הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד במכללת חמדת הדרום לדתיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על חמדת הדרום - הסבה לחינוך מיוחד.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראה בחינוך המיוחד לדתיים במכללת חמדת הדרום


חינוך מותאם לכל ילד וילדה


החיים בבית הספר מציבים לא מעט אתגרים ודילמות בפני ילדים וצעירים, הדבר רק מתחדד כאשר מדובר בצעירים עם צרכים מיוחדים, מילדים שמתמודדים עם קושי מוטורי או חושי ועד למתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז או ליקויי למידה שמקשים עליהם להשתלב בכיתות הרגילות. מסגרות החינוך המיוחד נועדו לאפשר לתלמידים אלה למצות את מירב היכולות שלהם ולפתח את עצמם מבחינה אישית, לימודית וחברתית.


מכללת חמדת הדרום מציעה תכנית הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד, אשר מתקיימת במסלול ייעודי שמותאם לציבור הדתי. התכנית מפעילה מסלולים נפרדים לגברים ולנשים. דרך הכלים שנלמדים בתכנית זו יכולים אקדמאים מגוון של תחומי ידע לרכוש מיומנויות הוראה וכך להשתלב בתחום הכשרתם במסגרות חינוך מיוחד מגיל שש שנים ועד 21 שנים.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול להסבת אקדמאים מתחילים ומתוודעים לעקרונות חשובים בתחום החינוך וסוקרים צורכים מגוונים של ילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים, כגון לקות מוטורית, לקות התנהגותית, לקות שמיעה ולקויות למידה. כמו כן, הם לומדים על שיטות טיפוליות שיכולות לסייע לאותם תלמידים, לרבות גישות באבחון ושילוב של בעלי חיים בהוראה. הם גם שמים דגש על דילמות ייחודיות עמן מתמודדים מחנכים בחינוך המיוחד במערכת הממלכתית דתית.


מתכונת הלימוד


אורכה של התכנית להסבת אקדמאים דתיים להוראה הוא כשנתיים. השיעורים מתקיימים יומיים במהלך השבוע, כאשר באחד מן הימים מתקיימת גם התנסות מעשית בהוראה בבתי ספר של החינוך המיוחד. חלק מן הקורסים בתכנית מתקיימים במתכונת מקוונת.


נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נלמדים במסגרת התכנית אפשר למנות:

 

 • תלמידים עם לקות מוטורית
 • ליקויי למידה
 • מוגבלות שכלית התפתחותית
 • מיומנויות ניהוליות
 • גישת האבחון הדינמי
 • הפרעות רגשיות והתנהגותיות
 • התאמת תכניות לימודים
 • פסיכולוגיה של הילדות והנעורים
 • שילוב בעלי חיים בהוראה    
 • אסטרטגיות ללמידה לילדים עם צרכים מיוחדים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת חמדת הדרום מתמקדת בלימודי חינוך ייעודיים לציבור הדתי. היא מפעילה תכניות לתואר ראשון ולתואר שני בחינוך וכן מסלולים רבים נוספים להסבת אקדמאים להוראה. אלה כוללים הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך, הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה, הסבת אקדמאים להוראת תנ"ך, הסבת אקדמאים להוראת אנגלית והסבת אקדמאים להוראת ספרות. כמו כן, ישנו מסלול השלמה לתואר B.Ed.. המכללה ממוקמת במועצה האזורית שדות נגב.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית ההסבה צריכים להיות בוגרי תואר ראשון בתחומים שונים בממוצע ציונים של לפחות 80. כמו כן עליהם לעבור ראיון קבלה אישי.


תעודה


מי שמשלימים את כל החובות המסגרת התכנית זכאים לקבל תעודת הוראה על ידי מכללת חמדת הדרום. לאחר תום התכנית הבוגרים צריכים להשלים שנה נוספת שמוקדשת לסטאז' מעשי בבית ספר. לאחר השלמתו ועם עמידה בחובות נוספות של משרד החינוך מוענק רישיון ההוראה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום

עוד מסלולי לימוד - חמדת הדרום

כלים שיעזרו לך לבחור