לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > תואר שני > תואר שני בסייבר

תואר שני בהתמחות סייבר - תואר שני באבטחת סייבר


מחפש/ת מידע על לימודים? תואר שני בסייבר? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
תואר שני משפטים
תואר שני מנהל עסקים
תואר שני כלכלה
תואר שני בחינוך
תואר שני חשבונאות
תואר שני פסיכולוגיה
תואר שני למנהלים
תואר שני מדעי המחשב
תואר שני במדעי החברה
תואר שני בהנדסה
 
 
לימודי ערב - תואר שני
תואר שני בסיעוד
תואר שני בשיווק
תואר שני עבודה סוציאלית
תואר שני אדריכלות
תואר שני בייעוץ ארגוני
תואר שני במתמטיקה
תואר שני תקשורת
תואר שני במדעי הרוח
תואר שני בפיזיקה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

תואר שני בסייבר - תואר שני בלוחמת סייבר


הצמיחה הטכנולוגית המהירה במשק הופכת את תחום הסייבר למשאב חיוני ובלתי נפרד בתעשייה. בשוק של היום ישנו מחסור בעובדי סייבר רבים, ההערכות הן כי בעשור הקרוב המספרים הללו צפויים להמשיך לעלות ולהגיע למחסור באלפי עובדים. לשמירה על המידע והתשתיות הטכנולוגיות יש חשיבות רבה הן במגזר העסקי והן בסקטור המדיני והביטחוני, מה שמעלה את החשיבות של ענף הסייבר, בעיקר בעידן שבו תקיפות קיברנטיות הופכות לנפוצות והרסניות הרבה יותר.


מי שמעוניינים לרכוש כלים מתקדמים בתחום, יכולים ללמוד במסלולים שונים לתואר שני בסייבר. תכניות לתואר שני בסייבר מתקיימות במספר מסלולים, לעיתים מדובר בתכנית עצמאית שנלמדת במסגרת המחלקה למדעי המחשב ולעיתים זוהי התמחות בתואר שני במדעי המחשב או במסלולים נוספים לתואר שני.


אבטחת סייבר


ענף אבטחת הסייבר מתמקד בהגנה על מערכות ורשתות מחשבים מפני תקיפות ופגיעות מקוונות. עובדי סייבר שמים דגש על שמירה על מידע ארגוני וביטחוני רגיש ועל יישום שלל פתרונות להתגוננות מפני תקיפות ותוכנות מזיקות. עובדי סייבר עוסקים בהתמודדות עם שלל סוגי תרחישים, מפגיעות של האקרים יחידים ועד לתקיפות בקנה מידה ארצי או עולמי שיכולות לגרום לנזק חסר תקדים למערכות המחשבים.


תואר שני בסייבר


קיימים מספר סוגי מסלולים לתואר שני שבהם ניתן להתמחות בתחום הסייבר. סטודנטים יכולים לבחור בהתמחות סייבר במסגרת תואר שני במדעי המחשב, או תואר שני במערכות מידע. מסלולים אלה מתאימים לבעלי ניסיון בעולם התוכנה והמחשבים שמעוניינים להרחיב את הידע שברשותם בתחום אבטחת המידע הארגוני וכן לצבור מיומנויות מחקריות מתקדמות.


כמו כן קיימות התמחויות בתחום הסייבר ואבטחת המידע כחלק מתואר שני במנהל עסקים. מסלולים אלה לרוב מתאימים למנהלים ולבכירים שברצונם להכיר את הפן הטכנולוגי של הגנת המידע הארגוני ומעוניינים לרכוש כלים לייעול הגנת המידע בחברות שלהם ולניהול מוצלח של משברים בתחום המודיעין העסקי.


תואר שני באבטחת סייבר - תואר שני בלוחמת סייבר


במהלך תואר שני באבטחת סייבר נלמדים כלים מתקדמים מענפי אבטחת המידע והגנת מידע במרחב המקוון וכן מיומנויות לוחמת סייבר. תכניות אלה עוסקות בשלל תהליכי זיהוי של תקיפות ונוזקה והן חושפות את הסטודנטים לאבטחה של רשתות תקשורת ותוכנה. המסלולים גם עוסקים בתחום הקריפטוגרפיה והפרטיות ובגישות למניעה של דליפת מידע ארגוני רגיש.


מסלולי התואר השני מתמקדים באתגרים ושינויים עכשוויים בתעשיית הייטק ובעולם העסקי. הסטודנטים לומדים על תהליכים וכלים שחיוניים לייעול מערך הגנת המידע של ענפים שונים במשק, כגון הייטק, תעשיית הביטחון והמגזר הארגוני הפרטי ובוחנים פתרונות מתקדמים שיכולים להתאים לאיומים שאופייניים לכל אחד מהם.


תואר שני במדעי המחשב

 

תואר שני במדעי המחשב מאפשר לבוגרי לימודי מדעי המחשב להעמיק את הידע שלהם בעולם התוכנה ולהתמחות בתחומים מסוימים שיכולים לסייע להם להתקדם בעולם הייטק. תכניות אלה מתמקדות בפיתוח החשיבה המחקרית של הסטודנטים, כאשר במסלולים מחקריים עם תזה נפתחת בפני מסיימי התואר השני האפשרות להמשיך גם לתואר שלישי ולפתוח בקריירה מחקרית באקדמיה. רוב המסלולים לתואר שני במדעי המחשב כוללים תכניות התמחות בנושאים מבוקשים בעולם ההייטק, כגון למידה חישובית, בינה מלאכותית, ביואינפורמטיקה, מדעי הנתונים (Data Science) וענפים רבים נוספים.


מתכונת הלימוד


היקפם ומתכונתם של המסלולים לתואר שני בסייבר משתנה בהתאם למוסד הלימוד ולתחום התואר השני. מרבית המסלולים נפרשים על פני כשנתיים עד שלוש שנים. ישנם מסלולים מרוכזים שהיקפם כשנה וחצי בלבד, בתכניות אלה נערכים סמסטרים גם בחודשי הקיץ.


ברוב התכניות הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול מחקרי עם כתיבת תזה לבין מסלול ללא תזה. המסלולים המחקריים מתאימים במיוחד למי שמעוניינים להמשיך לתואר שלישי.


התכניות לתואר שני כוללות מגוון של קורסים עיוניים ומעשיים. מרבית המסלולים משלבים גם סדנאות מעשיות בתחומי הסייבר, סימולציות ותרגילים בהם מנתחים מצבים מן התעשייה. כמו כן, לקראת סיום התואר הסטודנטים מבצעים פרויקט גמר מעשי, שבו הם מתנסים בפיתוח מוצרים מתקדמים ובהתמודדות עם אתגרים בעולם הסייבר.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתואר שני בתחום הסייבר, יש צורך בתואר ראשון בממוצע ציונים גבוה, לרוב בין 80 - 85 ומעלה. הדרישות משתנות ממסלול למסלול, בתכניות המהוות התמחות בתואר שני במדעי המחשב מקבלים בוגרי לימודים במקצועות כמותיים, כגון לימודי מדעי המחשב או לימודי הנדסת תוכנה, בעוד מסלולי ההתמחות לתואר שני במנהל עסקים פתוחים גם לבוגרי מקצועות כגון לימודי מנהל עסקים או לימודי כלכלה.


ישנן תכניות שבהן יכולים להתקבל גם מועמדים מרקע אקדמי אחר, שיש ברשותם ניסיון מקצועי רלבנטי בעולם הסייבר, כגון קריירה בתעשייה או קריירה ביטחונית. לרוב נערכים ראיונות אישיים או מבחני כניסה שמטרתם לבחון את התאמתם של המועמדים למסלול.


תעודה ואפשרויות תעסוקה


סוג התואר המוענק לסטודנטים משתנה בין מסלול למסלול. בתכניות התמחות במסגרת תואר שני במדעי המחשב מקבלים תואר שני M.Sc. במדעי המחשב, בעוד במסלולים לתואר שני המוסמכים זכאים לתואר שני MBA.


תואר שני בתחום הסייבר יכול לסייע למוסמכים להרחיב את אפשרויות התעסוקה. הם יכולים להיעזר בכלים הנלמדים כדי להתקדם במקום העבודה, וכן להיעזר בהם כדי להשתלב בחברות תוכנה ואבטחת מידע גדולות, שבחלקן מקנים יתרון למועמדים בעלי תואר שני. תואר שני יכול לסייע למוסמכים גם לשדרג את רמות השכר, במסגרת תוספת שכר לתואר שני שמעניקים בחברות שונות.

 


מכללות תואר שני סייבר

 

  • תואר שני סייבר בן גוריון - אוניברסיטת בן גוריון בנגב מציעה מסלול לתואר שני באבטחת מידע מקוון. זוהי תכנית לתואר שני M.Sc. שנלמדת במסגרת תואר שני במדעי המחשב או תואר שני בהנדסת מערכות מידע והיא משותפת לשתי המחלקות. המסלול מתקיים במתכונת מחקרית והיא מאפשרת לסטודנטים לרכז את השיעורים ביום שבועי אחד, כדי לשלב את התואר עם עבודה. במהלך התכנית, האוניברסיטה מציעה לסטודנטים מצטיינים במיוחד לקחת חלק בפרויקטים מחקריים במעבדות וכן לקבל מלגות לימודים. מעבדות המחקר במוסד הלימוד משותפות לגורמים מובילים בתעשייה שחלקן פועלות במרכז ההייטק בעיר באר שבע, וכן לגורמים בתעשיית הביטחון המקומית והעולמית.

 

  • המכללה האקדמית הדסה (ירושלים) - במסגרת התואר השני במדעי המחשב במכללה ניתן ללמוד בהתמחות סייבר ואבטחת מידע. תכנית זו כוללת פרויקט גמר יישומי שבו מבצעים עבודה מעשית בענפים נבחרים בסייבר. כמו כן, התואר עוסק בנושאים כגון אבטחת רשתות, שיטות הצפנה מתקדמות ואבטחת תוכנה. בתואר השני במדעי המחשב מתקיימת גם התמחות בתחום למידת מכונה וביג דאטה.

 

  • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן) - כחלק מן התואר השני במדעי המחשב של אוניברסיטת בר אילן, מתקיימת תכנית התמחות בתקשורת ואבטחה שמתמקדת בתחום הסייבר. נלמדים עקרונות בקריפטוגרפיה ובהגנה על רשתות תקשורת. ניתן ללמוד גם בהתמחות באלגוריתמיקה וחישוב או בהתמחות בינה מלאכותית.

 

  • האקדמית נתניה - באקדמית נתניה ניתן ללמוד במסלול לתואר שני במנהל עסקים בהתמחות סייבר, ביטחון ומודיעין תחרותי. זוהי התמחות במסגרת תואר שני במנהל עסקים, במסגרת התכנית הרב תחומית. מסלול זה מתאים במיוחד למנהלים ולבעלי תפקידי מפתח בארגונים והיא מותאמת גם לפורשים ממערכת הביטחון כגון משרד הביטחון, השב"כ והמשטרה שמעוניינים לפתח את הכלים הניהוליים ולהכיר שיטות מתקדמות בזירת הסייבר. בין הנושאים הנלמדים נכללים אבטחת מידע למנהלים, ניהול משברים וניהול אבטחת מידע בארגונים. מוסד הלימוד מאפשר ללמוד גם בתכניות תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מערכות מידע, תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון ועוד שלל התמחויות.
רוצה לדעת יותר על תואר שני בסייבר? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על תואר שני בסייבר
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד תואר שני בסייבר

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני (195 חוות דעת)
התקבלו 195 דירוגים בציון ממוצע: 4.2 מתוך 5    
אליאור,אוניברסיטת תל אביב, תואר שני במדעי היהדות - אוניברסיטת תל אביב, 23/04/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהבת את המרצה לכימיה ומקצתם לביולוגיה שאהבתם למקצוע והרצון ללמד את הסטודנטים ואפילו מעבר לחומר הלימוד בולטת אצלם בנוסף מצאתי את העבודות והבחנים במהלך השנה מועילות על מנת לשלוט בחומר ולהגיע מוכנים לתקופת המבחנים..
לא אוהבת את העובדה שלוקחים את הציון מהמועד האחרון ולא הגבוה מבין המועדים ואת המרצים שמתמקדים בחומר למבחן ולא מרחיבים מעבר ..

על הקמפוס
קמפוס יפה ומטופח סהכ השירותים מתוחזקים ויש קפיטריה ועמדות קפה במקומות מסוימים בהן ניתן להשאיר 2 שקלים בלבד עבור קפה.. הקפיטריה הבשרית קצת יקרה .
ספיר,אוניברסיטת בר אילן, בר אילן - תואר שני ייעוץ ארגוני, 24/02/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
את המרצים, היחס החם לסטודנטים, החומר נוגע במדויק במקצוע ונותן כלים מדויקים וטובים להתעסקות עתידית. מאד מרוצה.

על הקמפוס
בקמפוס ממש משתדלים שהוא יפרח ותהיה אווירה נעימה. קצת יש קושי להגיע להכל, ולמשל אין כל כך נראות של אגודת הסטודנטים, שזה מאד חבל משום שאנחנו משלמים כסף על זה.
 
פורומים בתחום
פורום ייעוץ לימודים
פורום לימודי מדעים
פורום לימודי משפטים
פורום לימודי תקשורת
פורום לימודים לחרדים דתיים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
תואר שני בביוטכנולוגיה
תוכנית לימודים - לימודי וטרינריה
הכשרות למנהלים - הכשרות לבכירים
הסבת אקדמאים להוראה
תואר שני בסטטיסטיקה
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לתואר שני
המרכז האקדמי רופין - תואר שני
תואר שני - המסלול האקדמי
הקריה האקדמית אונו
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
המרכז ללימודים אקדמיים - תואר שני
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על תואר שני בסייבר?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד תואר שני
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
קורס הכשרת יועצי זוגיות לדתיים (לפני 5 שעות, 49 דקות)
קורס הדרכת שחייה בגבעת וושינגטון (לפני 6 שעות, 53 דקות)
בחירת מוסד לימודים (לפני 7 שעות, 14 דקות)
לימודי תעודה בתקשורת (לפני 1 ימים, 6 שעות, 9 דקות)
השלמת השכלה לגננת בפועל (לפני 1 ימים, 7 שעות, 8 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD