מלגות לסטודנטים יוצאי תימן

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות יוצאי תימן - כל המלגות לסטודנטים בני העדה התימנית

 

סטודנטים בכל העולם נאבקים בקשיים שונים הכוללים בין היתר את עומס הלימודים עצמו, תקופות המבחנים השונות שדורשות רמות מיקוד גבוהות, התחרותיות והשאיפה להצטיינות במהלך הלימודים בכדי להצליח ולהשתלב בשוק העבודה אחר כך ועוד אתגרים העולים מהלימודים להשכלה גבוהה. היבט נוסף המתלווה לשגרת החיים הסטודנטיאליים טבוע במימון שכר הלימוד, המגורים והמחיה במהלך הלימודים. כל זאת מבלי להזכיר את ההוצאות הנלוות במהלך התואר, הכוללות בין השאר: ספרי לימוד, ציוד, מחיה, מגורים, וכמו כן גם בילויים ופעילויות בשעות הפנאי, שהן חלק מהחוויה הסטודנטיאלית והן חשובות לאין ערוך על מנת לשמור על מצב רוח תקין בזמן הלימודים.


כדי שניתן יהיה לעמוד בעלויות שכר הלימוד למוסדות השונים, נולד הצורך לשלב עבודה לצד שגרת הלימודים היומיומית. סטודנטים מסוימים גם נשענים על תמיכה כלכלית מצד הוריהם, או על הלוואות והסדרי מימון שונים לסטודנטים, שמספקות עזרה חיצונית נדרשת על מנת לספק מענה לקושי הכלכלי שנוצר. לכן לפני שתמצאו את עצמכם סביב מסכת הלוואות, עדיף שתערכו חיפוש אחר מלגה שתעזור לכם במימון הלימודים.


ישנן מלגות רבות שמחכות לסטודנטים הזכאים להן. קריטריונים רבים ושונים עומדים בעבור קבלתן, חלקן מבוססות על הישגים לימודיים, חלקן על מצב סוציו-אקונומי וחלקן גם מבוססות על המוצא העדתי של הסטודנטים. ארץ ישראל היא כור היתוך של עדות ועל כן ניתן למצוא גם מלגות ייעודיות לחלק נרחב מן העדות הקיימות כאן בארץ אם לא לכולן. מלגות רבות עומדות לזכות סטודנטים בני עדות מסוימות, מלגות ללימודי תואר ראשון או שני, לקורסי הסמכה וללימודים נוספים להשכלה גבוהה. אחת מרשימת המלגות הרבות שניתן למצוא בישראל היא הרשימה של מלגות לסטודנטים יוצאי תימן או שהוריהם עלו לארץ ישראל ממדינה זו. התנאי הבסיסי ביותר לקבלת אחת מן המלגות שברשימה הזו, היא באופן טבעי המוצא של הסטודנט ללא קשר לתחום הנלמד, להישגים הלימודיים או לאופי השירות הצבאי.


במאמר זה נציג בפניכם חלק נכבד מן המלגות המיועדות ליוצאי תימן, במטרה לעזור לכם למצוא מלגה שמתאימה לכם ויש ברשותכם את האפשרות לקבלה. הקריטריונים כאמור משתנים והם כוללים בתוכם בראש ובראשונה את המוצא העדתי, אזור המגורים ומוסד הלימודים אליו אתם משתייכים. זאת בכדי שתעזור לכם להתמודד עם הקושי הכלכלי העולה משגרת חיי הסטודנט בישראל.

 

 

קרן יני"ב ליוצאי תימן


קרן יני"ב מעניקה מלגות סיוע לסטודנטים יוצאי מדינת תימן השרויים במצב סוציו - אקונומי נמוך. את המלגה ניתן להגיש מתחילת חודש יולי ועד לסוף חודש אוגוסט. גובה המלגה הוא בדרך כלל כ - 500 שקלים לסטודנט כאשר המספר הממוצע של מקבלי המלגות בשנה עומד על כ - 50 סטודנטים. על מנת להירשם למלגה ישנו הצורך לפנות לקרן יני"ב בכדי לקבל טופס הרשמה.

 

הפדרציה היהודית של יוצאי תימן באמריקה


זהו גוף נוסף בעזרתו ניתן לממן את שכר הלימוד שלכם. הפדרציה היהודית ליוצאי תימן באמריקה פועלת מזה מספר שנים בארץ והיא דואגת לספק סיוע כלכלי בעבור סטודנטים בני העדה התימנית אשר מתקשים לממן את מלוא התשלומים בגין הלימודים במוסדות השונים להשכלה גבוהה.


הקרנות המאוחדות


הקרנות המיוחדות הוא גוף המיועד לסטודנטים מעוטי יכולת יוצאי תימן. בכדי לבקש את הסיוע מהקרנות המאוחדות יש לשלוח מכתב ובו הסבר מפורט המביע את הצורך שלכם בסיוע כלכלי על מנת להשלים את הלימודים שלכם במוסד הלימוד שבו אתם לומדים. את מכתב הבקשה למלגה יש לשלוח לכתובת הקרן.

 

קרן הוועד הכללי לקהילות התימנים בירושלים


קרן הוועד הכללי לקהילות התימנים מחלקת מלגות סיוע לסטודנטים בני העדה התימנית אשר מתגוררים באזור ירושלים. את מכתב הבקשה למלגה יש להגיש החל מאמצע חודש נובמבר ועד לסוף חודש דצמבר.

 

מלגות נוספות ליוצאי עדות המזרח


לצד המלגות הייעודיות לבני העדה התימנית, קיימות מלגות נוספות אשר עומדות בעבור בני עדות המזרח באופן כללי שיכולות להיות לעזר. מבין מגוון המלגות שמציעות הקרנות השונות, יש כאלו שניתן לקבל גם אם כבר נתמכים במלגה אחרת. לכן, קיימת בפניכם האפשרות לפנות גם אל הגופים הבאים במטרה לקבל עזרה במימון שכר הלימוד שלכם, על סמך היותכם בני עדות המזרח.

 

מלגת קרן שולה


זוהי מלגה לסטודנטים יוצאי צפון אפריקה, אשר מטרתה לעודד לימודי מדעי המדינה, לימודי מדעים ולימודי מדעי החברה. סטודנטים אשר רשאים להגיש את מועמדותם הם אלו שלא חצו את גיל 28 ולומדים לתואר ראשון או שני באחד המוסדות הבאים: אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת תל - אביב, האוניברסיטה העברית, הטכניון , אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת בן גוריון. קריטריונים נוספים לקבלת מלגה זו כוללים בין היתר הישגים לימודיים גבוהים, מקום מגורים, מצב כלכלי ותרומה לקהילה.

 

מלגת ועד עדת הספרדים ועדות המזרח בירושלים


ארגון זה פועל מזה מספר שנים במטרה להקנות סיוע לבני עדות המזרח, זאת באמצעות גיוס תרומות מנדבנים שונים שבכוונתם לעזור לסטודנטים בני עדות המזרח בכדי לנחול הצלחה במסלול הלימודים שלהם. ראוי לציין כי סכום המלגה המוענקת על ידי ועד עדת הספרדים ועדות המזרח בירושלים, תלוי בתקציב גיוס התרומות של אותה השנה בקרב הארגון. את הפנייה אל הארגון מבצעים דרך טופס בקשה ייעודי, כאשר מועד ההגשה של אותו הטופס הוא בין החודשים אוקטובר לינואר. ישנו הצורך לצרף מכתב המלצה לצד טופס הבקשה למלגה. המלגה מיועדת לסטודנטים בני עדות המזרח ולסטודנטים ספרדים שהם תושבי העיר ירושלים ומחוזותיה.

 


קרן יהושע סלטי


קרן זו מעמידה סיוע כלכלי לסטודנטים המגיעים ממוצא ספרדי ומרקע סוציו אקונומי נמוך, תוך כדי הצגת הישגים גבוהים במהלך מסלול הלימודים שלהם. הקרן מיועדת לסטודנטים הלומדים אחד מהתחומים הבאים: מדעי החיים, לימודי מדעים מדויקים, לימודי משפטים, לימודי רפואה, לימודי יהדות ולימודי מדעי החברה והרוח. המלגה מתאימה לסטודנטים לתואר ראשון, לאחר שעברו שנת לימודים אחת לכל הפחות.

 

הקריטריונים בהם תלויה המלגה מבקשים לעצמם ממוצע של 82 ומעלה בשנת הלימודים הראשונה לתואר. נוסף על כך, על המועמדים אשר מעוניינים בקבלת המלגה להיות מתחת לגיל 28. גם סטודנטים לתואר שני, שגילם עד 32 שנים וממוצע הציונים שלהם 86 ומעלה זכאים להגיש מועמדות בעבור קבלת מלגת קרן יהושע סלטי.

 

הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו

 

מדובר בארגון נוסף שמעניק מלגות לבני עדות המזרח, לאו דווקא לאלו המגיעים ממרוקו. בהתאם לנהלי הקרן, מוצאו של הסטודנט איננו מהווה קריטריון בעבור קבלת המימון בתשלומי הלימודים. העדיפות בתהליך הבחירה בין המתמודדים המגישים את המלגה ניתנת לאלו המשתייכים לבני עדות המזרח ושרויים במצב סוציו אקונומי קשה, מתגוררים בערי פיתוח או באזורים מסוימים בארץ אשר מתאפיינים ברמה סוציו אקונומית נמוכה מהרגיל. המלגה מחולקת לסטודנטים שאינם קיבלו את המלגה בשלוש השנים הקודמות או למי שהיו חלק מיחידה קרבית במהלך שירותם הצבאי.


עם זאת, חשוב לציין כי הארגון משתף פעולה עם מוסדות לימוד מובחנים ועל כן סטודנטים יכולים לקבל את המלגה רק אם הם לומדים באחד המוסדות שפועלים בשיתוף פעולה עם הקרן. הארגון עורך שינויים משנה לשנה ומוסדות הלימוד עמם הוא מקיים שיתוף פעולה משתנים גם הם מעת לעת, לכן יש לעקוב מול מוסד הלימוד באשר לשינויים הללו ולוודא שמוסד הלימוד שלכם אכן נמנה בין רשימת המוסדות להם מחלק הארגון את המלגה. סכום המלגה שמציעה הפדרציה עומד בדרך כלל על כ - 3000 שקלים. אל המלגה ניתן להירשם עד סוף חודש אוגוסט בכל שנה.

 

 

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp