לימודי הנדסת פלסטיקה בהתמחות פלסטיקה ירוקה במכללת שנקר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על שנקר - הנדסת פלסטיקה ירוקה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת פלסטיקה עם התמחות באריזה ופלסטיקה ירוקה במכללת שנקר

 

ירוק בעיניים

 

ההתחממות הגלובאלית והמודעות לנזקים שבני האדם והתעשייה עושים לכדור הארץ הביאו איתם תחומים חדשים של טכנולוגיה ושל הנדסה, מתוך מחשבה שבני האדם אחראים על הנזק ועליהם לתקן אותו. אחד מהחומרים המזיקים ביותר לאיכות הסביבה הוא הפלסטיק אשר נמצא כמעט בכל מקום ברחבי הבית והסביבה. תחום האריזה לוקח נפח של כ - 25% מתוצרי הפלסטיק וכדי ליצור שינוי יש להתחיל מתחום זה.

 

לימודי הנדסת פלסטיקה בהתמחות אריזה ופלסטיקה נועדו למצוא חלופות לשימור מוצרים שונים כמו תרופות וחומרי מזון ולמצוא שיטות יעילות ובלתי מזיקות למחזור האריזות, לסילוק הפסולת בעזרת טכניקות להתכלות ביולוגית וכימית ולמציאת חומרי גלם טבעיים שיכולים להחליף את הנפט כמאגר העיקרי לייצור מוצרי הפלסטיק. לשם כך הסטודנטים לומדים על היבטי החום והפולימרים והם רוכשים כלים לפיתוח ולייצור חומרים טבעיים כדי לקדם את התחום ולשנות את פני החברה ולהחזיר את הירוק לכדור הארץ.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסת פלסטיקה בהתמחות פלסטיקה ירוקה במכללת שנקר מקנים לסטודנטים כלים למחקר ולפיתוח של חומרים ושל טכנולוגיות לתכנון וליצירה של מוצרים ירוקים וידידותיים לסביבה. הסטודנטים ללימודי הנדסת פלסטיקה לומדים את מקצועות הבסיס של המדעים המדויקים, כמו פיזיקה, מתמטיקה, מחשבים וכימיה כללית ועליהם מוסיפים את רובד ההנדסה שבו הם לומדים על חומר וזרימה, על תכונות של חומרים, על תהליכי ייצור והכנה ועל תוכן מוצרים.

 

בהתמחות אריזה ופלסטיקה ירוקה הסטודנטים לומדים על יישום תהליכים לתכנון ולעיצוב מוצרים בשילוב שיקולים סביבתיים. לשם הבנה מעמיקה של התחום הם לומדים על טכנולוגיות של אריזות, על פולימרים ועל פלסטיקה ועל השיקולים בבחירת חומרים הן מההיבט ההנדסי הפונקציונאלי והן מההיבט הסביבתי.

 

מתכונת הלימוד

 

מתכונת הלימוד מורכבת משש חטיבות – קורסים כלליים, קורסי ניהול, קורסי מחשבים, קורסי כימיה, קורסי פולימרים ופלסטיקה וקורסי התמחות באריזה ובפלסטיקה ירוקה.

 

נושאי לימוד

 

 • יזמות בפלסטיקה
 • אריזה ירוקה
 • פולימרים מתכלים
 • כימיה אורגנית
 • כימיה של פולימרים
 • פיזיקה – מכניקה
 • הזרקה ועיצוב בחום
 • בקרה לפלסטיקה
 • מבוא לתרמודינאמיקה
 • אלגברה ליניארית    
 • מבוא לפולימריים רפואיים    
 • ועוד


תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי הנדסת פלסטיקה צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים 85 ומעלה הכוללת 4 או 5 יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה, בבגרות באנגלית ובבגרות בפיזיקה, בכימיה או במדעי המחשב. כמו כן, עליהם לקבל ציון 620 לפחות בבחינת הפסיכומטרי או להיות בעלי תעודת הנדסאי בממוצע ציונים 90 ומעלה. המועמדים שהתקבלו ללימודים נדרשים להשתתף בקורס הכנה בפיזיקה, בכימיה ובמתמטיקה ולקבל ציון עובר.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל דרישות הלימודים מקבלים תואר B.Sc בהנדסת פלסטיקה מטעם מכללת שנקר.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר משתלבים במגוון תפקידים, כמו מפתחים ומנהלי תחומים בתעשיות השונות, כמו בתעשייה הביטחונית, במפעלי פולימרים ופלסטיקה, בתעשייה הביו – רפואית, בתעשיית ההייטק, בתעשיית הדפסת התלת ממד וההדפסה הדיגיטלית, בתעשיית המזון והאריזה, בתעשיית המחזור והטכנולוגיה הירוקה ובחברות המשווקת ומוכרות ציוד וטכנולוגיה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת שנקר | שנקר - בית ספר גבוה להנדסה ולעיצוב

עוד מסלולי לימוד - שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב

כלים שיעזרו לך לבחור