קורס צוותי משימה למצבי אסון וחירום במכללה האקדמית בוינגייט

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס ניהול?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על וינגייט - קורס צוותי מצבי חירום.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת צוותי משימה למצבי אסון וחירום במכללה האקדמית בוינגייט


היתכנותם של מצבי חירום ואסונות רבי נפגעים שקורים באופן מפתיע קיימת תמיד, אך בפרט במדינת ישראל שחוותה מצבי אסון מסוגים רבים - אסונות טבע, מלחמות, פיגועים, ועוד. הכרחי להיערך באופן מוקדם לקראת התמודדות עם אסונות כאלו, ולהכשיר את מי שיכולים לתת מענה מקצועי בחילוץ, טיפול רפואי, והתמודדות קהילתית עם השלכותיהם. זאת באמצעות הפעלה של הקהילה לסייע במתן המענה הרפואי, ולחלץ נפגעים. צוותי המשימה הייעודיים וכן רכזי החילוץ והסיוע, יכולים למנוע קריסה של התשתיות ולצמצם נזקים בגוף ובנפש לקראת שרידה של הקהילה את האסון.


על מנת לקבל את הידע המקיף הדרוש לצוותי משימה במצבי אסון וחירום, כמו גם את מיומנויות ההובלה וההנהגה, ואת ההכשרה המעשית בחילוץ ובהגשת עזרה ראשונה, ניתן להשתתף בהכשרות מקצועיות ייעודיות. המשתתפים בקורס הכשרת צוותי משימה למצבי אסון וחירום במכללה האקדמית בוינגייט, לומדים עקרונות בסיס ותיאוריה סביב התנהלות במצבי חירום, וגם מתרגלים את החומר הנלמד כדי לצבור את הניסיון המעשי הנדרש לתפקיד.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים מיועדת להכשרת המשתתפים לניהול אסונות ומצבי חירום, על כל המשתמע מכך: היערכות מוקדמת, הכשרה בעזרה ראשונה ובחילוץ, וכן פעולה בצוותי משימה ומענה פסיכולוגי ונפשי הנדרש להתמודדות קהילתית עם מצבי אסון וחירום.


בין הנושאים שנלמדים בקורס ניתן למנות מושגי יסוד באסון פתע רב נפגעים (אפר"ן), הקניית מיומנויות הובלה בעת מצבי אסון, עקרונות בסיסיים בחילוץ מהרס וממים, הכשרה בטיפול רפואי ומתן עזרה ראשונה לנפגעי אסונות, ועוד.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים בקורס משלבים בין ההיכרות עם הנושאים התיאורטיים, הנדרשת לצוותי משימה בעת מצבי אסון, לבין דיונים בכיתה וכן ניתוח של מקרי בוחן והתמודדות עם אסונות עבר. זאת לצד הדגש הפרקטי הנדרש בהכשרה מסוג זה, שאמורה להכין לשעת חירום; המשתתפים מתנסים מעשית בפעולה בעת אסון, תוך תרגולים, סדנאות מעשיות וסיורים.


היקף הקורס הוא 130 שעות לימוד, שנפרשות על פני 4 מפגשים הנערכים פעם בשבוע, נוסף על 2 הכשרות מרוכזות בנות 5 ימי לימוד רצופים, בתחומי רפואת חילוץ וחילוץ מהרס.


נושאי הלימוד

 

 

 • חילוץ ממים
 • אסונות בישראל
 • הכשרה לחילוץ מהרס
 • מנהיגות ושליטה במצבי אסון
 • טיפול וסיוע לקהילה במצבי אסון
 • מושגי יסוד - אסון פתע רב נפגעים
 • הכשרת עזרה ראשונה וטיפול רפואי
 • הפעלת אוכלוסייה לסיוע הדדי במצבי אסון
 • היערכות, הישרדות ושיקום קהילה בחירום
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים


בין מוסדות הלימוד שבהם מוצעים לימודי הוראה ומדעי החינוך הגופני, ניתן למנות את המכללה האקדמית בוינגייט, הממוקמת במכון וינגייט, ליד נתניה. במכללה מציעים, מלבד לימודים לתואר ראשון ושני בהוראת חינוך גופני, גם מבחר של מסלולים ללימודי תעודה, המתקיימים בבתי הספר ללימודי תעודה והשתלמויות של המכללה: בית הספר הבינלאומי להסמכת מדריכים ומאמנים בספורט, בית הספר לרפואה משלימה Medi Win, בית הספר לרפואה ומתודיקה בספורט, המרכז לניהול וביטחון, ועוד.


המרכז לניהול וביטחון הוקם לפני יותר מעשור, ובמסגרתו מתקיימות הכשרות למנהלים ולאנשי מקצוע בתחומי האבטחה והביטחון, כגון מנהלי אבטחה וקציני ביטחון. הענפים בהן נערכות ההכשרות הם ענפי האבטחה והביטחון, החירום, והניהול; כך, למשל, מוצעים במרכז קורסים כמו אבטחת מידע וסייבר, קורס ניהול אבטחה בכיר, קורס להכשרת מנהלים להתמודדות במצבי אסון וחירום, סמינר מוכנות משקי בית לאסונות ורעידות אדמה, ועוד.


הקורסים וההכשרות במרכז לניהול וביטחון מתקיימים הן בקמפוס הראשי של המכללה, הנמצא במכון וינגייט, והן בפרישה ארצית במגוון ערים ברחבי המדינה.


תנאי קבלה


הקורס מיועד לצוותי חירום, כיתות כוננות, קבוצות וארגונים, תושבים באזורי פריפריה מרוחקים, ומי שרוצים לרכוש ידע בנושאי חילוץ וכן התמודדות עם מצבי אסון וחירום.


על מנת להתקבל לקורס, יש להיות בוגרי שירות צבאי או לאומי, כאשר ניסיון מקצועי בפיקוד או בניהול מהווה יתרון. כמו כן, המועמדים נדרשים לעבור ראיון קבלה אישי על מנת לבדוק את התאמתם להכשרה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך גופני ולספורט בוינגייט

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

מתי נפתח קורס קוסמטיקה?
מיטל
ללא תגובה
קורס מפתח BI או ייעוץ פנסיוני
דן
ללא תגובה
קורס איפור קבוע לשפתיים
מור לנקרי
ללא תגובה
מתי מתחילים קורסים באזור באר שבע?
דבורה
1 תגובות
קורס לימוד שפה צרפתית
עמי קפלן
1 תגובות
קורס בילוש ומודיעין במרכז
אוריאן סלמן
1 תגובות
קורס הנחיית הורים בירושלים
נירית בן יקר
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,813 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp