קורס מבקר מטפים במכללת כרמל בטיחות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על כרמל בטיחות - מבקר מטפים.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מבקרי מטפים - מכללת כרמל בטיחות


מתקדמים בתחום בטיחות האש


בהתאם לתקינה, מפעלים וארגונים נדרשים לבצע בדיקה שנתית של מטפי הכיבוי המטלטלים. את הביקורת הזו יכולים לבצע בודקי מטפלים שקיבלו אישור לכך מטעם נציבות כיבוי האש וההצלה בלבד.


במכללת כרמל בטיחות מתקיים קורס מבקרי מטפים, שנערך בהתאם לדרישות התקן 129. תכנית זו מתאימה לעובדי בתחום הבטיחות וכיבוי האש שמעוניינים לרכוש ידע מקצועי חיוני לפיתוח הקריירה וכך להרחיב את תחומי האחריות שלהם במסגרת הארגון או המפעל בו הם פועלים. תכנית זו מתקיימת בהתאם לאישור בפיקוח נציבות הכבאות וההצלה.


תכנית הלימודים


משתתפים בהכשרה מקצועית זו לומדים בהרחבה על תפקידיהם של מבקרי המטפים בתעשייה ועל תחומי האחריות שלהם. הם בוחנים שלל שיטות לכיבוי דליקות באמצעות חומרי כיבוי לרבות מטפים, גז ואבקות וסוקרים את היתרונות והחסרונות של כל אחת מן השיטות. לאחר מכן הם מכירים את תכונותיהם של מטפים שונים ואת תהליכי השימוש בהם. כמו כן, הם לומדים על תקנים הרלבנטיים למבקרי המטפים, בהם תו התקן 129 חלק 1.


בהמשך ההכשרה, נלמדים תהליכי הבקרה השוטפת הנדרשים בארגונים ובמפעלים כחלק מן השמירה הכוללת על בטיחות בעבודה. הם מתוודעים לדוחות הביקורת שאותם נדרשים להכין מבקרי המטפים במסגרת תפקידם ואף מתרגלים את הכנתם באופן מקצועי.


מתכונת הלימוד


קורס זה משלב בין הרצאות עיוניות שבהן מכירים מקרוב את החקיקה בתחום ביקורת המטפים לבין תרגולים פרקטיים שבהם מתנסים באופן מעשי בביקורת מטפים בהתאם לכלים הנלמדים ומתרגלים את הכנת דוחות הבקרה הרשמיים.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך קורס מבקרי מטפים כוללים בין היתר את התחומים הבאים:

 

 • תיאור ותכונות מטפים
 • כיבוי באמצעות מטפים
 • אבקות, גז וחומרי כיבוי
 • תפקידי מבקרי מטפלים
 • סיכונים הגורמים לדליקה
 • יתרונות וחסרונות אמצעי כיבוי   
 • ביקורת מטפים
 • שיטות כיבוי אש
 • הכנת דוחות ביקורת
 • איתור וזיהוי מפגעים   
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


במכללת כרמל בטיחות ניתן ללמוד בעוד מגוון של הכשרות מקצועיות. בתחום כיבוי ובטיחות האש, ניתן ללמוד בקורסים נוספים, כגון קורס נאמני בטיחות אש וקורס בטיחות אש. במוסד הלימוד מתקיימות גם הכשרות בענפים כגון בטיחות, בנייה, חשמל, רכב ואיכות. בין הקורסים הנוספים במכללה ניתן למנות קורס הכשרת מדריכי בטיחות, קורס חשמלאי בודק, קורס חשמלאי מתח גבוה, קורס ממונה אנרגיה, קורס הנדסת איכות, קורס תוכנת סולידוורקס, קורס CNC, קורס עבודה בגובה, קורס בקרים מתוכנתים ועוד מגוון רחב של מסלולי לימוד.


מוסד הלימוד פועל בפיקוח של גופים ממשלתיים שונים לרבות משרד העבודה, משרד התחבורה, משרד התשתיות, נציבות ההצלה והכבאות וגורמים נוספים. רבים מבין הקורסים המתקיימים במכללה מכינים לקראת מבחני הסמכה רשמיים של גורמים אלה. הקורסים המתקיימים במכללה כוללים תרגולים מעשיים במטרה לסייע למשתתפים לפתח מיומנויות פרקטיות ליישום בהמשך דרכם המקצועית. כמו כן, מוסד הלימוד מסייע לתלמידים בהשמה מקצועית במפעלים וארגונים שונים לאחר תום הכשרתם. נוסף על ההכשרות המקצועיות המתקיימות במכללה, היא מפעילה גם הכשרות ייעודיות למגזר התעשייתי שמתקיימים במפעלים וחברות בשלל תעשיות כגון ענף המתכת, האנרגיה, התעשייה הכימית ועוד במטרה לענות על הצורכים של הארגונים.


תנאי קבלה


מסלול זה מתאים לבעלי תפקידים בתחום הבטיחות במפעלים ובארגונים שברצונם להשתלם בתחום ביקורת המטפים כדי להתקדם לתפקידים אלה בארגונים שלהם. בין היתר, הקורס מיועד לממוני בטיחות בעבודה ולאנשי צוות חירום.


תעודה


קורס זה מוכר כ - 2 ימי עיון לממוני בטיחות. כדי להיות זכאים להכרה זו יש צורך לעמוד בכל חובות התכנית ולעבור את המבחן העיוני המסכם שמתקיים בסיומה שבה נבחנים על כלל הנושאים הנלמדים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: כרמל בטיחות - המכללה לבטיחות והכשרה מקצועית, לעובדים ולחברות

עוד מסלולי לימוד - כרמל בטיחות

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

לימוד קורס מטפסים
אחמד חוגיראת
ללא תגובה
קבלת תעודה מקצוע בתום קורס
liat
2 תגובות
לימודי הבטחת איכות ברחבי הארץ
עידן
1 תגובות
קורס מאמן קיקבוקס במרכז
קאסם קאסם
1 תגובות
קורס מפעיל מתקנים תעשייתים
פרידה מלק שר
1 תגובות
קורס ריתוך אלומיניום נירוסטה
אורי גרויא
1 תגובות
איפה יש קורס ייעוץ ארגוני
ליאת רוזנר
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,038 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב967 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,265 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp