קורס הכשרת סגני מנהלים במכללת חמדת הדרום לדתיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על חמדת הדרום - קורס סגן מנהל.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס סגני מנהלים לתכנית אופק חדש לדתיים במכללת חמדת הדרום

 

לשפר את בית הספר

 

רפורמת "אופק חדש" שינתה את פני מערכת החינוך כאשר היא קבעה ארבעה יעדים עיקריים לשיפור ההתנהלות הבית־ספרית: חיזוק מעמדו של המורה, מתן שוויון הזדמנויות לכל תלמיד, והעלאת ההישגים שלהם, שיפור האווירה בבתי הספר והרחבת הסמכויות של מנהלי בית הספר והעצמתן. החלת הרפורמה במוסדות החינוך הגדירה מחדש את תפקידו של סגן מנהל בית הספר והוא הפך יד ימינו של המנהל והוא נושא על עצמו את האחריות להוביל נושאים מנהליים ופדגוגיים, לבנות תכניות לשיפור מצבו של המוסד וליישם אותן הלכה למעשה.

 

תחומי האחריות החדשים של סגני המנהלים דורשים מהם כישורים חדשים המאפשרים להם לפתח ראייה מערכתית בתנאים השונים ולהעשיר את ארגז הכלים הניהולי שלהם. במסגרת תפקידם הם מנהלים צוותים, מחדדים דרכי הוראה ומאבחנים את הממצאים העולים מהמבחנים הארציים והבין־לאומיים, בונים שיטות לשיפור ומחילים אותן בקרב המורים והתלמידים.

 

 

תכנית לימודים

 

מכללת חמדת הדרום בנתה קורס הכשרה לסגני מנהלים המותאם למוסדות החינוך הדתיים־לאומיים. התכנית מתבססת על יסודות פדגוגיים ומתודולוגיים המשלבים תיאוריה ופרקטיקה. קורס זה מגדיר מהם תחומי האחריות והסמכות של סגן המנהל כמנהיג פדגוגי וניהולי ואת ממשקי העבודה שלו. כמו כן, הוא מסייע למשתתפים לפתח ראייה מערכתית בסביבה דינאמית.

 

סגני המנהלים לומדים כיצד להעריך מורים וכיצד לבנות, ליזום וליישם פרויקטים בית ספריים. תכנית הלימודים מחולקת לשלוש חטיבות עיקריות: כניסה לתפקיד, שבה מעצבים את זהותם של סגני המנהלים כמובילי חינוך והוראה ואת השיטות לעבודה לצד מנהל בית הספר; התבססות בתפקיד, שבה המשתתפים לומדים כיצד להנהיג צוותים והם מפתחים את כישוריהם האישיים והבין־אישיים; והנתיב המקצועי, שבו מתמקדים בנושאים הניהוליים בעבודתו של סגן המנהל.

 

מתכונת הלימוד

 

אורך המסלול כארבע שנים, והמפגשים נערכים פעם בשבוע למשך שלוש שעות בשעות הערב. מתכונת הלימוד בנויה משיעורים פרונטאליים, מלמידה עצמאית מקוונת ומהכשרה מעשית. כמו כן, ישנם שיעורי ליבה וישנם שיעורי בחירה.

 

נושאי הלימוד

 

 • כתיבת תכנית עבודה
 • ניהול עצמי
 • הובלת צוותים
 • הטמעת יוזמות חינוכיות
 • הערכת מורים
 • בניית מערך תומך למורים
 • גמישות פדגוגית
 • מתודולוגיות פיתוח מקצועי
 • מיומנויות תקשוב    
 • טיפול בהתנגדויות ובקונפליקטים    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

מכללת חמדת הדרום היא מוסד לימודים ברוח המסורת היהודית המכשיר אנשי הוראה וחינוך במגוון מסלולים. היחידה להתפתחות מקצועית של המכללה היא מרכז הכשרה למורים ומחנכים הרוצים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם. בין התכניות שהמכללה מציעה אפשר ללמוד קורס הכשרת מורה-חונך-מלווה, קורס הגשת חומרים, קורס יהדות וספרות באמנות הפסיפס ועוד שלל השתלמויות לפיתוח מקצועי לאנשי הוראה וחינוך בדרגות השונות.

 

תנאי קבלה

 

הקורס מיועד לאנשי חינוך אשר מכהנים כסגני מנהלים בפועל.

 

 

תעודה

 

משתתפי הקורס אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תעודת גמר מטעם מכללת חמדת הדרום.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום

עוד מסלולי לימוד - חמדת הדרום

כלים שיעזרו לך לבחור