קורס צוותי משימה למצבי אסון וחירום במכללה האקדמית בוינגייט

רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס ניהול?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על וינגייט - קורס צוותי מצבי חירום.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


קורס הכשרת צוותי משימה למצבי אסון וחירום במכללה האקדמית בוינגייט


היתכנותם של מצבי חירום ואסונות רבי נפגעים שקורים באופן מפתיע קיימת תמיד, אך בפרט במדינת ישראל שחוותה מצבי אסון מסוגים רבים - אסונות טבע, מלחמות, פיגועים, ועוד. הכרחי להיערך באופן מוקדם לקראת התמודדות עם אסונות כאלו, ולהכשיר את מי שיכולים לתת מענה מקצועי בחילוץ, טיפול רפואי, והתמודדות קהילתית עם השלכותיהם. זאת באמצעות הפעלה של הקהילה לסייע במתן המענה הרפואי, ולחלץ נפגעים. צוותי המשימה הייעודיים וכן רכזי החילוץ והסיוע, יכולים למנוע קריסה של התשתיות ולצמצם נזקים בגוף ובנפש לקראת שרידה של הקהילה את האסון.


על מנת לקבל את הידע המקיף הדרוש לצוותי משימה במצבי אסון וחירום, כמו גם את מיומנויות ההובלה וההנהגה, ואת ההכשרה המעשית בחילוץ ובהגשת עזרה ראשונה, ניתן להשתתף בהכשרות מקצועיות ייעודיות. המשתתפים בקורס הכשרת צוותי משימה למצבי אסון וחירום במכללה האקדמית בוינגייט, לומדים עקרונות בסיס ותיאוריה סביב התנהלות במצבי חירום, וגם מתרגלים את החומר הנלמד כדי לצבור את הניסיון המעשי הנדרש לתפקיד.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים מיועדת להכשרת המשתתפים לניהול אסונות ומצבי חירום, על כל המשתמע מכך: היערכות מוקדמת, הכשרה בעזרה ראשונה ובחילוץ, וכן פעולה בצוותי משימה ומענה פסיכולוגי ונפשי הנדרש להתמודדות קהילתית עם מצבי אסון וחירום.


בין הנושאים שנלמדים בקורס ניתן למנות מושגי יסוד באסון פתע רב נפגעים (אפר"ן), הקניית מיומנויות הובלה בעת מצבי אסון, עקרונות בסיסיים בחילוץ מהרס וממים, הכשרה בטיפול רפואי ומתן עזרה ראשונה לנפגעי אסונות, ועוד.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים בקורס משלבים בין ההיכרות עם הנושאים התיאורטיים, הנדרשת לצוותי משימה בעת מצבי אסון, לבין דיונים בכיתה וכן ניתוח של מקרי בוחן והתמודדות עם אסונות עבר. זאת לצד הדגש הפרקטי הנדרש בהכשרה מסוג זה, שאמורה להכין לשעת חירום; המשתתפים מתנסים מעשית בפעולה בעת אסון, תוך תרגולים, סדנאות מעשיות וסיורים.


היקף הקורס הוא 130 שעות לימוד, שנפרשות על פני 4 מפגשים הנערכים פעם בשבוע, נוסף על 2 הכשרות מרוכזות בנות 5 ימי לימוד רצופים, בתחומי רפואת חילוץ וחילוץ מהרס.


נושאי הלימוד

 

 

 • חילוץ ממים
 • אסונות בישראל
 • הכשרה לחילוץ מהרס
 • מנהיגות ושליטה במצבי אסון
 • טיפול וסיוע לקהילה במצבי אסון
 • מושגי יסוד - אסון פתע רב נפגעים
 • הכשרת עזרה ראשונה וטיפול רפואי
 • הפעלת אוכלוסייה לסיוע הדדי במצבי אסון
 • היערכות, הישרדות ושיקום קהילה בחירום
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים


בין מוסדות הלימוד שבהם מוצעים לימודי הוראה ומדעי החינוך הגופני, ניתן למנות את המכללה האקדמית בוינגייט, הממוקמת במכון וינגייט, ליד נתניה. במכללה מציעים, מלבד לימודים לתואר ראשון ושני בהוראת חינוך גופני, גם מבחר של מסלולים ללימודי תעודה, המתקיימים בבתי הספר ללימודי תעודה והשתלמויות של המכללה: בית הספר הבינלאומי להסמכת מדריכים ומאמנים בספורט, בית הספר לרפואה משלימה Medi Win, בית הספר לרפואה ומתודיקה בספורט, המרכז לניהול וביטחון, ועוד.


המרכז לניהול וביטחון הוקם לפני יותר מעשור, ובמסגרתו מתקיימות הכשרות למנהלים ולאנשי מקצוע בתחומי האבטחה והביטחון, כגון מנהלי אבטחה וקציני ביטחון. הענפים בהן נערכות ההכשרות הם ענפי האבטחה והביטחון, החירום, והניהול; כך, למשל, מוצעים במרכז קורסים כמו אבטחת מידע וסייבר, קורס ניהול אבטחה בכיר, קורס להכשרת מנהלים להתמודדות במצבי אסון וחירום, סמינר מוכנות משקי בית לאסונות ורעידות אדמה, ועוד.


הקורסים וההכשרות במרכז לניהול וביטחון מתקיימים הן בקמפוס הראשי של המכללה, הנמצא בוינגייט, והן בפרישה ארצית במגוון ערים ברחבי המדינה.


תנאי קבלה


הקורס מיועד לצוותי חירום, כיתות כוננות, קבוצות וארגונים, תושבים באזורי פריפריה מרוחקים, ומי שרוצים לרכוש ידע בנושאי חילוץ וכן התמודדות עם מצבי אסון וחירום.


על מנת להתקבל לקורס, יש להיות בוגרי שירות צבאי או לאומי, כאשר ניסיון מקצועי בפיקוד או בניהול מהווה יתרון. כמו כן, המועמדים נדרשים לעבור ראיון קבלה אישי על מנת לבדוק את התאמתם להכשרה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך גופני ולספורט בוינגייט

עוד מסלולי לימוד - מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

פורום לימודי תעודה | קורסים

מה עושים לאחר לימודי איפור מקצועי?
ספיר
ללא תגובה
מה צריך לספק על מנת להירשם לקורס הפקעת אירועים?
אנלי ליינה מאסטרו
ללא תגובה
קורס נומרולוגיה קבלית במרכז
תיקי חי
ללא תגובה
הכנה למיבחן ידע CGNFS
מיסוצ׳קה ויקטוריה
ללא תגובה
קורס מכונאות אופנועים בצפון הארץ
מירון
ללא תגובה
תנאי קבלה לקורס סוכן נסיעות
זועבי מחמוד
1 תגובות
לימוד מנהל ביטחון בשעות הערב
דייגו
1 תגובות
קורס מפעיל תיירות נכנסת
סרגיי
1 תגובות
קורס מנהלת חשבונות בכירה
סיון
1 תגובות
לימודי קוסמטיקה של GIGI
קטי לוגסי
1 תגובות
מתי יפתח קורס ניהול בתי אבות?
דנה זהר
1 תגובות
קורס ערבית מדוברת במרכז
מריאן
1 תגובות
קורס cbt אחרי תואר ראשון בקלינאות תקשורת
מיכל
1 תגובות
קורס בפיננסית מתקדמת במועד חורף 2020
נעמי נפתלי
1 תגובות
קורס הכשרת מנהלי תיקי נסיעות בבית הספר הארצי לתיירות בישראל
הדר ברכר
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,448 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב 1,443 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל 983 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים 919 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים