים? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
קורס מדריכי כדורגל
קורס מאמני כדורסל
קורס מאמני טניס
קורס מדריכי שחייה
קורס מדריכי ירי
קורס מדריכי אופניים
קורס שדרים וכתבי ספורט
קורס מנחי סדנאות שטח
קורס אילוף כלבים
קורס מאמני חדר כושר
 
 
קורס מדריכי אירובי
קורס מדריכי פילאטיס
קורס חילוץ
קורס פלדנקרייז
קורס הגנה עצמית
קורס סקיפרים
קורס צלילה
קורס מצילים
קורס גלישה
קורס סנפלינג

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

קורס סקאוטינג כדורגל וכדורסל


רוצים למצוא את מסי הבא?


נער בן 17 משחק בליגת הנוער בעיר קטנה בדרום הארץ, וחולם לשחק בנבחרת ברצלונה, או לפחות בליגת העל. מי שיכולים להגשים את חלומו של אותו צעיר כישרוני ואלמוני, ובמקביל גם להביא לקבוצות כדורגל את הכוכב הגדול הבא שלהן הם הסקאוטרים, מאתרי שחקנים וכישרונות. סקאוטינג הוא ענף וותיק בכדורגל וגם בענפי ספורט אחרים בעולם כמו כדורסל או בייסבול, ויש לו תפקיד חשוב להצלחה ולצמיחה של הנבחרת.


במסגרת תפקידם, הסקאוטרים מזהים שחקנים מבטיחים ובעלי פוטנציאל במועדוני ספורט בארץ ובעולם וכן כישרונות צעירים בקבוצות נוער וילדים, בתקווה למצוא את השחקן שדרכו הנבחרת יכולה לצמוח ולהגיע לנצחונות - ואולי כך גם לגביע. כדי לעשות זאת, הם אוספים נתונים אודות השחקן והקבוצה בה הוא משחק כיום, מנתחים אסטרטגיות ודפוסי פעולה, צופים במשחקים ומנהלים משא ומתן מול קבוצות ומועדונים בדרך לרכישה הגדולה.


בקבוצות רבות בספורט הישראלי, בענפים כמו כדורגל, כדורסל ותחומי נוספים, הבינו כי כדי לעמוד בסטנדרטים עולמיים יש צורך לחזק ולפתח את תחום הסקאוטינג בישראל וכן לבנות את מיומנויות האנליזה והניתוח של הסקאוטרים הקיימים היום. לשם כך שואפים להכשיר דור חדש של סקאוטרים, שיכולים לעמוד בתנאים הדינמיים והמאתגרים של עולם הספורט ולעזור לקבוצות כדורגל וכדורסל לפרוח ולשגשג.


קורסים להכשרת סקאוטרים מעניקים למשתתפים את הכישרון שנחוץ כדי לזהות כישרונות בעולם הספורט ולאתר את השחקנים החמים של מחר. קורסים אלה מתאימים בדרך כלל למי שהספורט הוא בדמם, למי שמבינים את המצב בשטח, מכירים כל שחקן וכל קבוצה וניחנו בטביעת העין לזהות את הכישרון הגדול הבא.


איך נהיים סקאוט? איך להיות סקאוט כדורגל?


ישנן מספר דרכים להגיע לתפקידי סקאוטינג בזירת הספורט המקומית והעולמית. במקרים רבים, מי שעוסקים בסקאוטינג הם עובדים מנוסים בעולם הספורט, אשר פילסו את דרכם בנבחרות ומועדוני ספורט ולאחר צבירת שנות ניסיון וותק והבנה מעמיקה של המתרחש בענף, השתלבו בתפקידי סקאוטינג, בין אם במועדון אחד ובין אם בחברות שמציעות שירותים כאלה למספר מועדונים וקבוצות. גם אנליסטים בתחום הספורט יכולים לפעול מתוך קבוצה אחת או לעבוד מול מספר מועדוני ספורט.


אפשרות נוספת להשתלבות בתחום זה היא לימוד בקורסים ותכניות לימודי תעודה מתאימים. אמנם אין דרישה בחוק כי סקאוטרים צריכים להשלים לימודי תעודה או לעבור מבחנים מקצועיים כלשהם, אך הקורסים יכולים להעניק למשתתפים שמגיעים עם זיקה לעולם הספורט ועם הבנה משמעותית של ענפי ספורט את הכלים שנדרשים כדי להשתלב בתחום זה ולפתח בו קריירה מצליחה ומספקת.


בעידן הטכנולוגי של היום, תפקידיהם של הסקאוטים משתנים בצורה ניכרת והופכים תלויים הרבה יותר ביישומים ומערכות ממוחשבות מתקדמות. בסיסי נתונים, תוכנות לניתוח של נתונים סטטיסטיים ואפליקציות שונות הן רק חלק מארגז הכלים של סקאוטרים מתקדמים, שמעוניינים לעמוד בקצב הדינמי של הספורט העולמי. הקורסים מעניקים למשתתפים ידע והבנה גם בפן הטכנולוגי של הענף וכך יכולים להעניק יתרון למי ששואפים להשתלב בו.


קורס סקאוטינג ואנליסטים


קורס סקאוטרים מאפשר לתלמידיו ללמוד בהרחבה על תחומי האחריות המקצועיים של סקאוטרים בעולם הספורט. המשתתפים לומדים יסודות בטקטיקה של נבחרות, בהתנהלות של קבוצות כדורגל ומועדוני ספורט מובילים בישראל ובעולם והתהליך הזיהוי של הזדמנויות לרכישה של שחקנים.


כמו כן, הקורסים שמים דגש על ניתוח סטטיסטי של התנהלות בספורט, הם מעניקים למשתתפים כלים מעולם ה - Data analysis, שמתמקד בניתוח של נתונים כמותיים ואנליטיים כדי להספיק מסקנות פרקטיות להתנהלות של קבוצות ומועדונים. משתתפי הקורס גם נחשפים לתוכנות, למאגרי נתונים ולמערכות דיגיטליות דרכן יכולים סקאוטרים לשאוב נתונים מקצועיים ולקבל החלטות יעילות. הפן הטכנולוגי הזה הוא חשוב לכל סקאוטר בשוק של היום וכך המוסדות שואפים להעניק למשתתפים בהם כלים פרקטיים לשימוש נכון במערכות אלה כחלק מן הפעילות המקצועית.


קורס סקאוטינג בכדורגל


קורס סקאוטינג בכדורגל מעניק למשתתפים בו את כל הידע אודות תפקוד והתנהלות של קבוצות ומספק להם הבנה מעמיקה של תהליכי הניתוח של משחקים וקבוצות. המשתתפים לומדים כיצד להתנהל מול סוכני כדורגל, מול מנהלי קבוצות, מול מאמני כדורגל וכן מול גורמים נוספים שפועלים במערכת. הם גם מתוודעים ליישומים ולתוכנות ממוחשבים שבהם עושים היום שימוש מומחים בענף הכדורגל בארץ ובעולם כדי לסייע להם בשיקולים המקצועיים ובתהליכי קבלת ההחלטות.


סקאוטינג כדורסל


תחום הסקאוטינג איננו ייחודי רק לכדורגל וגם בכדורסל יש לסקאוטרים תפקיד חשוב בהצלחה של קבוצות. קבוצות כדורסל שיש להן מערכות סקאוטינג מבוססות וחזקות יכולות לקבל החלטות נכונות ויעילות יותר בבחירה של שחקנים מקבוצות מקומיות או בעת רכישה של שחקנים זרים ממדינות מעבר לים. בדומה לכדורגל, גם בכדורסל סקאוטרים לא עובדים לפי מודלים וגישות מוכנות מראש אלא שואפים להתאים את המהלכים שלהם לאופי של הקבוצה ולצורכים של מאמני הכדורסל. למשאבים שיש ברשותה וליעדים שהיא מציבה לעצמה לעתיד הקרוב. הם פועלים במשך כל השנה באיתור של שחקנים מבטיחים ומבצעים תחקיר מקיף לגבי מכלול הגורמים שיכולים להיות בעלי השפעה על תפקודם בקבוצה כגון היסטוריה מקצועית, רקע בריאותי, אישיות והתאמה לשחקנים האחרים בקבוצה.


נושאי לימוד


לאורך הקורס לומדים על שלל סוגיות חשובות לתפקידם של סקאוטרים, הנה כמה מהן:

 

  • ניהול מקצועי בספורט
  • תוכנות בתחום הסקאוטינג
  • דוחות שחקנים
  • טקטיקה ומערכים בכדורגל
  • כדורגל ישראלי
  • ניתוח סטטיסטיקת משחקים
  • עבודת סוכני כדורגל  
  • איתור הזדמנות לרכישת שחקנים   
  • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורסים בתחום הסקאוטינג משתנים בין מוסדות הלימוד השונים. בחלק מן המוסדות יכולים להתקבל מועמדים בעלי ניסיון בתחום אימון הכדורגל (או ענפי ספורט נוספים) שיש ברשותם מספר שנים של ניסיון מקצועי והסמכה מוכרת כחוק.


מוסדות לימוד אחרים מקבלים גם חסרי ניסיון מקצועי באימון ספורט, אך דורשים מן המועמדים ידע והבנה של תהליכים בתחום הספורט ובקיאות במתרחש בארץ ובעולם. לשם כך נערכים מבחני מיון פנימיים של מוסדות הלימוד וכן ראיונות אישיים, שמטרתם ל קבוע את מידת ההתאמה של המועמדים לקורסים ולעבודה בתחום הסקאוטינג באופן כללי. לעיתים יש צורך להכין מטלה לפני מועד הריאיון ולהגיש אותה כחלק מתנאי הקבלה.

 


אפשרויות תעסוקה ולימודי המשך


בוגרי קורסים בתחום הסקאוטינג פותחים לעצמם אפשרויות רבות לתעסוקה בעולם הספורט, הם יכולים להשתלב במועדוני ספורט בליגת העל ובליגה הלאומית, לפעול במסגרת ליגות נוער וכן לעבוד בחברות וגופים בתחום ניתוח נתוני הספורט. חלק מן המוסדות עורכים לבוגריהם סטאז' או התמחות בחברות וארגונים בתחום הספורט, כדי לסייע להם בהשתלבות בעבודה.


בעולם הספורט יש הים ביקוש רב מאוד לאנליסטים. לקבוצות בענפים שונים יש צורך אדיר במומחים שיכולים לסייע להן לאתר שחקנים חדשים ולערוך מחקרים על קבוצות מתחרות כדי לצמוח ולשפר את ההישגים. סקאוטרים איכותיים יכולים לצמוח במהירות בזירת הספורט הישראלית ואפילו להתנהל מול גורמים רשמיים ומקצועיים בספורט העולמי. הם גם יכולים להמשיך לפתח את הכישורים והיכולות שלהם דרך הכשרות מקצועיות נוספות בעולם הספורט וכן קורסי ניהול, שיכולים לספק להם ידע ניהולי להובלה של יוזמות ופרויקטים. מי שמגלים עניין גם בעולם המדיה ותקשורת הספורט יכולים ללמוד בקורסים כגון קורס שדרי ספורט ולרכוש ידע נרחב בענף זה.

 


מוסדות

 

 

  • מכון וינגייט (נתניה): בבית הספר למאמנים ולמדריכים של מכון וינגייט מתקיימים שלל מסלולי הכשרה מקצועית שמתאימים לספורטאים ולעוסקים במקצועות ניהול הספורט. הקורסים השונים שנלמדים בבית הספר למאמנים מתמקדים בהכשרתם של מדריכים ומאמנים לספורט התחרותי והעממי ולהענקת כלים בענף מנהל הספורט. במהלך קורס סקאוטרים של בית הספר, אשר נפרש על פני כשנה אחת, מעניקים מיומנויות מקצועיות לאיתור של ספורטאים בעלי פוטנציאל ולהתנהלות נכונה מול גורמים בזירת הספורט המקצועית. בין הקורסים הנוספים שאפשר ללמוד בבית הספר נכללים קורס ניהול בספורט, קורס מדריכי חדר כושר, קורס מאמני כדורגל, קורס מאמני כדורסל וכן קורסים במקצועות הרפואה האלטרנטיבית שמעניקים ידע שרלבנטי לעוסקים בספורט.


אתם וודאי רוצים לדעת היכן עוד מתקיימים קורסים אלה, מה עלות הלימודים ומתי מתקיימים ימים פתוחים בקרוב. נציגי השירות האישי שלנו נמצאים כאן כדי לענות על כל שאלה שלכם. אנו ממליצים לכם להיעזר חינם בשירות האישי שלנו ולחסוך כסף וזמן יקר.

רוצה לדעת יותר על קורס סקאוטרים? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על קורס סקאוטרים
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.

חוות דעת של סטודנטים: קורס ספורט (2 חוות דעת)
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע: 4.5 מתוך 5    
אילה,מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני, האקדמית בוינגייט - קורס ספורט טיפולי, 25/10/2017
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
את החברים ואת המיקום הנוח והמרענן ויש גם שיעורים מעניינים עם אנרגיות

על הקמפוס
מקום מרכזי ונחמד מאוד יש חברה ואווירה טובה יש לבוא עירניים ולשמור על הכללים
בן,מכללת שיאים, מדריכי חדר כושר, 12/07/2014
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני מאוד אוהב את המרצים. הם מקצועיים ברמה גבוהה, ודואגים להעשיר את הידע גם מעבר לחומר הנלמד.

על הקמפוס
הקמפוס ממוקם במרכז הספורט של אוניברסיטת תל אביב, ויש בו חנייה מרווחת. 5 דקות הגעה מתחנת רכבת האוניברסיטה באוטובוס.

    
פורומים בתחום
פורום לימודי תעודה | קורסים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
קורס טיפוס הרים
קורס גלישת מעטפת
קורס צניחה
קורס נהיגה מתקדמת
קורס ניהול מתחם חבלים אתגרי
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לקורס ספורט
לימודי חוץ - מכללת אוהלו
הג'ימנסיה
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
בית ספר אוקסיג'ן
קורס הדרכת פילאטיס - שלי בר
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על קורס סקאוטרים?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.


סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
מועדי הפתיחה לקורס ניהול משרדי הובלה (לפני 1 ימים, 9 שעות, 46 דקות)
קורס להכשרת מדריכי כושר וספורט (לפני 1 ימים, 12 שעות, 38 דקות)
מועדי פתיחה לקורס גישור אצלכם (לפני 1 ימים, 14 שעות, 12 דקות)
האם מקבלים שתי תעודות בסיום קורס חשמלאי בודק 1+2? (לפני 1 ימים, 15 שעות, 5 דקות)
קורס הנפתח בשנה הקרובה בהנחיית קבוצות (לפני 1 ימים, 15 שעות, 35 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD