תואר שלישי בביולוגיה בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שלישי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על טכניון - דוקטורט בביולוגיה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שלישי בביולוגיה בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל


החיים תחת עדשת המיקרוסקופ


מפיתוח של תרופות מתקדמות להתמודדות עם מחלת הסרטן ועד למציאה של פתרונות מתקדמים לבעיות של זיהום סביבתי, המחקר הביולוגי מתמודד בימים אלה עם שאלות מהותיות והרות גורל. לחוקרים ישראלים יש מקום של כבוד בפריצות הדרך שמתבצעות בשנים האחרונות, כאשר הם תורמים את חלקם להבנה מעמיקה ומקיפה יותר של העולם שסביבנו, ושל היסודות המרכיבים אותו.


מי שמעוניינים להעמיק ולחקור את הסוגיות המובילות בעולם מדעי החיים יכולים לקבל כלים לכך במסגרת התכנית לתואר שלישי בביולוגיה של הטכניון. במסגרת מסלול התואר השלישי תלמידי המחקר יכולים לעסוק בשלל תחומי מחקר בעולם הביולוגיה ולערוך ניסויים מתקדמים כדי לפצח שאלות שמעסיקות את עולם המחקר הביולוגי של היום. למאמרים ולמחקרים שלהם, אשר מתפרסמים בכתבי עת מובילים, יש יכולת לתרום להתפתחותו של שיח ביולוגי מחקרי ענף ומשמעותי, הן בארץ והן בעולם.


תכנית הלימודים


תכנית התואר השלישי מאפשרת לתלמידי המחקר לערוך מחקרים מתקדמים ומעמיקים, שיש להם ערך רב לעולם המחקר הביולוגי ולפיתוח בתחום זה. הם מעמיקים בגישות מדעיות ואנליטיות ועושים שימוש בכישורים מחקריים ובמיומנויות שיפוט והעמקה בכתיבה של מאמרים שיכולים לקדם את ההבנה המחקרית של היום בתחומי הביולוגיה השונים. הם מתנסים במציאת פתרונות לשאלות אשר מעסיקות את עולם המחקר הביולוגיה ובוחנים שיטות ניסוייות שונות דרך עריכה של ניסויים וניתוח התוצאות המתקבלות בהם. כמו כן, הם גם לומדים בהרחבה על תהליכי התפתחות שעוברים על המחקר הביולוגי בשנים האחרונות.


בפקולטה לביולוגיה של הטכניון חוקרי מגוון שטחי מחקר. ביניהם אפשר למצוא את תחום הביולוגיה המולקולרית של בעלי חיים וצמחים; ביולוגיה התפתחותית; הנדסה גנטית וגנטיקה מולקולרית; חקר הסרטן; אקולוגיה מיקרוביאלית; פיזיולוגיה של צמחים; ביולוגיה מערכתית; ביולוגיה של התא; ביופיזיקה וביוכימיה; ביוטכנולוגיה; וענפי מחקר נוספים שבהם ניתן להעמיק במסגרת התואר השלישי.


מתכונת הלימוד


משכה של תכנית הדוקטורט הוא בין שלוש לארבע שנים. תלמידי המחקר נדרשים להגיש את הצעת המחקר שלהם עד 11 חודשים מתחילת התכנית. לאחר אישורה של הצעה זו על ידי וועדת הפקולטה, הם ממשיכים לכתיבה אינטנסיבית של עבודת המחקר בסיוע ובליווי של המנחה, תוך דיווח שוטף למוסד הלימוד על התקדמות המחקר. נוסף על כך, על תלמידי המחקר לקחת חלק במספר קורסים עיוניים בתחום המחקר שלהם ולהשתתף בסמינרים מחקריים שמתקיימים על ידי חוקרי הפקולטה.


סטודנטים מצטיינים במיוחד בתואר השני בביולוגיה יכולים ללמוד בתכנית למסלול ישיר לתואר שלישי בביולוגיה, בו הם להגיש הצעת מחקר כבר במהלך התואר השני.


בטכניון מציעים לתלמידי המחקר מלגות לימוד לתואר שלישי. אלה כוללות מלגות שכר לימוד ומלגות קיום. תלמידי מחקר מצטיינים יכולים במקרים מסוימים לקבל תוספת למלגות אלה על סמך הישגיהם.


סגל מחקרי


בין החוקרים שפועלים במחלקה לביולוגיה של הטכניון ניתן למצוא: חוקר בעל תואר פרופסור שעוסק בחקר החלבונים וכן בחקר מחלת הסרטן; פרופסור שבוחן במחקריו היבטים בווירולוגיה חקר התרופות; חוקר המשמש ראש מעבדה לחקר הסרטן ולפיתוח תרופות נוגדות סרטן; דוקטור שעוסק בתהליכי הפקת אנרגיה של חיידקים; פרופסור אמריטוס אשר מתמקד בתחום הגנומיקה וההכוונה הגנטית; חוקרת אשר בוחנת את תחום הביולוגיה התאית ואת התקשורת בין תאים; וחוקרים רבים נוספים.


על מוסד הלימוד


הטכניון בחיפה מפעיל מערך נרחב של תכניות ללימודים מתקדמים, אשר מאפשר לסטודנטים לבחון שלל סוגיות מחקריות בענפי המדעים וההנדסה. במסגרת תכניות התואר השלישי, תלמידי המחקר יכולים להשתלב במסלולים שונים, בהם תואר שלישי בביוטכנולוגיה, תואר שלישי בכימיה, תואר שלישי בפיזיקה, תואר שלישי במדעי המחשב, תואר שלישי במתמטיקה וכן מגוון של תכניות לתואר שלישי בענפי ההנדסה השונים שנלמדים בטכניון. דרך תכניות אלה שואפים בטכניון לקדם את השיח המחקרי המדעי וההנדסי בארץ ובעולם ולהצמיח מחקרים מתקדמים ופורצי דרך.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית נדרשים לעמוד בתנאי הקבלה לתואר שלישי, במסגרתם עליהם להיות בעלי תואר שני מחקרי "מגיסטר במדעים" בתחומי הביולוגיה ומדעי החיים, בממוצע ציונים של לפחות 88. עליהם לצרף לבקשתם שתי המלצות מצד גורמים אקדמיים אשר מעידים על כישורי המחקר של המועמדים. נוסף על כך, יש צורך במציאה של מנחה לליווי כתיבת עבודת המחקר, מקרב חברי הסגל של הפקולטה. וועדות קבלה בוחנות את בקשות הקבלה לתכנית, לעיתים יש צורך בלימודי השלמה בהתאם לרקע האקדמי הקודם.


תעודה


תלמידי המחקר אשר עומדים בכל דרישות תכנית זו בהצלחה זכאים לקבל תואר שלישי PhD שמוענק על ידי הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp