קדם מכינה לחסרי בגרות במכללה האקדמית הדסה

שירות אישי - צור קשר
קדם מכינה לחסרי בגרות במכללה האקדמית הדסה

קדם מכינה לחסרי בגרות - המכללה האקדמית הדסה ירושלים


צעד נוסף בדרך אל המכינה


הלימודים באקדמיה מהווים שער להשתלבות במגוון של אפיקים מבוקשים במשק. עם זאת, לא כולם עומדים ברף הקבלה לאקדמיה, בין היתר משום שאין ברשותם תעודת בגרות מלאה או ציונים מספקים בבגרויות כפי שנדרש במסלולי הלימוד. בדיוק לשם כך פועלות תכניות מכינה קדם אקדמית, אשר מאפשרות להשלים את הפערים, לרכוש ידע וכלים חשובים ולשפר את הסיכויים לקבלה ללימודים.


כחלק משאיפתה להציע לכל אחד ואחת הזדמנות לרכוש השכלה אקדמית מתקיימות במכללה האקדמית הדסה תכניות מכינה קדם אקדמית מגוונות, ביניהן אפשר למצוא גם מסלול קדם מכינה לחסרי תעודת בגרות. תכנית זו מיועדת למי שאין ברשותם בגרות מלאה ומעוניינים להמשיך למסלולי המכינה הייעודית של המכללה האקדמית הדסה. היא מספקת מיומנויות וכלים חשובים שיכולים לסייע לסלול את הדרך לעבר לימודים במכינה ייעודית ומשם להמשך לעולם האקדמי בשלל מסלולי לימוד.


תכנית הלימודים


תלמידי קדם המכינה לחסרי בגרות מקבלים כלים ומיומנויות יסוד לקראת לימודים במכינות הייעודיות. הם לומדים על אסטרטגיות למידה אקדמיות ועל דפוסים יעילים לארגון חומרי לימוד, להבנת שיעורים ולהתמודדות עם מטלות מסוגים שונים. התכנית מותאמת אישית לכל אחד ואחת מן המשתתפים וכך מסייעת להם באופן מירבי לקראת המעבר אל המכינה.


מתכונת הלימוד


המסלול לקדם מכינה נפרש על פני פרק זמן של כ - 3 חודשים. הוא כולל מגוון של סדנאות ושיעורי הוראה מתקנת, תלמידים שזקוקים לכך יכולים לקבל תגבורים ושיעורי עזר נוספים בהתאם לצורכיהם.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית הדסה אפשר ללמוד במסלולים שונים למכינה, אלה כוללים מכינה ייעודית למדעים ולמדעי המחשב וכן מכינה ייעודית ללימודי מדעי החברה, עיצוב וצילום. תלמידי המכינות של המכללה זוכים לייעוץ ולתמיכה מן הסגל לכל אורך התכנית, לצד סיוע בנושאים כגון לקויות למידה. כמו כן, הם יכולים לקבל מלגות לימוד שונות בהתאם לקריטריונים סוציו אקונומיים.


במכללה נלמדות תכניות לימודים מגוונות לתואר ראשון ושני במסגרת בית הספר לבריאות, חברה ומדע ובית הספר לחברה וקהילה. בין המסלולים שמתקיימים במכללה אפשר למנות לימודי ביוטכנולוגיה, לימודי אופטומטריה, לימודי פוליטיקה ותקשורת, לימודי מדעי המחשב, לימודי מדעי המעבדה הרפואית ועוד שלל מסלולים.


תנאי קבלה


תכנית הקדם מכינה מיועדת למועמדים חסרי תעודת בגרות, או למועמדים שברשותם פחות מ - 7 יחידות לימוד לבגרויות. היא מתאימה למי ששואפים ללמוד במסלול המכינה הייעודית למדעים ולמדעי המחשב, או במכינה הייעודית למדעי החברה עיצוב וצילום שמתקיימות במכללה האקדמית הדסה.

 


לאחר תום קדם מכינה


לאחר סיום התכנית לקדם מכינה לחסרי בגרות, המשתתפים נבחנים בבחינת המיון תי"ל. מי שעוברים את המבחן בסך הנדרש יכולים להמשיך ללמוד במכינה הייעודית במסלוליה השונים. לאחר מעבר של מכינות ייעודיות אלה ועמידה בכל התנאים ניתן להתקבל ללימודים אקדמיים בחוגי המכללה השונים.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית הדסה ירושלים