לימודי הוראת מתמטיקה לדתיים במכללת חמדת הדרום

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על חמדת הדרום - הוראת מתמטיקה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת מתמטיקה במכללת חמדת הדרום לדתיים


לומדים את הבסיס לכל המדעים


מתמטיקה כונתה בעבר "מלכת המדעים". כינוי זה אינו מפתיע, בהתחשב בכך שמקצוע זה מהווה מרכיב חיוני בתחומים מדעיים רבים, מביולוגיה, הנדסה, רפואה ועד כלכלה. מעבר לכך, המתמטיקה היא שימושית לחיי היומיום ונדרשת לפתרון בעיות בתחומים שונים כמו כמות, מרחב מבנה ושינוי.


מקצוע המתמטיקה הוא מורכב ונגיעתו בתחומים רבים הופכת אותו לאחד המקצועות הנרחבים בתכניות הלימוד השייכות למערכת החינוך. על כן, תלמידים מחויבים ללמוד מתמטיקה מגילאי יסודי ועד לבית הספר העל יסודי. גם לאחר הבגרות במתמטיקה, המעוניינים להמשיך ללימודים גבוהים מחויבים בבחינת פסיכומטרי, המכילה פרקים כמותיים.


לפיכך, קיימת חשיבות רבה להוראה נכונה של מקצוע זה ולהקניית מיומנויות למידה שיאפשרו לתלמידים בתחילת דרכם להתמודד נכון עם מקצוע מורכב זה, מה שיסייע להם בהמשך לימודיהם. מכללת חמדת הדרום לדתיים מציעה מסלול לימודי הוראת מתמטיקה, זוהי תכנית לימודי חינוך בשילוב עם קבלת תעודת הוראה במתמטיקה.

 


תכנית הלימודים


מטרת הלימודים היא להכשיר אנשי הוראה המתמחים בהוראת מתמטיקה במגוון רחב של מסגרות לימודיות. הסטודנטים רוכשים ידע נרחב בהיבטים פדגוגיים שונים, לרבות הוראת תלמידים עם קשיי חשבון ותלמידים עם צרכים מיוחדים. בנוסף, הסטודנטים לומדים לעומק מגוון רחב של טכניקות בהוראת מתמטיקה, תוך מתן דגש על פיתוח חשיבה מתמטית אצל תלמידים בגילאי יסודי ועל יסודי. כמו כן, הם דנים בשלל כלים טכנולוגיים להוראת מקצוע המתמטיקה.


מתכונת הלימוד


הלימודים מתקיימים בשני מסלולים נפרדים, מסלול אחד מיועד לנשים ומסלול שני לגברים. הם נמשכים שלוש שנים, כאשר השנה הרביעית היא שנת התמחות. ההתמחויות המוצעות במסגרת התואר הן מתמטיקה לתלמידי יסודי, במתכונת דו חוגית והתמחות במתמטיקה וחינוך מיוחד, בהיקף דו חוגי.


נושאי הלימוד

 

 • פונקציות ותיאור גרפי
 • תבניות ופסוקים
 • מבוא לתורת המספרים
 • אלגברה ליניארית
 • ילדים עם צרכים מיוחדים
 • בעיות במתמטיקה
 • תלמידים עם ליקויי חשבון
 • גאומטריה אוקלידית
 • תלמידים ברצף האוטיסטי
 • מבוא לשפה מתמטית    
 • חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום מציעה מסלולים שונים ללימודי חינוך והוראה לציבור הדתי. ביניהם ניתן למצוא הוראת מדעים, הוראת אנגלית, הוראת חינוך מיוחד, הוראת מקרא, הוראת ספרות וכן תואר ראשון בחינוך לגיל הרך.


תנאי קבלה


לתכנית זו מתקבלים מועמדים עם ציון משוקלל של 525 ומעלה בפסיכומטרי ובתעודת הבגרות. כמו כן, יכולים להתקבל מועמדים עם ממוצע בגרויות של 90 ומעלה, הכולל אנגלית ברמת 4 יחידות, מתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות וחמש יחידות נוספות במקצוע מוגבר אחר. מועמדים מתאימים עם בגרות בממוצע של 85 - 90 או אנגלית ברמת 3 יחידות, נדרשים לעבור קורס הכנה כדי להתקבל. כדי להתקבל באופן סופי יש לעבור ראיון אישי.


תעודה


סטודנטים שעומדים בדרישות המסלול זכאים לתואר ראשון B.Ed ולתעודת הוראה, בהתאם להתמחות בה הם בחרו.


אפשרויות עבודה


בוגרי התכנית יכולים להשתלב במערכת החינוך הדתית בתור מורים למתמטיקה, בבתי ספר יסודיים, על יסודיים ובחינוך המיוחד, בהתאמה להתמחות שלהם.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום

עוד מסלולי לימוד - חמדת הדרום

כלים שיעזרו לך לבחור