קורס חשמלאי מתח גבוה במכללת כרמל בטיחות

שירות אישי - צור קשר

כרמל בטיחות

אהבת? שתף ב:

קורס הכשרת חשמלאי מתח גבוה במכללת כרמל בטיחות


אפשרות לקידום בענף החשמל


במדרג הכשרת החשמלאים, נחשבת דרגת "חשמלאי מתח גבוה" להסמכה הגבוהה ביותר. היא מקנה לאנשי המקצוע סמכויות רבות לעבודה בחשמל וכמובן אחריות רבה שמתלווה לתפקיד חשוב זה במשק. חשמלאים בדרגה זו אמונים על התקנה ופיקוח על מתקנים שונים, ביתיים ותעשייתיים.


כמו כן, הם מסייעים בתהליכי חלוקה והעברת חשמל במתקנים ובתיקון של תקלות שמתרחשות בתחנות. אלו עבודות שמתבצעות בתנאי שטח לא פשוטים שמציבים אתגרים וסכנות לאנשי המקצוע שמבצעים אותן. עם זאת, מדובר במטלות שהן הכרחיות לתפקוד התקין של התעשייה שכן מפעלים וארגונים תלויים באספקה השוטפת של חשמל דרך הקווים ורשתות החשמל.


מכללת כרמל בטיחות מציעה קורס חשמלאי מתח גבוה, שבא להכשיר חשמלאים להתקדמות לרמה מקצועית גבוהה יותר. התכנית מקיפה את המתקנים והמכשירים שמצויים במערכות מתח גבוה ומספקת כלים לאחזקה ולתיקון. בנוסף, הקורס מכין את המשתתפים לקראת בחינות ההסמכה שעורך משרד הכלכלה, שלב הכרחי בדרך לקבלת רישיון החשמלאי.

 


תכנת הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים לומדים איך לבצע התקנות, עבודות תכנון ופעולות תחזוקה במתקנים ברמת מתח שמעל 1,000 וולט. כך הם סוקרים את נהלי העבודה במתקנים מסוג זה ומכירים את כלי העבודה והציוד המקצועי בו משתמשים החשמלאים. כמו כן, הם בוחנים את נהלי העבודה הבטוחה בחשמל מתח גבוה ולומדים כיצד למנוע תקלות ומצבי התחשמלות שעלולים להתרחש במתקנים.


מתכונת הלימוד


קורס זה מתקיים לפי הנחיות משרד הכלכלה וכך כולל כ - 177 שעות לימוד. המשתתפים יכולים לבחור בין מסלול מזורז שאורכו כ - 4 חודשים לבין מסלול רגיל שנמשך כשמונה חודשים. בנוסף לשיעורים העיוניים ולהדגמות המתקיימים בכיתה, המסלול כולל גם סיורים מקצועיים ותרגולים מעשיים שונים שנועדו לדמות את העבודה במתקני מתח גבוה בתעשייה.


נושאי הלימוד


מבין הנושאים הנלמדים בתכנית זו אפשר לכלול גם:

 

  • עזרה ראשונה
  • פגיעות חשמל
  • הפעלת ציוד ייעודי
  • עבודה במתח גבוה
  • חוקי עבודה במתקנים    
  • ועוד


סגל הוראה


ראש מסלול זה הוא מהנדס חשמל מנוסה, בעל ותק רב בהוראה במסלולי תעודה להכשרת הנדסאים ובניהול מגמות חשמל במוסדות אקדמיים שונים. כמו כן, שימש בעברו כבוחן מטעם משרד הכלכלה לקורסי חשמלאים.


על מוסד הלימוד


מכללת כרמל בטיחות שבחיפה מפעילה מרכז הכשרת חשמלאים, בו ניתן ללמוד בקורסים שמכינים לקבלת רישיון בדרגות שונות. אלו כוללים קורס חשמלאי בודק, קורס חשמלאי ראשי וקורס חשמלאי מסוייג. כמו כן, ניתן ללמוד בעוד שלל הכשרות טכניות במוסד לימוד זה. בין היתר, מתקיימים קורס בקרים מתוכנתים, קורס טכנאי מנעולים, קורס עבודה בגובה, קורס ריתוך וקורס הפעלת דודי הסקה וקיטור.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים בעלי ניסיון קודם בתחומי החשמל, שברשותם רישיון מסוג חשמלאי מוסמך ומעלה.


תעודה


בתום המסלול משתתפים שעומדים בכל חובותיהם מקבלים תעודת גמר שניתנת על ידי מכללת כרמל בטיחות ומטעם משרד הכלכלה. כדי לזכות בה הם צריכים לעבור מספר בחינות הסמכה חיצוניות. קבלת רישיון החשמל עצמו מותנית בעמידה בתקנות החשמל.

עוד מסלולי לימוד - כרמל בטיחות

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם