רוצה פרטים על משכורות סייבר?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

כמה מרוויחים בסייבר ובאבטחת מידע?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על משכורות סייבר? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


שכר סייבר - כמה מרוויחים אנשי סייבר ואבטחת מידע?

 

תחום הסייבר נחשב לאחר התחומים המבוקשים ביותר בתעשיית ההייטק והעובדים בו נחשבים מחוזרים במיוחד על ידי חברות גדולות. תקיפות הסייבר מהוות איום של ממש הן במגזר האזרחי והן במגזר הממשלתי. בישראל אפשר לראות איומי טרור סייבר מתחדשים ומתגברים, דוגמא אחת לכך היא מתקפות OPISRAEL שמאיימות מדי שנה על אתרי ממשלה וביטחון.


תהליכים אלה העלו תוך שנים ספורות בלבד את הצורך במומחי סייבר והענף חווה צמיחה אדירה. בארץ ישנה עלייה משמעותית, כשחברות ישראליות פורצות בשוק הגלובלי ומתבססות בו, כמו למשל צ'קפוינט. עם זאת, עדיין ישנו מחסור גדול מאוד באנשי אבטחת מידע וסייבר בשוק. הציפיה היא כי עד סופו של העשור הנוכחי צפוי להיווצר מחסור של מיליוני מומחי סייבר ברחבי העולם.

 

מסיבה זו, שכר בהייטק בתחום זה גבוה במיוחד, כגודל הביקוש לאנשי מקצוע מומחים.

 

אפשרויות תעסוקה בתחום


המנוח סייבר אינו מתייחס לתפקיד יחיד אלא לקשת רחבה של תחומי אחריות וענפים, מה שפותח מגוון של אפשרויות תעסוקה. בין הגופים אשר מגייסים עובדי סייבר, נמצאות חברות סטארט אפ, חברות הייטק גלובליות, מחלקות IT של ארגונים גדולים, התעשייה הביטחונית ומשרדי ממשלה.


תפקידים מרכזיים בתחום זה כוללים בין היתר מיישמי אבטחת מידע ISSI, שאחראיים להתקין ולתחזק מערכות הפעלה ומערכות ניהול מידע; מנהלי אבטחת מידע ISSO שמתכננים ובונים תגובות למתקפות הסייבר וגם אמונים על הפן העסקי של ניהול סיכוני החברות; מומחי הגנה ארגוניים CISO שמבצעים הערכת סיכונים וקובעים נהלים להעלאת רמת האבטחה; מומחי חדירה ותקיפה שבודקים את הכשירות של מערכי האבטחה דרך בדיקות שונות; ותפקידים רבים נוספים.

 

בין התפקידים המבוקשים בענף זה נכללים:

 

חוקר סייבר: חוקרי הסייבר אחראיים על הבנת נקודות הפגיעות והאפשרויות לפריצות מקוונות. הם מפענחים כשלים בתוכנה ובחומרה כדי למנוע את ההישנות שלהם בעתיד. כמו כן, הם מנתחים תוכנות זדוניות כדי להבין את פעילותן, וכך מסיקים מסקנות מן הפגיעות בעבר.


מומחה סייבר: תפקידם של המומחים הוא תכנון של מערכי אבטחת המידע. הם מייעצים לארגון בתחום הסייבר ואחראיים על קבלת החלטות טקטיות וטכנולוגיות. נדרשת היכרות מעמיקה עם אסטרטגיות הגנה וכן ידע בתורת התקיפה.


מגן סייבר: בעלי תפקיד זה אחראיים על הגנה על רשתות, זיהוי חריגות ופגיעויות אפשריות וביצוע חקירות לצורכי סיכול תקיפות. רבים מן העובדים בתפקיד משתלבים בו במסגרת השירות הצבאי, דרך קורס ייעודי של אגף התקשוב של צה"ל.

 
רמות שכר

 

בטבלה מפורטות משכורות ממוצעות עבור תפקידים שונים בתחום: 

 

תפקיד שכר נטו חודשי עד חמש שנים שכר נטו חודשי 5 שנים שכר נטו חודשי לבכירים
מפתחי תוכנה לאבטחת סייבר לא צויין 28 - 30 אלף שקלים 30 - 36 אלף שקלים
אלגוריתמאי 16 - 22 אלף שקלים 23 - 26 אלף שקלים 17 - 33 אלף שקלים
מיישם אבטחת מידע 7 - 11 אלף שקלים 10 - 14 אלף שקלים 15 - 20 אלף שקלים
מומחה אבטחת מידע 6 - 10 אלף שקלים 9 - 19 אלף שקלים 16 - 24 אלף שקלים
חוקר Malware 12 - 17 אלף שקלים 16 - 22 אלף שקלים 24 - 30 אלף שקלים
Penetration Testing מבדקי חדירה 10 - 13 אלף שקלים 13 - 18 אלף שקלים 27 - 34 אלף שקלים
Reverse Engineering 20 - 24 אלף שקלים 24 - 28 אלף שקלים 32 - 28 אלף שקלים
ארכיטקט אבטחת מידע 10 - 15 אלף שקלים 15 - 22 אלף שקלים 26 - 35 אלף שקלים
חוקר סייבר 16 - 20 אלף שקלים 20 - 30 אלף שקלים 35 - 40 אלף שקלים
מומחה סייבר 13 - 15 אלף שקלים 16 - 19 אלף שקלים 20 - 26 אלף שקלים

 

נכונות מידע זה עשויה להשתנות מעת לעת.


רמת הביקוש ומגמות בביקוש


מבט על המגמות העיקריות בשוק בשנים האחרונות מראה שמדי שנה ישנה עלייה בביקוש לתפקידי סייבר בארגונים. בין התפקידים שבהם נצפתה עלייה משמעותית בביקוש אפשר למנות חוקרי אבטחת מידע, מפתחי תוכנה לסייבר, מנהלי אבטחת מידע, Reverse Engineers, אלגוריתמיקאים וארכיטקטים לאבטחת מידע. הצפי הוא כי עקב העלייה בכמות ובחומרת מתקפות הסייבר, ביקוש זה צפי רק לעלות.


מה ללמוד כדי לעבוד בתחום הסייבר?


מי שמחפשים מסלולי לימוד בתחום הסייבר יכולים לבחור בין תכניות לימודים אקדמיות לתואר ראשון לבין מסלולי לימודי תעודה בתחום. לימודי סייבר לתואר מתקיימים בדרך כלל כהתמחות במסגרת תכניות כגון לימודי מדעי המחשב או לימודי הנדסת מערכות מידע. המסלולים הללו מקנים ידע מעמיק לא רק בתחום הסייבר אלא גם במיומנויות תכנות, הנדסה ופיתוח. לרוב הן נפרשות על פני שלוש עד ארבע שנים. ישנה גם תכנית הנדסאי סייבר, שאורכה כשנתיים והיא מקנה דיפלומה מטעם מה"ט.


במסגרת קורסי סייבר, ניתן לראות מגוון גדול של הכשרות. הקורסים מאפשרים לקבל הכשרה ממוקדת באספקטים מסוימים ומבוקשים של ענף הסייבר. לרוב הם נמשכים בין כמה חודשים לשנה אחת. בין המסלולים שמוצעים במכללות השונות: קורס פיתוח מאובטח SDLC; קורס מנהלי סייבר Cyber Management; קורס יישום הגנת סייבר Cyber Pro; מגן סייבר והגנת רשתות; קורס Cyber Security Practitioner; קורס אבטחת מידע ומסלולים נוספים.


בהקשר זה חשוב לציין כי מעסיקים אינם מעוניינים רק בהכשרה תיאורטית בתחום, אלא רבים מהם דורשים מן המועמדים להגיע עם אוריינטציה וניסיון קודם בתחום המידע, בעיקר עקב החשיבות הרבה של ענף הסייבר בשמירה על מידע ארגוני ולאומי יקר מפז.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על משכורות סייבר?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד משכורות סייבר
Whatsapp Whatsapp