קורס מנהלי מתחם חבלים ובוני אומגה מוסמכים במכללה האקדמית בוינגייט

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

קורס מנהלי מתחם חבלים ובוני אומגה מוסמכים במכללה האקדמית בוינגייט


אתגרו את עצמכם

 

ספורט אתגרי הוא פעילות מהנה לשעות הפנאי, במיוחד עבור חובבי ריגושים, אך הוא יכול להיות הרבה יותר מכך. עבור קבוצות אוכלוסייה שונות, כגון ילדים ונוער, פעילויות ספורט אתגרי מאפשרות העצמה של הביטחון והדימוי העצמיים, ומתן תחושת הצלחה שיכולה ללוות את הילד הלאה לאתגרים בחיים האמתיים. אחת מהפעילויות הנפוצות בתחום היא מעבר במסלולי חבלים.

 

כדי לעסוק בספורט אתגרי נדרשת היכרות טובה עם הציוד, ובקיאות בנהלי הבטיחות על מנת לאפשר חוויה מאתגרת, מרגשת, וגם בטוחה עבור המשתתפים. מי שמתעניינים בפיתוח קריירה בתחום הספורט האתגרי, הדרכה וחינוך, צריכים לרכוש הסמכה מקצועית כדי לקבל את הכלים הנדרשים עבור ניהול מתחמי חבלים אתגריים. בין ההכשרות המקצועיות הקיימות בתחום, קיים קורס מנהלי מתחם חבלים ובוני אומגה מוסמכים במכללה האקדמית בוינגייט, שבו הסטודנטים לומדים כיצד להפעיל קבוצות במסלולי חבלים אתגריים תוך שמירה על רמות גבוהות של בטיחות - ושל הנאה.

 

תכנית הלימודים


התכנים הנלמדים בהכשרה מקצועית זו, שנערכת על פי הנחיות משרד החינוך, מתמקדים בידע המעשי הדרוש לניהול, בנייה והתאמה של פעילויות אתגריות במתחמי חבלים, תוך שמירה על בטיחות המשתתפים. בין הנושאים הנלמדים בקורס, ניתן למנות עקרונות מרכזיים בהנחיית קבוצות תוך דגש על הדרכת פעילויות במתחמי חבלים, היכרות עם הציוד והשימושים שלו, גלישה זוויתית, כתיבת תכניות תהליכיות, ניהול מתקן, נהלי בטיחות והתנהלות בעת מצבי חירום, ועוד.


מתכונת הלימודים


הקורס נפרש על פני 12 ימים של פעילויות בשטח והרצאות, סך כל שעות הלימוד הוא 120 שעות. מתכונת הלימודים היא של יומיים בשבוע החל משעות הבוקר.


נושאי הלימוד

 

 

  • יומן מתקן
  • ניהול סיכונים
  • דרכים לגלישה זוויתית
  • התנהלות במצבי חירום
  • אבטחה במתחם החבלים
  • כתיבה של תכניות תהליכיות
  • הנחיית קבוצות במתחמי חבלים
  • הציוד הייעודי הדרוש והשימוש בו
  • ועוד


על סגל ההוראה


המרצים בקורס הם אנשי מקצוע בעלי ניסיון בניהול מתחמי חבלים ובניית אומגה. מרכז הקורס הוא רכז ענפי הגלישה, הטיפוס והחילוץ במכללה האקדמית בוינגייט, שמרכז גם את קורס Outdoor Training במכללה.


על מוסד הלימודים


בין מוסדות הלימודים המוכרים בארץ בתחום הוראת החינוך הגופני, ניתן למנות את המכללה האקדמית בוינגייט, שפועלת מעל ל - 70 שנה. מלבד הוראת חינוך גופני, מתקיימות הכשרות במכללה בענפי הספורט השונים, האימון, הנופש, התנועה והמחול, הבריאות, התזונה, ועוד.


בתי הספר ללימודי תעודה ולהשתלמויות השונים שמפעילה המכללה, כוללים את בית הספר לרפואה משלימה, בית הספר לקורסי מדריכים ומאמנים, וכן את בית הספר לתיירות אתגרית ופנאי במסגרתו נערך קורס מנהלי מתחם חבלים ובוני אומגה. הקורסים בבית הספר לתיירות אתגרית מכשירים גם מדריכי טיולים, מורי דרך, מדריכי טיפוס וגלישה ממצוקים, ועוד.


תנאי קבלה


קורס מנהלי מתחם חבלים ובוני אומגה מיועד לבעלי רקע קודם והסמכה בתחום גלישת המצוקים וכן הפעלה במתחמי חבלים אתגריים. על המועמדים לקורס להיות בעלי בריאות תקינה ולהציג תעודת הסמכה כמדריכי גלישה ממצוקים או תעודת מפעילי מתחמי חבלים אתגריים. כמו כן, המועמדים נדרשים לעמוד בראיון קבלה שבוחן את התאמתם לקורס.


תעודה


הבוגרים של הכשרה זו זכאים לתעודת מנהלי מתחם חבלים אתגרי ובוני אומגות מוסמכים, שניתנת מטעם המכללה האקדמית בוינגייט. נוסף על כך, ההכשרה מזכה את הבוגרים גם בתעודת הסמכה של עובדי גובה כללי על סולמות ופיגומים נייחים, הניתנת מטעם משרד העבודה.


אפשרויות תעסוקה


ההסמכה שלקראתה מוכשרים מסיימי הקורס מאפשרת להרחיב את אפיקי התעסוקה של מדריכי גלישת מצוקים ומפעילי מתחמי חבלים אתגריים, ופותחת עבורם זירות עבודה נוספות שדורשות הסמכה רשמית.
כמו כן, מדריכי גלישה מקבלים את תשתית הידע הנדרשת כדי להתקבל לקורס מדריכים בכירים של גלישת מצוקים, וכך הם יכולים להמשיך בלימודיהם ולקדם את הקריירה שלהם בתחום הספורט האתגרי.
 

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp