לימודי הוראת תושב"ע במכללת חמדת הדרום לדתיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על חמדת הדרום - הוראת תושב"ע דתי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת תורה שבעל פה לדתיים במכללת חמדת הדרום

 

להעביר את זה הלאה

 

התורה שבעל פה היא אחת מתשתיות הלימוד והתרבות של העם היהודי. מימי התנאים ועד ימינו דורות של אנשים לומדים על ברכי המסורת היהודית השואבת את הידע, את ההלכה ואת האמונה ממקורות שנמסרו מפה לאוזן, מאב לבן וממורה לתלמיד. המורים והמחנכים אשר בוחרים להתמחות בלימודי התושב"ע מצטרפים לאותה שושלת מכובדת של אישים שביכולתם להעביר את בסיס הלימוד היהודי לדורות הבאים.

 

בלימודי התורה שבעל פה הסטודנטים לומדים כיצד לחבר תלמידים אל כתבי הקודש היהודיים וכיצד להעביר את הערכים הנמצאים בכתובים ללבם ולשגרת יומם. כמו כן, הם לומדים לחבר את דברי חז"ל לחיים המודרניים, כך שהתלמידים מזדהים איתם ולומדים מהם הלכה למעשה בנושאים מהותיים כמו חשיבותה של ארץ ישראל, יחס אל הגר והיבטי משפט ומוסר.

 

 

תכנית לימודים

 

לימודי הוראת תושב"ע במכללת חמדת הדרום מקנה לסטודנטים דתיים ידע עיוני וידע מעשי לחינוך ולהוראת התחום. התכנית מעשירה אותם ומלמדת על התהליכים שמעצבים את התרבות היהודית מימי קדם ועד ימינו אנו. הם לומדים את העקרונות של לימודי החינוך, כמו לימודי דידקטיקה ומחקר וכן את ההיבטים הסוציולוגיים והפסיכולוגיים בעבודה עם תלמידים וזיהוי הצרכים והחולשות של כל ילד וילד.

 

יתר על כן, הסטודנטים מקבלים כלים מעשיים להוראה, כמו עבודה עם מחשב ולימודי אנגלית ולשון עברית. נוסף על לימודי התושב"ע, כל סטודנט בוחר מקצוע התמחות באחת מן הדיסציפלינות הבאות: הוראת מתמטיקה, הוראת אנגלית, הוראת מדעים או לימודי החינוך המיוחד.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים מתקיימים בשעות הערב ומתכונת הלימוד כוללת חמש חטיבות עיקריות: לימודי יסוד, הכשרות ומיומנויות והתמחות דיסציפלינארית. נוסף על כך ישנם קורסי בסיס השזורים במערכת הלימודים כמו קורס עזרה ראשונה, קורס בטחון ובטיחות וקורס זהירות בדרכים. מסלולי הלימוד מלווים בהכשרה מעשית שבה הסטודנטים מתנסים בהוראה בבית ספר יסודיים ובמוסדות לימוד של החינוך המיוחד.

 

נושאי הלימוד

 

  • תקשורת ומולטימדיה
  • יהדות ומדע
  • סוגיות בתלמוד הבבלי
  • מבוא לפילוסופיה
  • מתודולוגיה של החינוך
  • אוריינות מתוקשבת
  • אזרחות יהודית וישראלית
  • תרבות ומורשת עם    
  • מבוא לפסיכולוגיה וסוציולוגיה    
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


מכללת חמדת הדרום מציעה מסלול בנים המאפשר לבחורי ישיבה ולבני תורה להעשיר את עצמם וללמוד כיצד להעביר את הידע שלהם לדור הבא. מסלול הבנים במכללה מכשיר את תלמידיו להיות מורים ומחנכים איכותיים אשר מלמדים ברוח ערכי היהדות ובאופי תורני-אמוני.

 

 

תנאי קבלה

 

המעוניינים ללמוד במסלול הוראת תושב"ע צריכים להיות בעלי השכלה תורנית של 10 שנות לימוד לפחות ועליהם לנהל אורח חיים דתי כפי שנדרש בחינוך הממלכתי דתי. המועמדים מתקבלים על בסיס ציון משוקלל של פסיכומטרי ושל תעודת הבגרות של 525 לכל הפחות, או לפי ציון ממוצע 100 בתעודת הבגרות או ציון 600 ומעלה במבחן הפסיכומטרי. הקבלה מותנית גם בריאיון אישי.

 

תעודה

 

הסטודנטים שמגישים את כל מטלות התואר ומסיימים את ההכשרה המעשית מקבלים תואר ראשון בוגר בהוראה B.Ed ותעודת הוראה במסלול יסודי (א–ו) בהתמחות בתושב"ע ובהוראה כללית.

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום

עוד מסלולי לימוד - חמדת הדרום

כלים שיעזרו לך לבחור