מלגות צפון אפריקה - מלגות לסטודנטים יוצאי צפון אפריקה

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות ליוצאי צפון אפריקה - מלגות לימודי לסטודנטים יוצאי צפון אפריקה

 

החל מקום המדינה עלו מאות אלפי יהודים ממדינות צפון אפריקה, כגון מרוקו, אלג'יריה, לוב, תוניסיה ומצרים. ארגונים שונים פועלים לאורך השנים כדי להנחיל את המורשת העשירה של יהודי צפון אפריקה ולקדם את זכויותיהם בשלל מישורים. היום ניתן למצוא שלל קרנות וארגונים שמציעים מלגות ייעודיות לסטודנטים יוצאי צפון אפריקה. המלגות מוענקות לסטודנטים ממשפחות יוצאות מדינות שונות בצפון אפריקה, בדרך כלל הדרישה היא להורה אחד לפחות יוצא מדינות צפון אפריקה, או למי שסביהם מגיעים ממדינות בצפון אפריקה.


דרישות הקרנות להענקת המלגות ליוצאי צפון אפריקה משתנות, חלקן מעניקות מלגות סיוע כלכלי לסטודנטים שמתמודדים עם קושי כלכלי או שמגיעים מרקע סוציו אקונומי נמוך. ארגונים אחרים מציגים מלגות לסטודנטים על פי מקום המגורים שלהם, כגון מלגות לסטודנטים בחיפה או בירושלים. לעיתים ישנה דרישה לקחת חלק בפרויקטים חברתיים של הקרנות לקידום מורשת יהדות צפון אפריקה. במסגרת הפרויקטים הללו מבצעים התנדבות עם אוכלוסיות כגון קשישים, בני נוער בסיכון ותלמידים בבתי ספר. היקף הפעילות משתנה מקרן לקרן, ולרוב נפרשת על פני שנת לימודים אחת.


בעזרת מלגות הלימוד, הסטודנטים יכולים להתמקד בלימודיהם ולא במימון עלויות שכר הלימוד במהלכם, הקרנות שואפות לעודד מצוינות אקדמית בקרב צעירים יוצאי צפון אפריקה, כדי לסייע להם בהשתלבותם המקצועית בהמשך דרכם. יש לציין כי בחלק מן המקרים, סטודנטים שנעזרים במלגות ליוצאי צפון אפריקה יכולים להסתייע גם במלגות לימוד נוספות, שניתנות על סמך קריטריונים נוספים. בין המלגות הללו אפשר למצוא מלגות לחיילים משוחררים, מלגות חונכות, מלגות הצטיינות, מלגות לקידום נשים ומלגות לפי תחום הלימוד.

 


להלן מלגות הלימוד שמתאימות לסטודנטים יוצאי צפון אפריקה:


לתשומת לבכם, היצע המלגות עשוי להשתנות מעת לעת. מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד או הקרן לקבלת המידע המדויק לגבי המלגות.


מלגת קרן שולה


קרן שולה מציעה מלגה ליוצאי צפון אפריקה. הקרן מעודדת צעירים יוצאי צפון אפריקה לבחור בלימודים אקדמיים בתחומי מדעי המדינה והמדעים. הקרן, שנוסדה בשנת 2000, שואפת לסייע לצעירים אלה להשתלב בעמדות מפתח במשק הישראלי לאחר סיום הלימודים. יכולים להגיש מועמדות למלגה סטודנטים לתואר ראשון או לתואר שני שגילם עד 28 שנים. המלגה מוענקת לסטודנטים במוסדות הבאים: האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת תל-אביב והטכניון. ניתן להגיש את המלגות בחודשים מרץ ואפריל מדי שנה. וועדת הקרן בוחנת קריטריונים שונים כגון הישגים לימודיים, מצב סוציו אקונומי, מקום מגורים ותרומה לקהילה במסגרות משמעותיות בעבר.


מלגת התאחדות עולי צפון אפריקה וארצות דוברות צרפתית


המלגה מוענקת על ידי הארגון לעולי צרפת, צפון אפריקה והארצות דוברות הצרפתית. היא מיועדת לסטודנטים עולים חדשים עד חמש שנים בארץ וליוצאי צפון אפריקה. המועמדים למלגה צריכים לצרף מסמכים אישיים ועדויות על הישגים לימודיים.


ההתאחדות מסייעת משנת 1967 לעולים חדשים וותיקים ממדינות דוברות צרפתית ולעידוד העלייה. הוא מסייע להם בפעילו מול גופים ממשלתיים ובמימוש זכויותיהם. כמו כן, הגוף עוסק בסיוע לחיילים בודדים ועורך פעילויות חברתיות לחברי הקהילה.

 


מלגת ארגון קהילות צפון אפריקה


זוהי מלגה לסטודנטים בירושלים, שהם יוצאי צפון אפריקה. המלגה מיועדת לסטודנטים שמתגוררים באזורים שונים בירושלים, מעלה אדומים ומבשרת ציון. בין הקריטריונים לקבלת מלגה זו, הקרן בוחנת גם את המצב הסוציו אקונומי של הסטודנטים. כ - 300 מלגות בממוצע מחולקות מדי שנה בחודש פברואר.


מלגת ועד העדה המערבית ליוצאי צפון אפריקה


הארגון מעניק מלגות לסטודנטים לתואר ראשון שהם יוצאי צפון אפריקה. המלגות מיועדות לסטודנטים תושבי ירושלים. נוסף על המלגות לתואר ראשון, הארגון מעניק גם מלגות ללימודי הנדסאים, מלגות לסטודנטים במכינה ומלגות להכשרה מקצועית. על המועמדים למלגה זו להיות מעל גיל 18.

 

מלגת ועד העדה היהודית הספרדית


מלגה לסטודנטים תושבי חיפה, שלפחות אחד מהוריהם הם בני עדות המזרח. הועד מציע מלגות לתואר ראשון, ללימודי הנדסאים וללימודי תעודה. ניתן להגיש בקשות למלגה זו בין החודשים אוקטובר ונובמבר. במקביל להענקת המלגות לסטודנטים, בוועד מסייעים לאוכלוסיות נוספות, כגון קשישים, עולים חדשים וצעירים. בין היתר הוועד מפעיל מערך שיעורי תגבור לתלמידים בבתי הספר, סיוע בבית האבות הספרדי ופרויקט סיוע לתלמידים מהקהילה האתיופית. הוועד הוא ארגון שפועל בחיפה זה למעלה מ - 140 שנה לייצוג זכויותיהם של בני העדה הספרדית והוא מסייע גם היום לשלל אוכלוסיות.


מלגות ועד עדת הספרדים בירושלים


בארגון זה מעניקים מלגות לסטודנטים יוצאי עדות המזרח שלומדים לתואר ראשון, ללימודי הנדסאי או להכשרות מקצועיות והם תושבי ירושלים. ההגשה אפשרית בחודשים אוקטובר עד דצמבר מדי שנה. את הטפסים ניתן לקבל במשרדי הקרן. הוועד עוסק בקידום בני העדה הספרדית בארץ ובתפוצות כבר יותר מ - 30 שנה והוא מקדם יוזמות בתחום הכלכלי, החברתי, התרבותי והרוחני עבור בני הקהילה.


מלגות ליוצאי מרוקו


מבין המלגות ליוצאי צפון אפריקה, חלקן מוצע באופן ייעודי לסטודנטים מהעדה המרוקאית. סטודנטים יוצאי מרוקו יכולים להיעזר במספר מלגות כאלה, שרובן דורשות פעילות התנדבותית. העדיפות ברוב המקרים היא לסטודנטים שמתמודדים עם קשיים כלכליים.


מלגת ברית יוצאי מרוקו


ברית יוצאי מרוקו בישראל מפעילה קרן מלגות במשך כעשור. מדי שנה יכולים סטודנטים ממוצא צפון אפריקאי, כולל יוצאי מרוקו, לקבל סיוע במימון שכר הלימוד מתוך כספי התרומות של הקרן. המלגה ניתנת לסטודנטים שלומדים באוניברסיטאות מוכרות בלבד. הקרן מביאה בחשבון את מצבם הסוציו אקונומי של הסטודנטים, המלגות מיועדות לסטודנטים שמתמודדים עם קשיים כלכליים.


ברית יוצאי מרוקו היא תנועה למען יוצאי מרוקו ומדינות נוספות בצפון אפריקה, שנוסדה ב - 1967. הארגון שואף להנחיל את מורשת יהודי מרוקו ומעודדת פרויקטים חינוכיים בתחומי הציונות והסובלנות. נוסף על כך, היא מסייעת לגישור בין קהילת יהודי מרוקו בישראל לבין קהילות בתפוצות.


מלגות הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו


זהו ארגון שמפעיל עשרות סניפים ברחבי הארץ ומקדמת במשך כעשרים שנה להנחלת מורשת יהודי מרוקו ותרומתם לקום המדינה. הפדרציה מעניקה מלגות לסטודנטים יוצאי מרוקו וגם לסטודנטים מקהילות אחרות כחלק ממטרתה לקידום ההשכלה הגבוהה. המלגות ניתנות לסטודנטים מרקע סוציו אקונומי נמוך, גובהן הוא כ - 3,000 שקלים. מומלץ להתעדכן מדי שנה באתר הקרן לגבי מוסדות הלימוד שבהם מוענק הסיוע לסטודנטים באותה שנת לימוד.

 


מלגה ליוצאי לוב


סטודנטים יוצאי לוב יכולים להיעזר גם במלגות ייעודיות. המלגות לסטודנטים מהעדה הטריפוליטאית מתאימות למגוון רחב של מסלולי לימוד ומטרתן לקדם את מורשת יהדות לוב ובמקביל לעודד צעירים בני הקהילה להצטיין בלימודיהם. בדרך כלל יש צורך לבצע פעילות התנדבותית כדי לקבל את המלגות, בפרויקטים למען קידום מורשת יהדות לוב ומיזמים חברתיים נוספים. בין המלגות לסטודנטים יוצאי לוב:


מלגת הארגון העולמי של יהודים יוצאי לוב


מלגה זו מתאימה לסטודנטים לתואר ראשון, ללימודי תעודה וללימודי הנדסאים שאחד מהוריהם לפחות הם יוצאי לוב. כדי לקבל את המלגה על הסטודנטים לקחת חלק בפעילות התנדבותית שבועית בקהילת עולי לוב. היקף שעות הפעילות משתנה. מטרת העל של הארגון היא שימור מורשתם העשירה של יהודי לוב, לצד מתן מלגות הלימוד לסטודנטים הארגון מציע סיוע לסטודנטים לתארים מתקדמים שמחקרם מתמקד בתולדות יהודי לוב, ומסייע להם במהלך כתיבת התזה וביצוע המחקר. כמו כן, הארגון מסייע לניצולי שואה ומפעיל מוזיאון לשימור תרבות יהודי לוב.

 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות יוצאי צפון אפריקה
כניסה לפורום מלגות
עמית הרמן
מלגה לילד ליוצא מרוקו
269 צפיות
שירה
מלגות ליוצאי מרוקו לתואר ראשון בחינוך
368 צפיות
הילה כהן
בירור התאמה למלגות לחינוך מיוחד
490 צפיות
נעמי
מלגה ליוצאי מרוקו - זכאות
579 צפיות
פזית
מלגות ליוצאי תוניסיה
1401 צפיות
אביה אסידו
מלגה למשלימי שירות לאומי מעדות המזרח
625 צפיות
טוהר רחמים
מלגת תשעט ליוצאי איראן ותוניסיה
786 צפיות
אדרת
מלגה לבני עדות המזרח ללא התנדבות
2387 צפיות
משה בן-אבו
מלגה ליוצאי מרוקו לתואר שני
622 צפיות
רתם
מלגת תואר ראשון בלי התנדבות
1581 צפיות
רז
מימון לימודי רפואה לשתי סטודנטיות
991 צפיות
רבקה
מלגות לתואר ראשון ליוצאי מרוקו
1292 צפיות
תום ברמי
מלגות לימוד עבור יוצאי תוניס
1393 צפיות
מירי
השלמת מלגת לימודים לשנה הנוכחית
799 צפיות
יפית
מלגות לתושבי חדרה - תואר שני
839 צפיות
כוכב שבתאי
מלגה ליוצאי מרוקו - לימודי חינוך
1232 צפיות
צורית
מלגה לטיפול בפסיכודרמה תואר שני
917 צפיות
מור
מלגות ללימודי תואר שני ופריפריה
938 צפיות
אריאל איפרגן
מלגות לתואר שני - יוצאי מרוקו או עיראק
1476 צפיות
חגית
מלגה ליוצאי טוניס/ כורדיסטן - יוצאי צפון אפריקה
3946 צפיות
אריק
מלגות ליוצאי הודו או מרוקו
2207 צפיות
ורד גולן
תואר ראשון - קבלת מלגה
1326 צפיות
מיכל
מלגה - תואר שני לימודי טיפול בתנועה בסמינר הקיבוצים
1343 צפיות
יעל
מחפשת מלגה ללימודי סיעוד
1327 צפיות
טל
מכללת הדסה בירושלים חוג להפרעות בתקשורת ומחפשת מלגה
1453 צפיות
Whatsapp Whatsapp