קורס חשמלאי ראשי במכללת כרמל בטיחות

רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על כרמל בטיחות - חשמלאי ראשי.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת חשמלאי ראשי במכללת כרמל בטיחות


מפתח להתקדמות בעולם החשמל


ענף החשמל כולל בתוכו דרגות הסמכה שונות לאנשי המקצוע, שנוגעות להיקף סמכות תפקידם ולמורכבות העבודות שהם מורשים לבצע. חשמלאים שברצונם להתקדם ולהרחיב את אפשרויות העבודה שלהם יכולים לפנות להכשרות מקצועיות מתאימות וכך לעלות לדרגה גבוהה יותר בחשמל. אחת הדרגות הבכירות בתחום היא "חשמלאי ראשי", אשר מסמיכה את החשמלאים לבצע תכנון, תחזוקה ופיקוח במתקנים בתעשייה ובמגזר הפרטי. כך למשל, יכולים חשמלאים ראשיים לקבוע נקודות חשמל בבתים, להתקין קווים ולטפל בקצרים.


קורס חשמלאי ראשי שעורכת מכללת כרמל בטיחות בא להכין את המשתתפים לקראת בחינות ההסמכה של משרד הכלכלה, שמהוות שלב הכרחי בדרך לקבלת הרישיון. התכנית מקנה ידע עיוני וגם כישורי עבודה פרקטיים לביצוע התקנות ותיקונים. בוגרי המסלול יכולים לפנות לעבודה כשכירים בחברות ובמפעלים או להתחיל קריירה עצמאית.

 


תכנית הלימודים


מסלול זה בא להכשיר את תלמידיו לעבודה במערכות חשמל במתח נמוך ולעריכת תכניות מקצועיות במתקנים מסוג תלת פאזי, שלהם עוצמה של 250 אמפר לכל היותר. בתחילת ההכשרה המשתתפים רוכשים ידע בסיסי ביסודות ענף החשמל, במקצועות כמו פיזיקה ומתמטיקה. בהמשך, הם לומדים כיצד להפעיל ולתחזק מתקנים ומכונות ממגוון סוגים, לרבות בקרים מתוכנתים ומערכות ממוחשבות נוספות. כמו כן, הם בוחנים את נהלי העבודה הבטוחה והתקינה לאיתור ולטיפול בתקלות וגם לומדים מיומנויות לניהול של צוות חשמלאים ולפיקוח על עבודתם בשטח.


מתכונת הלימוד


קורס זה מוצע במספר מסלולים, לפי מידת הרקע הקודם של המועמדים, מרבית התכניות נמשכות כשנה אחת. השיעורים מותאמים לצרכים של אנשים עובדים וכך מתקיימים פעמיים במהלך השבוע בשעות הערב. מלבד הרצאות עיוניות, התלמידים גם מתרגלים את מיומנויות העבודה במתקני החשמל דרך התנסות מעשית במעבדות המכללה.


נושאי הלימוד


מבין הנושאים הנלמדים לאורך הקורס נכללים:

 

 • מתמטיקה
 • מתקני חשמל
 • מכונות חשמל
 • תורת החשמל
 • יסודות בפיזיקה
 • ועוד


סגל הוראה


בראש תכנית זו עומד מהנדס חשמל מנוסה, אשר שימש בעברו בוחן מטעם משרד הכלכלה. כמו כן, ניהול מספר מחלקות בתחום החשמל במוסדות אקדמיים ברחבי הארץ.


על מוסד הלימוד


במכללת כרמל בטיחות שבחיפה מתקיימות מגוון של הכשרות מקצועיות בתחומים מבוקשים בתעשייה. בין תחומי הלימוד נמנים בניין, ניהול, תחבורה, כיבוי אש ובטיחות בעבודה. רוב התכניות נערכות בפיקוחם של גורמים ממשלתיים כמו משרד התחבורה ומשרד הכלכלה ומעניקות לבוגריהן תעודות מקצוע מטעמם. בחטיבה להכשרת חשמלאים של המכללה מציעים גם קורס חשמלאי מוסמך, קורס חשמלאי בודק, קורס חשמל מתח גבוה וקורס בקרים מתוכנתים.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל בוגרי קורס חשמלאי מוסמך שברשותם רישיון מסוג "חשמלאי מוסמך" לפחות. המכללה עורכת מספר מסלולי לימוד שמותאמים לרמת הוותק בעבודה ולניסיון המעשי של המועמדים בענף החשמל.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל דרישות הקורס ועוברים בהצלחה את כל הבחינות המסכמות בסיומו זכאים לקבל תעודת גמר "חשמלאי ראשי" אשר ניתנת מטעם מכללת כרמל בטיחות ומשרד הכלכלה. מי שעומדים גם בתנאים שנקבעו בחוק החשמל יכולים לקבל גם את רישיון החשמלאי הראשי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: כרמל בטיחות - המכללה לבטיחות והכשרה מקצועית, לעובדים ולחברות

עוד מסלולי לימוד - כרמל בטיחות

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

איפה לומדים חשמלאי רכב מוסמך?
מחמוד עבד אל ראזק
ללא תגובה
קורסים בתחומי ההדרכה ועולם הרוח
לילך
ללא תגובה
קורס חקירות ביטוח במרכז
אלישע מור
ללא תגובה
איפה לומדים קורס ניהול רשתות?
מסארוה חסן
1 תגובות
קורס הסרת אפוטרופוס עצמי בדיני משפחה
הודיה
1 תגובות
קורס הכשרה בייעוץ פנסיוני
יעקב ברונשטיין
1 תגובות
מכונאות רכב סוג 3
ישראל חייט
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן948 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי554 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp