לימודי הנדסה כימית בהתמחות רפואית במכללת שנקר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על שנקר - הנדסה כימיה בהתמחות רפואית.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסה כימית בהתמחות יישומים רפואיים B.Sc. במכללת שנקר

 

רפואה שלמה

 

תחום ההנדסה הכימית נוגע בכל תחומי החיים, החל מהחקלאות וכלה בחומרי ניקוי. התחום לא רק שאינו פוסח על התעשייה הביו־רפואית, אלא הוא משחק בו תפקיד מכריע. תעשיית הרפואה לצד תעשיית הקוסמטיקה נדרשות למהנדסים אשר יש להם ידע נרחב הן בהנדסה והן בביולוגיה.

 

למהנדסים אלה יש נקודת מבט רחבה הכוללת את כל הרבדים הקשורים מצד אחד למערכות טכנולוגיות ולננו־חלקיקים ומצד שני להיבטים הפיזיולוגיים, הדרמטולוגיים והכימיים של גוף האדם. לימודי הנדסה כימית בהתמחות יישומים רפואיים מאפשרת ללומדים מקצוע זה לשלב בין התחומים וכך לתרום למדע, לרפואה ולעתיד של האנושות.

 

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסה כימית בהתמחות יישומים רפואיים במכללת שנקר מקנה לסטודנטים ידע מעמיק על ההיבטים השונים של ההנדסה הכימית, לרבות הפן הסביבתי והפן הטכנולוגי המודרני על בסיס מדע החומרים והעיבוד שלהם. לשם כך, הסטודנטים משתמשים בכלים מדעיים, כמו פיזיקה, כימיה, מחשוב ומתמטיקה, לצד כלים הנדסיים כמו מעבור חום וחומר, זרימה ותהליכי הפרדה.

 

תכנית הלימודים מכשירה את הסטודנטים על השימושים של ההנדסה הכימית בתעשייה הרפואית ובתעשיית הקוסמטיקה. לשם כך הסטודנטים לומדים על השפעת חומרים על איברים שונים בגוף, על תאים מסוגים שונים ועל השילוב בין ביולוגיה לבין הנדסה.

 

מתכונת הלימוד

 

מתכונת הלימוד כוללת קורסי ליבה, קורסי חובה בהתמחות יישומים רפואיים, קורסי בחירה בהתמחות יישומים רפואיים וסדנות.

 

נושאי לימוד

 

 • סימולציה תהליכית
 • כימיה כללית
 • מכניקה זרימה
 • מדע החומרים והנדסה
 • אנרגיה חליפית
 • עקרונות הנדסה סביבתית
 • תהליכי הפרדה
 • דרמטולוגיה וביוקוסמטיקה
 • כימיה פיזיקלית    
 • טכנולוגיות פרמצבטיות וקוסמטיות    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

שנקר היא מכללה למקצועות האמנות, העיצוב וההנדסה המציעה מבחר מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. תכני התארים של הפקולטה להנדסה משלבים בין לימודים טכניים לבין יצירתיות, חדשנות וקדמה תוך ניצול של הטכנולוגיה ליצירת מוצרים אשר מתחשבים בסביבה העסקית והחברתית. בין תכניות הלימוד של המכללה אפשר ללמוד לימודי הנדסת תוכנה, לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לימודי הנדסת פלסטיקה ופולימרים ולימודי הנדסת תעשייה וניהול.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי הנדסה כימית מתקבלים מועמדים בעלי ציון 620 לפחות בבחינת הפסיכומטרי ותעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים 85 ומעלה הכוללת ציונים בבגרות במתמטיקה ברמה של 4 או 5 יחידות ובבגרות באנגלית ברמה של 4 או 5 יחידות. כמו כן, התעודה צריכה לכלול ציונים במקצועות מדעיים כמו כימיה ופיזיקה. נוסף על כך, מתקבלים בוגרי לימודים הנדסאים בציון 90 ומעלה. הקבלה ללימודים מותנית בלימודים בקורס הכנה בכימיה, בפיזיקה ובמתמטיקה.

 

תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תואר B.Sc בהנדסה כימית מטעם מכללת שנקר.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר ממשיכים לתארים מתקדמים ומשתלבים במכוני המחקר העוסקים בביו־רפואה. כמו כן, הם משתבצים בתפקידים שונים במפעלי קוסמטיקה, בארגוני בריאות, בקליניקות רפואיות וקוסמטיות ועוד.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת שנקר | שנקר - בית ספר גבוה להנדסה ולעיצוב

עוד מסלולי לימוד - שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב

כלים שיעזרו לך לבחור