קורס מובילי קבוצות אופניים במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

אהבת? שתף ב:

קורס מובילי קבוצות אופני שטח במכללה האקדמית בוינגייט


רכיבה בשטח יכולה להיות פעילות מאתגרת ומגבשת למגוון אוכלוסיות, מצעירים ועד מבוגרים. כדי להבטיח כי הפעילות נערכת בתנאים מתאימים ותוך שמירה על הבטיחות, חשוב כי היא תתבצע בהדרכה צמודה של מדריכים מנוסים. מובילי קבוצות אופניים הם אנשי מקצוע שברשותם הידע והמיומנויות הנדרשות לעבודה עם קבוצות רוכבים והם מחזיקים הם בידע הטכני שנדרש לתחזוקת האופניים והן ביכולות ההדרה והעבודה עם קבוצות. זוהי עבודה שנערכת לעיתים בתנאים לא פשוטים וכרוכה גם בניווט ושהייה בשטח.


רוכבים בעלי ניסיון וזיקה לענף אופני השטח שמעוניינים להפוך את אהבת הספורט לקריירה יכולים ללמוד בקורס מובילי קבוצות אופני שטח שמתקיים בבית הספר לתיירות ופנאי אתגרי של המכללה האקדמית בוינגייט. במהלך הקורס מפתחים את המיומנויות הנדרשות להובלת קבוצות רכיבה באופן מקצועי ואיכותי. בסיום התכנית הבוגרים יכולים להוביל מגוון סוגי קבוצות בשטח, תוך שמירה על הבטיחות והציוד. באפשרותם להשתלב בחברות בתחומי הפנאי, הספורט האתגרי ותיירות האתגר ולהוביל בין היתר קבוצות גיל שונות.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס מתמקדים בהכשרתם של מובילים לקבוצות רכיבת אופני שטח, שביכולתם להדריך ולהוביל שלל סוגי קבוצות באופן יעיל ובטוח ותוך שמירה על שלמות ותקינות הציוד. תחילה מתמקדים המשתתפים בהכרות עם סוגי אופניים שונים ובתכונותיהם ובאופן ההתאמה של אופניים לרוכבים. לאחר מכן, נרכשות טכניקות הדרכה והנחייה שיכולות לסייע למשתתפים להוביל פעילויות בשטח, כגון שיפור יכולות הרכיבה של לקוחותיהם, ניווט בשטח ותכנון של מסלולים מאתגרים ומגוונים. הם גם לומדים כיצד לתכנן מסלולים ולבנות את מהלכי הפעילות כך שיתאימו לצורכי הרוכבים.


בקורס שמים דגש גם על נהלי הבטיחות ברכיבה וכללים להתנהלות נכונה בתנאי השטח. כמו כן, נלמדים עקרונות התמודדות עם תקלות שעלולות להתרחש בציוד ובאופניים.


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 60 שעות לימוד והוא מרוכז בעשרה ימי פעילות. התכנית משלבת הן שיעורים עיוניים שמתקיימים בקמפוס המכללה האקדמית בוינגייט והן שיעורים מעשיים שנערכים באתרים שונים ברחבי הארץ ובמהלכם מתנסים בפועל בהדרכה במסלולי רכיבה. במסגרת התכנית נכלל גם קורס מגישי עזרה ראשונה.


נושאי הלימוד


במהלך הקורס נלמדים מבחר נושאים, הנה כמה מהם:

 

 

  • התמצאות במפות
  • תכנון מסלולי רכיבה
  • כללים לרכיבה בטוחה
  • טיפול בתקלות אופניים
  • שיפור מיומנויות הרכיבה
  • התאמת אופניים לרוכבים
  • מיומנויות להובלת קבוצות
  • ועוד

 

סגל הוראה


מרכז התכנית הוא מדריך אופניים מנוסה, שברשותו שנים רבות של ניסיון בהובלה וארגון של טיולי אופני שטח ברחבי הארץ.


על מוסד הלימוד


בתחום האופניים מתקיימים בבית הספר לתיירות ופנאי אתגרי של המכללה גם קורס מדריכי אופניים וקורס מתכנני ובוני שבילי אופניים. נוסף על כך, נערכים במוסד הלימוד מגוון קורסים נוספים בענפי הספורט, התיירות והאתגר. בין המסלולים הללו נכללים קורס מדריכי גלישה ממצוקים, קורס מורי דרך, קורס מנהלי מתחם חבלים אתגרי, קורס טיפול באמצעות הרפתקה ושהייה בטבע ועוד.


הקורסים במוסד הלימוד מתמקדים בכלים הנדרשים למעוניינים לפתח קריירה בתחומי התיירות והאתגר, במהלכם ניתן להיחשף לתרבויות שונות, לענפי ספורט ולשלל סוגי פעילות לאוכלוסיות מגוונות. במוסד הלימוד שמים דגש על התנסות בפועל בתהליכים והכלים הנלמדים, בין היתר דרך התנסויות, סיורים וסדנאות. קמפוס מוסד הלימוד ממוקם בסמוך לנתניה.

 

תנאי קבלה


קורס זה מיועד לרוכבים מנוסים בתחום רכיבת השטח, שברשותם אופני שטח תקינים. על המועמדים להיות בעלי כושר גופני ברמה טובה. מומלץ לפנות אל מוסד הלימודים לקבלת המידע המפורט והעדכני ביותר לגבי תנאי הקבלה לתכנית.


תעודה


משתתפים שמשלימים את הקורס בהצלחה מקבלים תעודת מובילי קבוצות אופני שטח שמוענקת על ידי בית הספר לתיירות אתגרית של המכללה האקדמית בוינגייט. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים להשלים את כל המטלות הניתנות לאורך הקורס.

עוד מסלולי לימוד - מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם