תואר שני במדעי המחשב בהתמחות סייבר במכללה האקדמית הדסה

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית הדסה ירושלים

תואר שני במדעי המחשב בהתמחות סייבר ואבטחת מידע במכללה האקדמית הדסה


ביטחון במקום הראשון


בין הענפים המבוקשים והצומחים בתעשיית המחשוב נמצאים ענפים אבטחת המידע והסייבר. תקיפות בין לאומיות, פריצות למאגרי מידע והתקדמויות אדירות בתחום התוכנה הופכים את תחום הגנת הסייבר לחיוני במיוחד והצפייה היא כי הנחיצות שלהם רק תלך ותגדל בעתיד הקרוב. תאגידים וחברות סייבר בין לאומיות רבות בוחרות לאחרונה לפתוח מרכזי פיתוח בארץ, כדי לעשות שימוש בידע הרב בתחום שמחזיקים מומחים ישראלים.


התואר השני במדעי המחשב בהתמחות סייבר ואבטחת מידע שמתקיים במכללה האקדמית הדסה מותאם הן לבוגרי מדעי המחשב והן לבוגרי ענפים מדעיים קרובים שמעוניינים לעבור הסבה לתחום, כדי להשתלב בתעשיית ההייטק. הכלים שנרכשים בתואר השני יכולים לסייע לבוגרים להתקדם למשרות בכירות במקום עבודתם ולנהל פרויקטים וצוותי עבודה בתחום הסייבר.


תכנית הלימודים


תואר שני במדעי המחשב בהתמחות זו מאפשר לסטודנטים להעמיק בתחום הסייבר ואבטחת המידע. הם מכירים יישומים מתקדמים בהצפנה וניתוח של נתונים וכן דנים בגישות לאבטחת תוכנה, רשתות ויישומי רשת.


במחלקה ישנם מגוון של תחומי מחקר, כגון הצפנת תמונות, אבטחת תוכנה למובייל ול - WEB, סייבר בשירותי ענן וזיהוי של מסמכים זדוניים. כמו כן, במסגרת התואר השני הם מתוודעים לסוגיות תיאורטיות ומעשיות מתקדמות בעולם המחשוב, לרבות היבטים בתוכנה, בחומרה ובמערכות.


מתכונת הלימוד


התכנית נפרשת על פני פרק זמן שבין שנתיים לארבע שנים (עד שמונה סמסטרים). היא מתקיימת במסלול שמותאם במיוחד לצורכים של אנשים עובדים בתחום המחשוב וההייטק ומאפשרת להם לשלב באופן נוח את השיעורים עם עבודתם. במהלך התכנית הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורי חובה ובחירה, בסמינריונים ובפרויקט גמר. פרויקט זה מאפשר להם לבחון לעומק מחקרים בתחום המחשבים והסייבר, הוא מתבצע בשיתוף עם מעבדות וארגוני הייטק.

 


נושאי הלימוד

 

  • מערכות לומדות
  • שיטות חישוב מדעי
  • הנדסת תוכנה
  • אלגוריתמים מתקדמים
  • סוגיות בהצפנה
  • ארכיטקטורות מחשבים
  • אבטחת רשתות    
  • הנדסת מנשק מכונה - אדם    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במסגרת התואר השני במדעי המחשב במכללה, אפשר ללמוד גם בהתמחות למידת מכונה וביג דאטה. נוסף על כך, אפשר ללמוד בדגש תחום המחשבים ברפואה, בו מתקדים בשילוב של טכנולוגיות מחשוב במכשור הרפואי. במכללה אפשר ללמוד בעוד מסלולים לתואר מוסמך, כגון תואר שני באופטומטריה, תואר שני בהפרעות בתקשורת ותואר שני בניהול ארגוני שירות.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי קבלה לתואר שני במדעי המחשב, על המועמדים להיות בוגרי לימודי מדעי המחשב או תחום משיק אחר בממוצע ציונים של לפחות 80. המכללה מקבלת גם בוגרי לימודי פיזיקה, לימודי מתמטיקה, לימודי הנדסת מחשבים, לימודי הנדסת תוכנה, לימודי הנדסת אלקטרוניקה ולימודים בתחומי מדעי הטבע שברשותם ידע מספק בתחום המחשבים. בוגרי תואר שאינו בתחום מדעי המחשב נדרשים להשתתף בשיעורי השלמה בתחומי התכנות ותיאוריית מדעי המחשב, ההשלמות נקבעות באופן אישי לכל אחד מן המועמדים לפי הרקע הקודם.


תעודה


תואר שני M.Sc. מוסמך במדעי המחשב ניתן לסטודנטים שעומדים בהצלחה בכל החובות בתכנית מטעם המכללה האקדמית הדסה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית הדסה ירושלים

מתוך פורום המכללה האקדמית הדסה ירושלים

לימודי תואר שני
בושרה חטיב
ללא תגובה
תואר שני בניהול ארגוני שירות מחייב תואר ראשון בתחום?
צופיה
ללא תגובה
לימודי קלינאות תקשורת בהדסה
שיימא אבו חק
ללא תגובה
תנאי קבלה ללימודי אופטומטריה
הודיה
ללא תגובה
לימודי קנאביס רפואי במכללה
ליהי
1 תגובות
למודי ניהול מערכות בריאות
יעל אמר
ללא תגובה
הכרה בקורסים ותארים קודמים ברישום בעבודה סוציאלית.
אבישג
ללא תגובה
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp