לימודי הוראת מקרא במכללת חמדת הדרום לדתיות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על חמדת הדרום - הוראת מקרא.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת מקרא לדתיות במכללת חמדת הדרום

 

ללמוד תורה כדי ללמד תורה

 

מקצוע המקרא הוא חוצה מגזרים והדרישה למורות ולמחנכות המתמחות בתחום זה הוא בלתי פוסק. החוג למקרא במכללת חמדת הדרום מקנה לסטודנטיות השכלה מעמיקה ורחבה בכתבי הקודש. תחום הלימוד מכיל לא רק את ספרי המקרא, אלא גם את טעמי המקרא והמסורה.

 

התלמידות ללימודי הוראת מקרא לומדות את הפרשנויות השונות של ספרי התורה, הנביאים והכתובים, וכן ניתוח ספרותי מודרני של המקורות. הסטודנטיות מרחיבות את ידיעותיהן ומפתחות את המיומנויות שלהן הן כלומדות והן כמלמדות עצמאיות. הלימודים מבססים אצל התלמידות את הערכים ואת השיעורים המצויים בדפי המקרא. הן מקבלות את ההכשרה המתאימה לכל סוגי האוכלוסייה ואת מתודות ההוראה המאפשרות להן להשתלב בכל מוסדות החינוך בארץ, בדגש על מערכת החינוך הממלכתית דתית.

 


תכנית לימודים

 

מסלול היסודי (א – ו) בחוג למקרא במוסד הלימוד מצמיח מורות המכירות את התנ"ך על בוריו ושיש להן את היכולת ללמד, לנתח ולפרש אותו. הסטודנטיות לומדות את פרשנות המקרא לדורותיה, וכן הן מקבלות את הכלים הדרושים לחקירה מעמיקה של המשמעות הערכית הקיימת במקרא ובפרשנויותיה.

 

תכנית הלימודים בנויה משלוש חטיבות עיקריות: לימודי החינוך והעבודה המעשית הכוללים דידקטיקה, פסיכולוגיה והתנסות מעשית; לימודי התמחות במקרא הכוללים מבואות, פרשנות יהודית ומונוגרפיות; ולימודי יסוד הכוללים לשון עברית, אנגלית ועזרה ראשונה.

 

מתכונת הלימוד

 

משך תקופת הלימודים הוא שלוש שנים, כאשר השנה הרביעית מוקדשת להתמחות מעשית פעם בשבוע. השיעורים מתקיימים שלוש פעמים בשבוע מבוקר עד ערב, כשבוקר אחד מתוכם מתמקד בהכשרה המעשית.

 

 

נושאי הלימוד

 

 • עיוניים בחמש מגילות
 • ליקויי למידה
 • רש"י ופרשנותו לתורה
 • נשים במקרא
 • ספרות האגדה והמדרש
 • תורת החינוך
 • שיטות להוראת הקריאה
 • לימודי אוריינות
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • רמב"ן על התורה    
 • עיונים ביצירותיו של עגנון    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

מכללת חמדת הדרום היא מוסד לימוד אקדמי-דתי לחינוך המכשיר מורים בשיטות עדכניות במגוון התמחויות. המורות והגננות בוגרות המכללה הן סוכנות שינוי היודעות להתאים עצמן לכלל האוכלוסייה עם שמירה על ערכי היהדות. מסלולי הלימוד לתואר ראשון שמציעה המכללה מאפשרים לתלמידות להתמקצע בשלל תחומים בשילוב יישום גישות חינוכיות ושיטות הוראה עדכניות. המכללה מציעה מגוון התמחויות ומסלולי הוראה כמו לימודי חינוך לגיל הרך לדתיות, לימודי חינוך מיוחד, ומסלול הוראת ספרות.

 

תנאי קבלה

 

תלמידות המעוניינות ללמוד במסלול זה יכולות להתקבל על סמך אחד משני הקריטריונים: ציון משולב הכולל ציון 525 ומעלה בשכלול תעודת בגרות וציון פסיכומטרי או על סמך ממוצע ציונים 90 ומעלה בתעודת הבגרות עם 4 יחידות לפחות בבגרות אנגלית ועם 5 יחידות במקצוע מוגבר. בנות שלמדו 3 יחידות אנגלית או עם ממוצע בגרות 85 - 90 יכולות ללמוד בקורס הכנה שיתנה את קבלתן ללימודים.

 

תעודה

 

סטודנטיות אשר סיימו את כל מטלות התואר מקבלות תואר בוגר B.Ed בהוראה במסלול יסודי (א – ו) עם התמחות במקרא מטעם מכללת חמדת הדרום, וכן הן מקבלות תעודת הוראה במסלול יסודי (א – ו) עם התמחות במקרא והוראה כללית מטעם מכללת חמדת הדרום.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום

עוד מסלולי לימוד - חמדת הדרום

כלים שיעזרו לך לבחור