קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע במכללת SVCollege

שירות אישי - צור קשר

SVCollege

קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע במכללת SVCollege


הנגישות הגוברת למחשבים ולרשת האינטרנט משמעותם מחשוב של תהליכי התקשורת בתוך ארגונים וחברות, מה שמייעל את פעילותם ופותח מבחר רחב של הזדמנויות לפיתוח עסקי וטכנולוגי. למרות יתרונותיהם הרבים, לזמינות ולנגישות אלו יש גם חסרון בולט; גורמים עוינים עלולים לנצל אותה כדי לבצע התקפות על המידע, מסיבות מגוונות: ביטחוניות, פליליות, לצורך ריגול עסקי וכדומה.


מנהלי רשתות מידע ואבטחת מידע אחראים, בין היתר, על מניעת תקיפות מסוג זה, וכן על התפקוד התקין של תשתיות מערכות המידע, מתן מענה לתקלות, גיבוי ושחזור של נתונים, ועוד.


על מנת לרכוש את ההיכרות ואת השליטה במגוון הטכנולוגיות, התוכנה והחומרה, שנדרשים לעוסקים בתחומי הרשתות ואבטחת המידע במהלך עבודתם, ניתן להשתתף בהכשרות מקצועיות וקורסים שונים.


בין האפשרויות שעומדות בפני מי שרוצים לעסוק בתחום מבוקש זה, ניתן למנות את קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע במכללת SVCollege.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס, הסטודנטים רוכשים הבנה בעולם רשתות המידע, עולם הסייבר, ובעבודה עם פרוטוקולי תקשורת ועם שרתים שונים. הם סוקרים את מודל 7 השכבות (או מודל ה - (OSI, שכולל את סדר הפעולות שאותן מבצעים כדי להעביר נתונים ברשתות תקשורת, ורוכשים שליטה בשימוש בתוכנת Wireshark המשמשת לניתוח פרוטוקולי תקשורת.


כמו כן, הסטודנטים לומדים להכיר מוצרי תקשורת עדכניים, ואת יסודות תחום אבטחת המידע, סוגים שונים של התקפות סייבר וכיצד להגן מפניהן על מערכות הארגונים בהם הם פועלים.


תכנית הלימודים פותחה בשיתוף פעולה עם חברת Cisco, שרכיבי התקשורת שלה נמצאים בשימוש רחב בתעשייה. מסיבה זו, הוא מהווה הכנה למבחני ההסמכה של החברה.

 

  • מתעניינים בקריירה במקצועות ההייטק והמחשבים? קראו עוד על לימודי מחשבים


מתכונת הלימודים


הקורס מתקיים פעמיים בשבוע במתכונת ערב, כאשר אורך כל מפגש הוא כ - 4 שעות.


לצד ההרצאות העיוניות, קיים דגש רב במהלך הקורס על ההתנסות המעשית של הסטודנטים. כבר במהלך הלימודים, הם משתלבים בעבודה בחברות הייטק על מנת לצבור ניסיון בשטח. כמו כן, הסטודנטים משתתפים לקראת סיום הקורס בסדנא ייעודית להכנה לראיונות עבודה.

 


נושאי הלימוד

 

 

  • שרתים
  • מודל 7 השכבות
  • ציוד ומוצרי תקשורת
  • מבוא לרשתות מידע
  • עולם אבטחת המידע
  • פרוטוקולים של רשתות תקשורת
  • סוגי התקפות סייבר והגנות מפניהן
  • שימוש בתוכנת Wireshark לניתוח פרוטוקולים
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים


SVCollege היא מכללה בה מלמדים את מקצועות ההייטק, ובה מוצעים מגוון קורסים והכשרות מקצועיות במהלכם מתמקדים בפן המעשי של הלימודים. בין הקורסים שאותם מלמדים במכללה, ניתן למנות קורס QA וקורס בניית אתרים.


במכללה מודעים לרמת התחרות הגבוהה שקיימת בשוק העבודה בהייטק, ולכן שמים דגש על הכנת הסטודנטים לקראת חיפושי עבודה. מסיבה זו, משולבים בכל הקורסים במכללה תכנים הקשורים למציאת עבודה, כולל קואצ'ינג והכנה לקראת ראיונות עבודה, סטאז' מעשי בחברות הייטק, סיוע בבניית קורות חיים, וליווי מקצועי עד להשתלבות במשרה בתחום.


קיימים מספר סניפים של המכללה ברחבי הארץ, בערים תל אביב, פתח תקווה, רחובות, באר שבע ונתניה.


תנאי קבלה


על מנת להשתתף בקורס יש להחזיק בשליטה ברמה בסיסית, לכל הפחות, בשפה האנגלית.


תעודה


הקורס מהווה הכנה לקראת בחינת ההסמכה CCNA, של חברת Cisco העולמית. בוגרי הקורס נדרשים לגשת לבחינה באופן חיצוני, ומי שעוברים אותה בהצלחה זכאים לתעודת הסמכה רשמית מטעם החברה.

 


אפשרויות תעסוקה


כיום, אין ארגון שלא מסתמך על תשתית טכנולוגית ממוחשבת – מסיבה זו, מנהלי רשתות ואבטחת מידע הם אנשי מקצוע נחוצים בכל חברה או גוף עסקי, במגוון ענפים בתעשייה.


נוסף על כך, בוגרי הקורס שעומדים בהצלחה בבחינות ההסמכה של חברת Cisco זכאים לתעודת הסמכה שיכולה לפתוח דלתות רבות בתחומי ניהול הרשתות ואבטחת המידע.


ב - SVCollege קיים מערך להכוונה וסיוע במציאת עבודה, כולל התחייבות למציאת עבודה לבוגרי הקורסים אשר עומדים בתנאי המכללה. מערך זה יכול גם הוא להעניק יתרון לבוגרים בעת ראיונות מול מעסיקים פוטנציאליים.


המשכורות משתנות בהתאם לחברה שבה עובדים, אך באופן כללי הן גבוהות ביחס לממוצע במשק. איש מקצוע בתחום אבטחת המידע יכול להרוויח בתחילת דרכו כ - 16,000 שקלים בחודש. מנהלי רשתות מתחילים יכולים להרוויח החל מ - 11,000 שקלים בחודש, ולהגיע אף ל - 29,000 שקלים בחודש לאחר 5 שנות ניסיון. התקדמות לניהול צוותים מעלה את השכר אף יותר.

 

למידע נוסף לחצו: מכללת SVCollege
Whatsapp Whatsapp